Warsztat mobilny Festool

Oferta nowego warsztatu mobilnego MW 1000 

Firma Festool kontynuuje rozbudowę systemu umożliwiającego optymalną organizację miejsca pracy. Od października 2018 oferuje nowy warsztat mobilny, który idealnie nadaje się do transportu Systainerów, a dzięki elastycznej powierzchni roboczej zapewnia optymalne warunki pracy na placu budowy oraz w miejscu montażu. Umożliwia indywidualną konfigurację i porządkuje przestrzeń roboczą. Dzięki elastyczności, niewielkiemu ciężarowi, kompaktowym wymiarom oraz możliwości wygodnego przemieszczania po schodach, mobilny warsztat MW 1000 zapewnia bezproblemowy transport i natychmiastową gotowość do użytkowania – bez czasochłonnego montażu i demontażu.

Zdjęcie: Festool_MW1000

Nowy warsztat mobilny MW 1000 firmy Festool – dostępny od października 2018 r. w specjalistycznych sklepach.

Nowe rozwiązanie systemowe w postaci mobilnego warsztatu MW 1000 stanowi optymalne połączenie obszarów „system porządkowania i transportu” oraz „praca półstacjonarna”. „Mobilny warsztat dysponuje elastyczną powierzchnią roboczą oraz zapewnia możliwość bezpiecznego transportu i magazynowania elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, wyposażenia i materiałów eksploatacyjnych. Elastyczny system oferuje miejsce na wszystko, co jest potrzebne do transportu i pracy na budowie oraz w miejscu montażu”, mówi Oliver Seeger, menedżer produktu w firmie Festool, opisując to innowacyjne rozwiązanie.

 

Idealny warsztat do prac montażowych

Łatwy transport zapewnia komfort pracy 

Firma Festool opracowała nowy warsztat mobilny z myślą o zapewnieniu w równym stopniu łatwego transportu i precyzyjnych rezultatów pracy.

  • Dzięki dużym, w pełni gumowanym i odpornym na wstrząsy kołom transport po schodach nie stanowi już problemu – zarówno w warsztacie, podczas załadunku na pojazd, jak i na placu budowy.
  • Kompaktowe wymiary oraz bezproblemowy montaż i demontaż sprawiają, że mobilny warsztat jest bardzo komfortowy w codziennym użytkowaniu.
  • Nowy MW 1000 posiada stabilną powierzchnię roboczą, która składa się z płyty perforowanej i profilu aluminiowego, który zapewnia zapewnia elastyczne opcje zaciskania i mocowania obrabianych elementów.
  • Funkcja pełnego wysuwania wkładu Systainerów zapewnia łatwy dostęp do ich zawartości.
  • Możliwa jest też regulacja wysokości wysuwanych wkładów bez użycia narzędzi. Przenośny warsztat można dopasować do indywidualnych potrzeb dzięki zastosowaniu dodatkowych wkładów wysuwanych (dostępnych jako wyposażenie).
  • Systainer i stół montażowy można schować w kilku prostych ruchach, zabezpieczając na czas transportu – bez ryzyka poślizgu.
  • Doskonałym uzupełnieniem są starannie opracowane detale, takie jak pałąk przesuwny z regulacją kąta nachylenia, powierzchnie ślizgowe i uchwyt do przenoszenia na wannie. Oznacza to, że mobilny warsztat MW 1000 może być łatwo i wygodnie załadowany do pojazdu przez jedną osobę.
  • Regulowane, solidne nóżki składane sprawiają, że stół montażowy jest gotowy do użytku dzięki kilku prostym ruchom. Dzięki stopkom o regulowanej wysokości można zniwelować ewentualne nierówności powierzchni.
  • Dodatkowa komora do SYS-MINI 1, która została zintegrowana przez firmę Festool w elemencie bazowym, umożliwia przechowywanie drobnych części.
  • Mobilny warsztat można elastycznie i indywidualnie dostosować do potrzeb użytkownika. Dotyczy to zarówno powierzchni roboczej, jak i powierzchni do odkładania akcesoriów. Jeśli oferowana powierzchnia nie jest wystarczająca, można ją bez problemu rozbudować za pomocą dodatkowych stołów montażowych. Elementy wyposażenia MFT/3 są kompatybilne z nowym warsztatem mobilnym.

HyperFocal: 0

Festool dba o organizację miejsca pracy 

Firma Festool jest od wielu lat znana z idealnej organizacji miejsca pracy w warsztatach, na budowach i w miejscach montażu. Oferuje najlepsze rozwiązania, które dbają o profesjonalny wizerunek w oczach klienta i pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ wszystko jest na miejscu. Rezultat: Efektywna praca zamiast długiego szukania. „Stół wielofunkcyjny MFT sprawdził się już jako nowoczesny stół warsztatowy do pracy na stanowiskach półstacjonarnych, jak również systemy porządkowania i transportu do wygodnego i szybkiego transportowania Systainerów. Dzięki nowemu warsztatowi mobilnemu połączyliśmy te dwa obszary. MW 1000 przekonuje nieskomplikowaną obsługą podczas pracy, prostym montażem i demontażem oraz komfortowym i łatwym transportem”, wyjaśnia menedżer produktu, Seeger. Wystarczy kilka prostych ruchów, aby kompaktową jednostkę przekształcić w stabilne miejsce pracy z niezbędnymi narzędziami w zasięgu ręki. Warsztat mobilny dostępny od październik 2018 r. u Autoryzowanych Dystrybutorów Festool.

Precyzyjne rezultaty pracy dzięki stabilnej powierzchni roboczej.

Mobilny warsztat zapewnia natychmiastową gotowość do użytkowania – bez czasochłonnego montażu.

Więcej informacji u Autoryzowanych Dystrybutorów lub na stronie internetowej www.festool.pl (online od 10.07.2018)

Dane techniczne mobilnego warsztatu MW 1000

                                               MW 1000 Basic                                      MW 1000

Wymiary: (dł. x szer. x wys.)      641 x 600 x 1076 mm                         641 x 600 x 1185 mm

Nośność całkowita                      100 kg                                                 100 kg

Nośność szuflady                          20 kg                                                     20 kg

Średnica rolek                            200 mm                                               200 mm

Wymiary stołu                           445 x 363 mm                                     445 x 363 mm

Wymiary stołu montażowego    970 x 445 mm

Wysokość robocza                     900 mm                                               900 mm

Ciężar                                        19 kg                                                     31 kg