Agregaty BENZ: nowości, serwis i czwarta rewolucja przemysłowa INDUSTRIE 4.0

Firma Benz zrobiła duży krok w kierunku rozwoju swoich produktów na potrzeby nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań produkcyjnych, umożliwiając swoim klientom wyposażenie nowych agregatów w chip BENZ i.com.

 

Poprzez montaż chipów BENZ i.com, które wspierane są własną baterią, istnieje możliwość zapisywania podstawowych parametrów pracy agregatu w czasie jego użytkowania. Informacje przekazywane są za pomocą bezprzewodowej wymiany danych z aplikacją na telefonie lub tablecie. Zebrane dane pomagają w kontroli pracy agregatu i jego stanu oraz umożliwiają szybką reakcję w przypadku jego nadmiernej eksploatacji. Kontrola ta odbywa się na bieżąco, w poszczególnych etapach pracy lub wcześniej ustalonych, czasowych okresach eksploatacji. Dzięki przepływowi informacji dotyczących godzin pracy agregatu, jego temperatury, obrotów oraz poziomu wibracji na wrzecionie, możliwe jest efektywne zaplanowanie koniecznych przestojów lub podjęcie trafnej decyzji o przekazaniu agregatu do serwisu przed nastąpieniem krytycznych w skutkach „niespodzianek” w procesie produkcyjnym.

Zapis parametrów pracy oraz ich odczyt, może odbywać się również w „chmurze”. Operator obrabiarki może zapisać w niej i analizować wszystkie dane o agregacie, oraz posługiwać się informacjami, wcześniej zapisanymi i udostępnionymi przez producenta.

 

Dodatkowo istnieje możliwość użycia w samej obrabiarce odbiornika danych z chipem Benz i.com oraz zastosowanie w niej dodatkowej funkcji awaryjnego wyłączenia pracy agregatu. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne w obrabiarkach, które obsługują smarowanie agregatów mgiełką olejową. Często z niewiadomych dla operatora przyczyn następuje przerwa w smarowaniu, która jest przyczyną zatarcia agregatu. Dzięki funkcji kontroli za pomocą chipa BENZ i.com ryzyko powstania awarii łożysowania agregatu lub powstania nieszczelności ze względu na zbyt wysoką temperaturę pracy zostaje praktycznie wyeliminowane.

Bezprzewodowa, krótkozasięgowa komunikacja wysokoczęstotliwościowa (NFC) agregatu ze smartfonem z odczytem naistotniejszych parametrów jego pracy.

 

Warto zaznaczyć, że poza produkcją i sprzedażą nowych agregatów, mocną stroną firmy BENZ jest pełen zakres usług serwisowych – również wszystkich agregatów grupy HOMAG. Analiza zakresu prac naprawczych przeprowadzana jest w odpowiednio przygotowanych do tego warunkach. Stałe zasady i procedury przy przeprowadzaniu prac serwisowych zapewniają najwyższy poziom jakości i gwarancję usług.

Dział serwisowy specjalizuje się również w przeglądach zapobiegawczych, które w wyraźny sposób pozytywnie wpływają na funcjonalność i żywotność agregatów.

W przypadku, gdy klient chciałby dokonać napraw konserwacyjnych we własnym zakresie, może on liczyć na wsparcie i dostępność wielu części zamiennych do większości modeli agregatów i podzespołów produkowanych przez znanego od lat producenta.

 

Na tegorocznych targach LIGNA w Hanowerze firma BENZ przedstawiła szereg nowości produktowych. Konstruktorzy opracowali między innymi nowy agregat ZUCCO z prostokątną podstawą do szlifowania powierzchni umożliwiającą również szlifowanie wewnętrznych narożników. Uzytkując ten agregat, możemy zaopatrzeć się w ogólno dostępne materiały ścierne mocowane na rzep lub zaciskane w odpowiednio przygotowanych klamrach. Takie rozwiązanie daje użytkownikowi szerokie możliwości i swobodę w doborze materiałów ściernych.

 

Kolejną nowością są agregaty polerskie POLO umożliwiające równomierne nakładanie środków polerskich. Przy użyciu tej serii agregatów ręczna obróbka polerska zostaje zredukowana do minimum, a rezultat pracy jest szczególnie efektowny.

Agregat BENZ Polo  do nakładania i równomiernego rozprowadzania środków polerujących  na powierzchniach płaskich

 

Producent poszerzył również swoją ofertę o modele FLOATING VC oraz FLOATING H Tenso. Oba agregaty dotykowe umożliwiają obróbkę z jednoczesnym uwzględnieniem tolerancji wymiarowych obrabianego materiału. Przy użyciu agregatu FLOATING VC możliwe jest wiercenie, cięcie i frezowanie powierzchni poziomych, a FLOATING H Tenso idealnie nadaje się do wykonywania wpustów pod łączniki w systemie Lamello, szczególnie Tenso P-14, gdzie dokładne upozycjonowanie narzędzia i uwzględnienie tolerancji dla materiału ma wpływ na stabilność późniejszych połączeń.

Agregat Benz Floating H z trzewikiem

Agregat Benz Polo

Agregat Benz Polo-F

Agregat Benz Zucco

Ponad 30 letnie doświadczenie w rozwoju i produkcji agregatów CNC sprawia, że BENZ GmbH Werkzeugsysteme jest jednym z wiodących partnerów przemysłu metalowego, drzewnego oraz szeroko rozumianej obróbki kompozytów. Dopracowane rozwiązania konstrukcyjne odznaczające się najwyższą jakością obejmują szerokie spektrum statycznych oraz napędzanych narzędzi, agregatów, wysokoobrotowych głowic kątowych, wiercących głowic wielowrzecionowych, modułowych systemów szybkiej zmiany BENZ Solidfix® i BENZ CAPTO oraz wielkogabarytowych głowic wiercących i głowic 2-osiowych NC. Powiązanie nowoczesnej formy zarządzania oraz kreatywności zespołu inżynierskiego czyni z bogatego w tradycję zakładu z 250 osobową załogą, innowacyjne przedsiębiorstwo o silnym potencjale rozwojowym. Przejrzyste struktury organizacyjne oraz możliwość rozwinięcia kreatywnych pomysłów, pozwalają na wdrażanie wydajnych procesów produkcyjnych, których celem jest tworzenie produktów o najwyższej jakości. Innowacja, precyzja i pasja towarzysząca codziennej pracy znajduje odzwierciedlenie we wszystkich produktych, których znakomita jakość przekonuje od lat.

 

W Polsce partnerem handlowym firmy BENZ GmbH Werkzeugsysteme jest

 

BMF Group sp. z o. o.

ul. Piaskowa 6

PL 82-300 Elbląg

Telefon   +48 55 625 74 69

biuro@bmf-group.pl

www.bmf-group.pl

Dodaj komentarz