Biznes, produkcja mebli i współpraca polsko-ukraińska. To wszystko czeka na Wood Tech Expo

Wood Tech Expo to wydarzenie integrujące sektor technologii obróbki drewna i produkcji mebli. Jednocześnie jego druga edycja będzie odpowiedzią na globalne wyzwania, a jednym z nich jest współpraca polsko-ukraińska w dobie ataku Rosji na kraj naszych wschodnich sąsiadów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 marca 2023 w Ptak Warsaw Expo.

Polska jednym z liderów eksportów mebli w Europie

Polska branża produkcji mebli i obróbki drewna jest jednym z europejskich liderów. Według analiz, w 2021 roku miała być drugim największym eksporterem. Wartość sprzedanych towarów oscylowała w granicach trzynastu miliardów euro, co stanowiło wzrost w stosunku do lat poprzednich o prawie dwadzieścia procent.

Polskie meble charakteryzują się wysoką jakością, co jest jedną z podstaw międzynarodowego zainteresowania produktami. Trafiają one głównie na rynek niemiecki. Ważnym partnerem są jednak również    Czesi, Brytyjczycy, Francuzi czy Holendrzy. Te międzynarodowe zależności stanowiły jeden z głównych impulsów do głębszego pochylenia się nad tematami ważnymi dla sektora polskiej technologii obróbki drewna i produkcji mebli. Efektem rozważań, rynkowych analiz oraz wielomiesięcznych konsultacji jest Wood Tech Expo, którego druga edycja odbędzie się w dniach 7-9 marca 2023 w Ptak Warsaw Expo.

Wood Tech Expo – jakość od lat

Wood Tech Expo nie jest nowym wydarzeniem. To event wywodzący się Międzynarodowych Targów Przemysłowych Warsaw Industry Week. Początkowo była to jedna ze stref targów, ale olbrzymie zainteresowanie, którym się cieszyła, przełożyło się w inwestycję w osobne wydarzenie targowe, poświęcone wyłącznie sektorowi drewna w Polsce.

Jest to w tym momencie najbardziej dynamicznie rozwijający się event, w którym prezentują się między innymi handlarze drewnem i surowcami, producenci i dystrybutorzy maszyn i urządzeń dedykowanych przemysłowi drzewnemu i tartacznemu, a także urządzeń do pozyskiwania, zrywki i transportu drewna. Nie zabraknie również dostawców z dziedziny drewna, paneli, forniru, klejów, materiałów ściernych i powłok do drewna czy też maszyn do cięcia, leśnych, konstrukcji i domów z drewna. Do tego podczas Wood Tech Expo zaprezentują się wystawcy oferujący okucia meblowe, zamki, odzież specjalistyczną, czy też zajmujący się sezonowaniem drewna i maszynami suszącymi.

Międzynarodowa współpraca podczas Wood Tech Expo

Nadchodząca edycja Wood Tech Expo dopasowana będzie w jeszcze większym stopniu do europejskich realiów. Od blisko roku Ukraina zmaga się bowiem z rosyjskim atakiem, co zmieniło perspektywę patrzenia na międzynarodową solidarność.

W poszukiwaniu nowych dróg współpracy podczas Wood Tech Warsaw Expo Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego zorganizuje wraz ze swoim ukraińskim odpowiednikiem konferencję na temat odbudowy Ukrainy przy udziale polskich i ukraińskich firm drzewnych. Strona naszego wschodniego sąsiada ponadto reprezentowana będzie przez szefa Ukraińskiej Giełdy Energii. Dodatkowo wydarzenie gościć będzie przedstawiciela ukraińskiej dyrekcji Lasów Państwowych. Z polskiej strony w dyskusji wezmą udział między innymi reprezentanci Ministerstwa Leśnictwa oraz Ministerstwa Gospodarki.

Wszystko po to, by jeszcze bardziej zacieśnić międzynarodową współpracę, jednocześnie otwierając krajowy sektor na nowe rynki.

Kogo można spotkać na Wood Tech Expo?

Partnerami Wood Tech Expo są Polska Grupa CNC, Felder Group, Festool, Sturmer, Teknika, InfoTec CNC, BizeA oraz Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego.

Ponadto, wśród wystawców znajda się między innymi IMA Schlling Group, Wood-Mizer, Schuko, WoodInspector, Faktor Wydawnictwo, Donitza, Sarnox, Suszarnia.eu, Semper, Polska Rada Peletu, GaBa, Icro, E.T.O., Drew-Tom czy Artex.

Już dziś zarejestruj się bezpłatnie na Wood Tech Expo

Żeby uczestniczyć w Wood Tech Expo, wystarczy się zarejestrować. To możliwe jest na stronie woodwarsawexpo.com/rejestracja. By zostać wystawcą, należy odwiedzić woodwarsawexpo.com/zostan-wystawca i wypełnić formularz. Do zobaczenia!