Głowice regulowane do procesu czopowania dla producentów mebli z drewna litego

Rozwiązaniem na czopiarki jedno- lub dwustronne są głowice regulowane na płytki wymienne.

Wśród wielu procesów produkcyjnych, które mają miejsce przy produkcji mebli z drewna litego, istotnym elementem jest proces wykonywania połączenia typu gniazdo – czop.

Istotne dla producenta jest wykonywanie czopa o dokładnych wymiarach oraz w jak najkrótszym czasie. Firma ITA TOOLS posiada w swojej ofercie wiele grup narzędzi do obróbki drewna litego, z powodzeniem dostarcza rozwiązania dla producentów mebli z drewna litego, w tym mebli ogrodowych, stołów, ław i krzeseł. Ita Tools ma dedykowane rozwiązania dotyczące wykonywania czopów łączeniowych, zarówno na czopiarkach dwustronnych jak i na CNC.

Frez czopujący z piłą obcinającą
Frez czopujący z piłą obcinającą

Głowice serii GC2 posiadają regulację wysokości czopa od 11 do 40 mm. Mają w standardowym wyposażeniu płytki fazujące powstający czop na 45 stopni, co ułatwia jego późniejszy montaż w gnieździe. Dodatkowo klient zamawiając głowicę, może zdecydować czy czop, który będzie wykonywał ma być ryflowany czy też gładki.

Alternatywą do czopiarek dwustronnych są czopy wykonywane na pięcioosiowych centrach obróbczych. Dla producentów, którzy właśnie w ten sposób wykonują czopy łączeniowe, firma ITA TOOLS posiada specjale rozwiązania pozwalające zaoszczędzić czas i zachować precyzję.

głowica regulowana do czopowania
Głowice mają w standardowym wyposażeniu płytki fazujące powstający czop.

Pierwszą grupą są głowice z ostrzami węglikowymi, które mocuje się w specjalnie do tego przeznaczonych uchwytach. Głowice te występują w różnych średnicach, jednak niezależnie od opcji, posiadają możliwość regulacji wysokości od 10 do 35 mm. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie jednolitego frezu, z zębami węglikowymi serii FC1. Jest to frez o zredukowanej średnicy, co pozwala na zwiększenie parametrów pracy, a tym samym na szybszą operację wykonania czopa.

frez do czopowania na CNC
Frez do czopowania na CNC

Do grupy czopujących frezów instalowanych na CNC można też włączyć frez z wymienną piłką obcinającą serii GC3. Ostrza tego freza występują w wersji lutowanej lub wymiennej. Chcąc zapewnić płynność produkcji firma ITA TOOLS posiada zestawy zapasowe na stanie magazynowym. A wszystkie powyższe rozwiązania oraz wiele innych narzędzi można zobaczyć na stronie internetowej firmy lub w katalogu narzędziowym.

Zapoznaj się z katalogiem narzędzi do obróbki drewna.