Perfekcyjne cięcie bez kompromisów – również niezależnie od prądu

Akumulatorowa zagłębiarka Festool TSC 55 z podwójnym akumulatorem.

Precyzja, szybkość i cięcie jak po szynie z wystarczającym zapasem mocy i to bez zasilania z sieci? Żaden problem dzięki akumulatorowej zagłębiarce TSC 55. Wydajność, moc i precyzja są na tym samym, wysokim i niezmienionym poziomie jak w przypadku zasilanej sieciowo TS 55 R. Zagłębiarka TSC wyposażona jest w silnik bezszczotkowy EC-TEC oraz w system podwójnych baterii o napięciu do 36V. W połączeniu z workiem na pył idealnie sprawdza się przy pracach  montażowych wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, niezależnie od źródła prądu.

TSC 55 od Festool jest pierwszą na świecie pilarką akumulatorową o napięciu 36V, która zapewnia wydajność i zalety urządzenia zasilanego sieciowo. Gwarantuje bezkompromisową wydajność, moc i precyzję: wolne od wyrw cięcia, pracę z szyną prowadzącą, większe bezpieczeństwo dzięki hamulcowi tarczy, chowanemu klinowi rozdzielającemu i możliwości dokładnego ustawienia kąta cięcia. W czasie pracy nad tworzeniem TSC 55 inżynierowie Festool myśleli także nad zapewnieniem bezpyłowej pracy. Wykorzystując worek na pył o pojemności wystarczającej na wykonanie ok. 10m cięcia, nie ma konieczności podłączania odkurzacza. Umożliwia to pracę w różnych warunkach i miejscach niezależnie od zasilania w prąd. Aplikacje takie jak przycinanie drzwi na odpowiednią długość, wycięcia w blatach kuchennych, cięcie na wymiar płyt czy docinanie parkietów można wykonać łatwo, szybko z jakością znaną z urządzeń zasilanych sieciowo, bez plątaniny przewodów.

Koncepcja podwójnych akumulatorów 

Do systemu podwójnych akumulatorów mogą zostać wykorzystane wszystkie baterie litowo-jonowe o napięciu 15V i 18V. System daje możliwość pracy
w różnych wariantach napięcia: 18V/18V lub 18V/15V lub 15V/15V –
w zależności od potrzeb i oczekiwań użytkownika. Jeśli zależy nam na maksymalnej mocy podczas cięcia wtedy używamy dwóch akumulatorów
o napięciu 18 V co pozwala osiągnąć napięcie sumaryczne 36V. Jeśli natomiast zależy nam na pracy bardzo lekkim urządzeniem wtedy możemy pracować z jednym akumulatorem 18V bądź 15V.

Szybkość, moc, długa praca i najwyższa jakość cięcia

Połączenie akumulatorów litowo-jonowych i koncepcji napędu z silnikiem bezszczotkowym EC-TEC zapewnia maksymalną moc. Obroty na poziomie 5.200 na minutę zapewniają zagłębiarce aż o 24% większą prędkość w porównaniu do tradycyjnych pilarek akumulatorowych. To gwarantuje optymalną jakość cięcia i szybki postęp pracy – podobny do zasilanej sieciowo TS 55 R. Prędkość obrotowa jest regulowana i można ją dostosować do konkretnego zastosowania. Nowa generacja FastFix ułatwia i przyspiesza wymianę tarczy pilarskiej. Szeroki wybór odpowiednich tarcz pilarskich pozwala na pracę zawsze dostosowaną do materiału.

System pierwsza klasa! 

Oprócz wysokiej mocy i dużej precyzji cięć TSC 55 zapewnia wyjątkowy komfort pracy. Akumulatorowa zagłębiarka może korzystać ze wszystkich akcesoriów przeznaczonych do zasilanej sieciowo TS 55 R: szyn prowadzących, wyposażenia do szyn, prowadnicy równoległej, tarcz pilarskich a także wszystkich akumulatorów litowo-jonowych 15V i 18V. Akumulatorowa TSC 55 wykorzystuje tarcze pilarskie pochodzące z TS 55 R o szerokości 2,2 mm. Dzięki temu, aby zagwarantować sobie perfekcyjne rezultaty pracy nie ma konieczności kupowania specjalnych, cieńszych tarcz pilarskich. Stan naładowania akumulatora można odczytać z dwóch zintegrowanych diód LED, co pozwoli ograniczyć przerwy w pracy
do maksimum.

Oczywiście jak każde narzędzia Festool TSC 55 objęta jest pakietem usług SERVICE all-inclusive, który dotyczy także akumulatorów i ładowarki.
Więcej informacji na stronie www.festool.pl/tsc55

___________________________________

 

 

Dane techniczne TSC 55 REB

Napięcie akumulatora 1x15V-2x18V (36V)
Prędkość obrotowa (2x18V) 2650-5200 rpm
Prędkość obrotowa (1x18V) 2650-3800 rpm
Średnica tarczy pilarskiej 160 mm
Głębokość cięcia 0-55 mm
Głębokość cięcia 45° 0-43 mm
Zakres kątów -1-47°
Przyłącze do odkurzacza Ø 27/36 mm
Pojemność akumulatora 4.2 Ah
Ciężar (1x18V/2x18V) 4.6 kg/5.3 kg

Dodaj komentarz