300 wystawców z 15 krajów, setki ekspertów, tysiące gości – w Poznaniu trwają Targi DREMA

Fot. PAP MediaRoom – kadr z filmu
Targi DREMA to najważniejsze i najbardziej prestiżowe spotkanie przemysłu drzewnego i meblarskiego w Polsce i tej części Europy. Do piątku 16 września, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przedstawiciele zarówno czołowych, globalnych marek, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw dyskutują o najważniejszych wyzwaniach stojących przed tą kluczową dla polskiej gospodarki branżą.

„Po dwóch latach pandemii frekwencja rzeczywiście bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Do stolicy Wielkopolski zjechali przedstawiciele branży drzewnej i meblarskiej oraz ich partnerzy biznesowi i klienci z całego świata” – zauważa Andrzej Półrolniczak, dyrektor Targów DREMA , prezes zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA.

Ekspert dodaje, że obok niezliczonej ilości wystaw, stoisk, robotów i maszyn na szczególną uwagę podczas tegorocznych Targów DREMA zasługuje ekspozycja zorganizowana w ramach projektu „DREMA Dzieciom dla Ukrainy”.

„Jest to faktycznie zminiaturyzowana i całkowicie zrobotyzowana fabryka, pracująca na oczach gości naszych Targów. Podczas wydarzenia wyprodukują one sto kompletów mebli dziecięcych, które następnie przekażemy do domów dziecka na Ukrainie” – tłumaczy Andrzej Półrolniczak.

Targi DREMA jako jedyne wydarzenie w Polsce są obecne na liście 14 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Według najnowszych danych instytucji targowych, wystawa plasuje się na piątym miejscu w rankingu najważniejszych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta oraz chińskich WMF Shanghai.

Źródło informacji: PAP MediaRoom