Perfekcyjna krawędź

CONTURO – pierwsza mobilna okleiniarka obrzeży z unikalnym systemem patronów z klejem.

 

CONTURO – ręczna okleniarka Festool wraz z wyposażeniem do tworzenia idealnych krawędzi. Prostota obsługi CONTURO zapewnia doskonałe rezultaty zarówno na elementach prostych jak i bardziej złożonych kształtach. Perfekcyjnie sprawdza się przy produkcji małych serii, mebli na indywidualne zamówienia, które wymagają szybkiego przyklejenia wysokiej jakości obrzeży na elementach wypukłych, wklęsłych lub zaciętych pod skosem.

“Perfekcyjna krawędź” – z okleiniarką krawędzi CONTURO od Festool

Wymagania dotyczące perfekcyjnego wykończenia są coraz wyższe gdyż oprócz funkcjonalności ogromną wagę przywiązuje się do wyglądu i odczuć estetycznych. Widoczne miejsce klejenia i osiadły brud to zjawiska, których należy zdecydowanie unikać. Doskonałe wyniki pracy będę tylko wtedy, gdy krawędź jest naklejona i wykończona perfekcyjnie. Obecnie krawędzie proste najczęściej nakładane są za pomocą okleiniarek stacjonarnych. Maszyny te dodatkowo skracają obrzeże, frezują i polerują z zachowaniem dobrej jakości. Takie centra obróbcze, w skład których wchodzi okleiniarką wymagają dopasowania obrzeża do obrabianego elementu. Niestety, bardzo często inwestycja w tego typu urządzenia jest nieopłacalna dla małych lub średnich przedsiębiorstw. Technologia okleinowania mobilnego (za pomocą ręcznych okleiniarek) do tej pory kojarzyła się z bałaganem, niewygodnym procesem, który zajmował bardzo dużo czasu i zazwyczaj nie zapewniał odpowiednich rezultatów. Festool całkowicie zmienia ten wizerunek.

Okleiniarką ręczna łatwa w obsłudze

Z systemem CONTURO Festool osiągnął najwyższy poziom naklejania obrzeży, który do tej pory nie był osiągalny przy pracy z maszynami ręcznymi. „Perfekcyjna krawędź” to idealne rozwiązanie do łatwego nakładania obrzeży na krawędzie proste, promienie wklęsłe i wypukłe w zakresie do 50 mm (wklęsłe) i od 30 mm wzwyż (wypukłe) oraz wewnętrzne kąty. Nakładanie obrzeża o wysokości od 18 do 65 mm i grubości od 0,5 do 3 mm (w zależności od materiału) jest procesem łatwym i szybkim. Możliwe jest również zamontowanie okleiniarki KA 65 do stolika i klejenie obrzeży na materiał zacięty pod kątem w zakresie 0-45°. Różnorodność i prostota pracy z systemem CONTURO sprawdza się doskonale przy produkcji elementów o indywidualnych kształtach i niewielkich seriach. System CONTURO pakowany jest w Systainerze, dzięki czemu łatwo go przenosić i doskonale nadaje się do prac wykonywanych u Klienta.

Aplikacja kleju w wyjątkowy sposób

Festool wyposażył swoją okleiniarkę CONTURO w unikalny system aplikacji kleju, który pozwala na klejenie obrzeży wykonanych z drewna, plastiku czy melaminy. Klej nanoszony jest dokładnie i w sposób liniowy na obrzeże poprzez dyszę, co gwarantuje pewne mocowanie. Ilość kleju jest dostosowywana automatycznie do aktualnej wysokości obrzeża. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz, który dostarcza najważniejszych informacji: temperaturę, prędkość posuwu oraz na ile metrów obrzeża wystarczy kleju. Do obliczenia ostatniego parametru brana jest pod uwagę wysokość obrzeża oraz ilość podawanego na obrzeże kleju. W ten sposób zawsze wiemy jak długo możemy pracować i kiedy należy wymienić patron z klejem. Dodatkowo klej podawany jest bardzo precyzyjnie, łatwo i czysto. Grzałka topi taką ilość kleju jaka jest w danej chwili potrzebna. W konsekwencji klej nie jest topiony niepotrzebnie co powoduje, że kolor oraz właściwości chemiczne kleju pozostają bez zmian. W praktyce dzięki CONTURO osiągamy doskonałe rezultaty pracy bez konieczności wykonywania niepotrzebnych prac dodatkowych. Unikalny system aplikacji kleju na zasadzie patronów sprawia, że zmiana koloru kleju jest łatwa i szybka do przeprowadzenia.

Festool oferuje kompletny system do tworzenia perfekcyjnych krawędzi: okleniarę mobilną CONTURO KA 65 z system wyposażenia i materiałów eksploatacyjnych, nową frezarkę do krawędzi Basic MFK 700 oraz jednostkę stacjonarną umożliwiającą oklejanie bardzo małych elementów oraz płyt zaciętych pod skosem. Dodatkowo system mocowania próżniowego VAC-SYS gwarantuje nam pewne mocowanie obrabianego elementu i nie pozostawia żadnych śladów na jego powierzchni. Festool oferuje także pasujące wyposażenie takie jak kleje EVA (w 4 kolorach), urządzenie do docinania obrzeża, pojemnik na obrzeże, opatentowaną cyklinę, dodatkową rolkę dociskową i wiele innych ważnych elementów. Więcej informacji nt. systemu CONTURO znajduje się na stronie www.festool.pl/conturo. ___________________________________

Dane techniczne

CONTURO KA 65

Moc

1.200 W

Częstotliwość

50/60 Hz

Wysokość obrzeża

18 – 65 mm *

Grubość obrzeża

0,5 – 3,0 mm *

Promień wewnętrzny

> 50 mm *

Czas nagrzewania

Ok 8 min.

Temperatura topnienia (w zależności od ustawień)

Ustawienie 1: 190°C Ustawienie 2: 200°C

Temperatura topnienia (zakres ustawień)

Ustawienie 1/2: 100-210°C

Prędkość przesuwu

1 bieg: 2m/min 2 bieg: 4m/min

Klasa bezpieczeństwa

1

Ciężar (bez patronu z klejem i przewodu zasilającego)

7.9 kg