Akumulatorowa zagłębiarka Festool TSC 55- wysoka moc, dokładne cięcia i komfort pracy.

Akumulatorowa zagłębiarka Festool TSC 55 jest rozwiązaniem dla potrzeby pracy mobilnej. Dzięki niej precyzja, szybkość i cięcie bez zasilania z sieci przestało być problemem. Zagłębiarka TSC 55 wyposażona jest w silnik bezszczotkowy EC-TEC oraz w system podwójnych baterii o napięciu do 36V.

Zagłębiarka Festool TS 55 R wyznacza nowe standardy w zakresie cięcia.

Pierwsza na świecie pilarka akumulatorowa o napięciu 36V, która zapewnia wydajność i zalety urządzenia zasilanego sieciowo. Gwarantuje wydajność, moc i precyzję. Wykorzystując worek na pył o pojemności wystarczającej na wykonanie ok. 10m cięcia, nie ma konieczności podłączania odkurzacza. Umożliwia to pracę w różnych warunkach i miejscach niezależnie od zasilania z sieci. Aplikacje takie jak przycinanie drzwi na odpowiednią długość, wycięcia w blatach kuchennych, cięcie płyt na wymiar czy docinanie parkietów można wykonać łatwo, szybko
z jakością znaną z urządzeń zasilanych sieciowo, bez plątaniny przewodów.

Smukła obudowa zagłębiarki umożliwia cięcie blisko krawędzi przy minimalnym odstępie od ściany rzędu 12 mm. 

 

Wysoka moc 

Do systemu podwójnych akumulatorów mogą zostać wykorzystane wszystkie baterie litowo-jonowe o napięciu 18V. Użycie dwóch akumulatorów o napięciu 18V zapewni maksymalną moc ale jeśli zależy nam na pracy bardzo lekkim urządzeniem wtedy możemy pracować z jednym akumulatorem.

Klin prowadzący wysuwa się wcześniej niż tarcza pilarska

Najwyższa wydajność i jakość cięcia

Połączenie akumulatorów litowo-jonowych i koncepcji napędu z silnikiem bezszczotkowym EC-TEC zapewnia maksymalną moc. Obroty na poziomie 5.200 na minutę zapewniają aż o 24% większą prędkość w porównaniu do tradycyjnych pilarek akumulatorowych. To gwarantuje optymalną jakość cięcia i szybki postęp pracy – podobny do zasilanej sieciowo TS 55 R. Prędkość obrotowa jest regulowana i można ją dostosować do konkretnego zastosowania. Nowa generacja FastFix ułatwia i przyspiesza wymianę tarczy pilarskiej. Szeroki wybór odpowiednich tarcz pilarskich pozwala na pracę zawsze dostosowaną do materiału.

Festool koncentruje się na zagadnieniu bezpieczeństwa, dlatego nie rezygnuje z klina prowadzącego.

Wygodna praca

Komfort pracy, poza wysoką mocą i dużą precyzją cięcia jest kolejną zaletą TSC 55. Akumulatorowa zgłębiarka może korzystać ze wszystkich akcesoriów przeznaczonych do zasilanej sieciowo TS 55 R: szyn prowadzących, wyposażenia do szyn, prowadnicy równoległej, tarcz pilarskich a także wszystkich akumulatorów litowo-jonowych 18V. Akumulatorowa TSC 55 wykorzystuje tarcze pilarskie pochodzące z TS 55 R o szerokości 2,2 mm. Gwarantuje to perfekcyjne rezultaty pracy bez konieczności kupowania specjalnych, cieńszych tarcz pilarskich. Stan naładowania akumulatora można odczytać z dwóch zintegrowanych diód LED, co pozwoli ograniczyć przerwy w pracy do maksimum.

Kąty od 0° do 45° można wybierać korzystając z punktów bazowych. Dzięki rozszerzonej regulacji w zakresie od -1° do 47° możliwe jest także wykonywanie podcięć.

Oczywiście jak każde narzędzia Festool, zagłębiarki objęte są pakietem usług SERVICE all-inclusive, który dotyczy także akumulatorów i ładowarki.
Więcej informacji na stronie www.festool.pl/tsc55

 

Dane techniczne TS 55 R

Moc                                                                         1200 W

Prędkość obrotowa na biegu jałowym z elektroniką      2000-5200 rpm

Prędkość obrotowa na biegu jałowym bez elektroniki   6500 rpm

Średnica tarczy pilarskiej                                           160 mm

Zakres regulacji kątowej                                            -1° to 47°

Głębokość cięcia                                                       0-55 mm

Głębokość cięcia przy ustawieniu 45°                         0-43 mm

Odstęp od ściany                                                      min. 12 mm

Ciężar                                                                     4.5 kg

 

Przezroczyste okienko kontrolne zapewnia optymalny widok na tarczę pilarską oraz linię cięcia zaznaczoną na materiale. Rezultat: perfekcyjne cięcie.

 

Dane techniczne TSC 55 REB

Napięcie akumulatora 1x15V-2x18V (36V)
Prędkość obrotowa (2x18V) 2650-5200 rpm
Prędkość obrotowa (1x18V) 2650-3800 rpm
Średnica tarczy pilarskiej 160 mm
Głębokość cięcia 0-55 mm
Głębokość cięcia 45° 0-43 mm
Zakres kątów -1-47°
Przyłącze do odkurzacza Ø 27/36 mm
Pojemność akumulatora 5.2 Ah
Ciężar (1x18V/2x18V) 4.6 kg/5.3 kg