Datalogic SH15 oraz SH21 serii Blackline: wytrzymałe komputery przemysłowe.

Datalogic, światowy lider w dziedzinie automatycznego gromadzenia danychi automatyzacji procesów, z przyjemnością ogłasza wprowadzenie na rynek nowej generacji komputerów przemysłowych z serii Blackline™, modeli SH15 i SH21.

Datalogic wszedł na rynek komputerów przemysłowych do montażu w pojazdach w 2017 roku dzięki przejęciu SOREDI Touch Systems GmbH z Monachium (Niemcy), wiodącej na świecie marki komputerów przemysłowych. Po niedawnym wprowadzeniu komputerów Rhino II™ 10” i 12” do montażu w pojazdach (VMC), wyznaczających nowe standardy odporności na uszkodzenia podczas pracy w magazynie, Datalogic poszerza teraz ofertę komputerów przemysłowych do zastosowań w zakładach. Modele SH15 Blackline i SH21 Blackline to komputery przemysłowe z ekranem dotykowym oraz idealne rozwiązanie, gdy wymagane jest zastosowanie wytrzymałych i szczelnych urządzeń.

Komputery SH15 i SH21 Blackline posiadają wszystkie funkcje w zakresie wytrzymałości obecne już w Rhino II VMC: szczelna konstrukcja przetestowana pod kątem IP65/IP67, pojemnościowy ekran dotykowyz trzymilimetrowym szkłem przeciwodblaskowym i doskonałe możliwości roamingu Wi-Fi. Jako wartość dodana, komputery Blackline mają smukłą i lekką obudowę oraz są wyposażone w energooszczędny czterordzeniowy procesor Intel® Core lub wydajne procesory Intel® Core i5. Komputer SH15 Blackline posiada wbudowany zasilacz 12-48 VDC lub 110/230 VAC, natomiast komputer SH21 Blackline, przeznaczony głównie do montażu stacjonarnego , jest wyposażony w wysokowydajny zasilacz 110/230 VAC.

Użytkownicy pracujący w zapylonych halach, w mokrych magazynach towarów drobnicowych orazw zakładach z żywnością przechowywaną w temperaturach ujemnych, potrzebują informacji w czasie rzeczywistym, które mogą być istotne dla procesów produkcyjnych, a które uzyskują dzięki urządzeniom zaprojektowanym tak, aby wytrzymać te niezwykle zmienne warunki środowiskowe. Jeśli kierownicy produkcji i magazynów nie zyskają natychmiastowego dostępu do informacji za pośrednictwem komputera przemysłowego, awaria sprzętu może obejmować wiele obszarów i być kosztowna. Przemysłowe komputery stacjonarne lub do montażu w pojazdach to rozwiązanie pozwalające zachowywać maksymalną wydajność produkcji.

Operatorzy transportu i logistyki, którzy pracują z komputerami SH15 Blackline lub SH21 Blacklinew chłodniach lub przy trudnych warunkach zewnętrznych oraz w zakładach, którzy śledzą procesy i kontrolę jakości, mogą liczyć na wybór najnowszych systemów operacyjnych Microsoft w komputerach wyposażonych w takie funkcje jak: kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, antyodblaskowy ekran wielodotykowyz obsługą w rękawicach, przewodowa sieć Ethernet (GbE), wiele portów szeregowych i USB do skanerów lub aparatów, a także zaawansowane narzędzia programowe do tworzenia niestandardowych klawiatur ekranowych i zarządzania podłączonymi urządzeniami.

 

***

 


Datalogic jest światowym liderem w dziedzinie automatycznego gromadzenia danych i automatyzacji procesów, specjalizującym się w projektowaniu i produkcji czytników kodów kreskowych, komputerów mobilnych, czujników do wykrywania, pomiarów i bezpieczeństwa, systemów RFID i systemów znakowania laserowego. Rozwiązania Datalogic pomagają zwiększyć efektywność i jakość procesów w branży handlu detalicznego, produkcji, transportu i logistyki oraz opieki zdrowotnej w obrębie całego łańcucha wartości.
Światowi wiodący gracze w czterech branżach referencyjnych używają produktów Datalogic, bowiem są pewni dbałości
o klienta i jakości produktów, które Grupa oferuje od 45 lat.
 


Dzisiaj Grupa Datalogic, z siedzibą w Bolonii (Włochy), zatrudnia około 2900 pracowników na całym świecie, dystrybuuje swoje produkty w 30 krajach oraz posiada zakłady produkcyjne i remontowe w USA, Brazylii, Włoszech, na Słowacji, Węgrzech i w Wietnamie. W 2017 roku Datalogic osiągnął obroty w wysokości 606 milionów euro i zainwestował ponad 55 milionów euro w badania i rozwój, co przyniosło ponad 1200 patentów oraz wniosków patentowych na całym świecie.
Datalogic S.p.A. jest notowany w segmencie STAR na Włoskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2001 roku jako DAL.MI. Więcej informacji o Datalogic na stronie www.datalogic.com.

Datalogic i logo Datalogic są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Datalogic S.p.A. w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i UE. • Soredi i logo Soredi są znakami towarowymi firmy Datalogic S.p.A. • Rhino II jest znakiem towarowym firmy Datalogic S.p.A. i/lub jej oddziałów • SH15 Blackline i SH21 Blackline są znakami towarowymi Soredi Touch Systems GmbH • Wszystkie inne znaki handlowe i marki są własnością odpowiednich podmiotów.