25 – 27 marca 2020 w EXPO Łódź ProMaTap się rozwija i powiększa

ProMaTap – międzynarodowa konferencja seminaryjno-wystawiennicza w Łodzi będzie w przyszłym roku rozszerzona o segment mebli twardych, a także potrwa dłużej. Powód? Znakomite efekty spotkań we własnym gronie wystawców podczas poprzednich edycji. Okazuje się, że ta wyjątkowa i jedyna tego typu w Polsce formuła spotkania profesjonalistów branży meblowej z dostawcami komponentów do ich produkcji, doskonale się sprawdza.

Czternasta edycja ProMaTap potrwa trzy dni i odbędzie w dniach 25 – 27 marca 2020 w EXPO Łódź. Organizatorzy jak zawsze zapewnią przede wszystkim doskonałe warunki do swobodnych rozmów B2B, a ponadto część seminaryjną, wykłady znakomitych specjalistów z Polski i zagranicy: inżynierów, naukowców,techników, projektantów, twórców najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek,  a prezentacje ukazują najnowsze rozwiązania technologii wykorzystywanych w branży. W przyszłym roku ProMaTap dodatkowo rozszerza swoją formułę. Tak, jak dotychczas impreza będzie skupiała się na sektorze mebli tapicerowanych i materacy, ale w czternastej odsłonie zorganizuje dodatkowo część dedykowaną producentom mebli twardych – ProMeble 2020.

– Z jednej strony zdecydowały o tym sugestie i potrzeby wystawców, a z drugiej rosnąca popularność wydarzenia branżowego jakim jest Promatap, czyli prestiżowego spotkania specjalistów B2B, podczas którego stwarzamy warunki do swobodnych rozmów i negocjacji handlowych, ustaleń i kontraktacji we własnym gronie profesjonalistów i ekspertów – wyjaśnia Leszek Raniewicz z zarządu firmy Abacorp, organizatora wydarzenia. – Od początku istnienia Promatapu zależy nam przede wszystkim na zapewnianiu doskonałych warunków dla wystawców i producentów, dla komfortowego spotkania, dialogu między firmami i fachowcami produkującymi meble oraz maszyny i komponenty dla meblarstwa. Promatap jest imprezą wyjątkową na skalę nie tylko Polski, ponieważ większość innych wydarzeń ma formułę typowo targową.  Z naszych doświadczeń wynika, że wypracowana przez nas formuła Promatapu jest tej branży bardzo potrzebna. Dlatego postanowiliśmy wydłużyć konferencję i rozwinąć ją o dostawców i producentów mebli twardych, pamiętając również o tym, że składową częścią każdego mebla miękkiego jest część twarda.

ProMaTap to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej branży meblarskiej, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez branżowych tego sektora. Organizatorzy pragną nie tylko stworzyć okazję do spotkania w świetnej atmosferze i komfortowych warunkach, ale przygotowują również program imprezy dający możliwość uczestnikom uzyskania i rozszerzenia wiedzy związanej z branżą tapicerską i meblową, najnowszymi technologiami wykorzystywanymi do produkcji i sprzedaży mebli. W ubiegłym roku wiele mówiło się o innowacyjnych technologiach, pokazywano meble sterowane smartfonem, rozmawiano o możliwościach przemysłu 4.0, automatyzacji procesów wytwórczych czy gospodarce w obiegu zamkniętym, omawiano bardzo wiele specjalistycznych zagadnień technicznych i technologicznych oraz z zakresu IT jak również rozwoju udziału sprzedaży mebli na rynkach światowych.

Impreza jest przeznaczona dla dostawców wszystkich technologii wykorzystywanych obecnie, maszyn, urządzeń, programów i rozwiązań IT, materiałów i dodatków,  producentów mebli, materacy, tapicerki samochodowej, a także projektantów i designerów, którzy chcą rozwijać firmy na miarę XXI wieku, zwiększając produktywność, wydajność i rentowność produkcji oraz sprzedaży, tworzą atrakcyjne wzory produktów, wykorzystując nowoczesne metody produkcji i zarządzania.

Wszystkie firmy zainteresowane udziałem w imprezie zapraszamy na strony www.promatap.pl oraz www.promeble.org