Lider na rynku robotów współpracujących, Universal Robots, wprowadza na rynek e-Series – nową generację technologii cobotów

e-Series Universal Robots oferuje wbudowany czujnik siły i momentu, nowy panel uczenia z ulepszonym procesem programowania oraz nowe funkcje bezpieczeństwa 

 

Monachium, 19 czerwca 2018 – Nowe flagowe roboty współpracujące e-Series Universal Robots, pioniera i lidera rynku robotów współpracujących, zaprezentowane podczas targów Automatica 2018 w Monachium, są rezultatem ciągłych działań Universal Robots w obszarze ulepszania przełomowej technologii firmy.

e-Series zawiera innowacje technologiczne umożliwiające szybsze zastosowanie w szerszej gamie aplikacji, zapewnia łatwiejsze programowanie i spełnia najnowsze standardy ISO dotyczące bezpieczeństwa.

“Nasza platforma e-Series jest efektem połączenia wieloletnich doświadczeń Universal Robots jako lidera rynku robotów współpracujących z filozofią stojącą za naszymi rozwiązaniami – <empowering, keeping it easy and accessible to everyone>” – mówi Jürgen von Hollen, prezes Universal Robots. “Technologia wykorzystana w e-Series oraz nasz unikatowy ekosystem Universal Robots+ zapewni użytkownikom większą prostotę operacyjną oraz elastyczność, przyczyniając się do wzrostu produkcji”.

Szeroki zakres nowości

Wbudowany, zlokalizowany w narzędziu czujnik siły i momentu daje e-Series większą precyzję i wrażliwość umożliwiające zastosowania cobota w jeszcze szerszej gamie aplikacji.

Zmieniony, intuicyjny i responsywny na dotyk interfejs użytkownika redukuje zaangażowanie poznawcze i przyspiesza programowanie. Uproszcza proces programowania i skraca go do kilku kliknięć na nowym, lekkim szerokim ekranie panelu uczenia robota.

e-Series to także nieporównywalna wygoda użytkowania. Rozpakowanie cobota, zamontowanie go i zaprogramowanie pierwszego zadania, zajmuje tylko godzinę. Interfejs komunikacji nadgarstek-przegub-narzędzie redukuje czas i złożoność integracji cobota z linią produkcyjną. Jednocześnie, jeżeli chodzi o serwis, wszystkie przeguby mogą być wymienione w 2 do 6 minut.

 

17 funkcji bezpieczeństwa obejmujących programowalny czas i dystans zatrzymania sprawia, że współpracująca automatyzacja staje się łatwiejsza. Wszystkie funkcje są certyfikowane przez TÜV Nord względem zgodności z EN ISO 13849-1 i EN ISO10218-1 (Cat. 3 PLd) – standardów dot. bezpieczeństwa maszyn w swobodnej współpracy na linii człowiek-robot.

Universal Robots od razu rozpocznie przyjmowanie zamówień na e-Series, pierwsze dostawy do klientów planowane są na początek sierpnia 2018. Przewidywany termin dostawy będzie taki sam jak w przypadku innych produktów – 5 dni.

 

Universal Robots zaprasza na stoisko 303 w hali B4 podczas targów Automatica.

 

Specyfikacja e-Series:

 

Specyfikacja ramienia

Wilgotność                                        90%RH (bez kondensacji)

Wyjście prądowe narzędzia              600mA w pracy ciągłej, 2A w krótszych odstępach

Gwintowanie narzędzia                    UR3e, UR5e, UR10e: stal

Klasyfikacja IP                                    IP54

 

Specyfikacja modułu sterowania

Klasyfikacja IP                                    IP44

Wilgotność                                        90%RH (bez kondensacji)

Porty wej./wyj.                                   20 cyfrowych wejść (w tym 4 wejścia śledzenia przenośnika)

 

Specyfikacja panelu uczenia robota

Klasyfikacja IP                                    IP54

Wilgotność                                        90%RH (bez kondensacji)

Waga                                                  1,6 kg (z przewodem 1m)

Grubość przewodu                            8mm

Technologia dotykowa                     Pojemnościowy dotykowy wyświetlacz

Rozdzielczość ekranu                        1280×800 px

 

Specyfikacja wydajności

Powtarzalność                                               +/- 0,03mm dla UR3e, UR5e oraz +/- 0,05mm dla UR10e

Dokładność pomiaru siły                  UR3e: 3,5N, UR5e: 4N, UR10e: 5,5N

Certyfikacja bezpieczeństwa            ISO 13849-1, ISO 10218-1, Cat. 3, PLd

Funkcje bezpieczeństwa                    17 (nowe funkcje bezpieczeństwa: czas i dystans zatrzymania)

Częstotliwość magistrali                   500Hz

Aktualizacja oprogramowania         Oprogramowanie w pełni przystosowane do aktualizacji

Języki                                                  23 (nowe języki: węgierski, rumuński, chiński tradycyjny)

 

 

 

 

 

O Universal Robots

Universal Robots został założony w 2005 r. Współzałożycielem był Esben Østergaard, dyrektor ds. technologii (CTO) – laureat Nagrody Engelbergera 2018 – który postanowił przyczynić się do rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2017 r. przychód Universal Robots wyniósł 170 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/ oraz na blogu blog.universal-robots.com.