Centrum do nestingu InfoTEC EVO GO

Rewolucyjne centrum do nestingu InfoTEC EVO GO

Rewolucyjne InfoTEC EVO GO zostało zaprojektowane z myślą o zwiększeniu efektywności oraz możliwości centrum do nestingu. Konstruktorzy oraz programiści wyeliminowali wszystkie niedogodności występujące w podobnych rozwiązaniach tego typu, tym samym EVO GO pozwala w jednym nieprzerwanym procesie obróbki przeprowadzić takie operacje jak: rozkrój płyty, wiercenia pionowe oraz wiercenia poziome. A to wszystko bez udziału dodatkowych maszyn czy osób oraz bez tworzenia dodatkowych odpadów pod podejście narzędzia do wiercenia bocznego.

YouTube player

InfoTEC EVO GO wyposażone jest w specjalnie zaprojektowanie przyssawki do przenoszenia formatek, w dodatkowe pole robocze do wierceń bocznych oraz w specjalistyczny agregat wiertarski, który pozwala wiercić w wąskiej krawędzi płyty bez potrzeby podnoszenia detalu na przyssawkach, w ten sposób wyeliminowaliśmy dodatkowe procesy wiercenia bocznego pod połączenia typu kołek-konfirmant. Dzięki specjalnej konstrukcji oraz optymalizacji oprogramowania uzyskaliśmy płynny proces przygotowywania formatek do produkcji mebli na wymiar, które są gotowe do okleinowania i dalej do montażu.

Chcesz zobaczyć pracę na żywo InfoTEC EVO GO?

Zapraszamy na Dzień Otwarty w InfoTEC CNC, który jest szczególnie ważnym wydarzeniem w branży meblarskiej w Polsce, przede wszystkim dla producentów mebli na wymiar. W trakcie jednego dnia w praktyczny sposób pokazujemy cały cyfrowy proces produkcji mebli, od projektu, przez obórkę płyty, po montaż. Przyszłość, która zawitała do nas już dziś, gdzie cyfryzacja produkcji mebli zaczyna być koniecznością, a nie tylko innowacją dla wybranych firm.

Centrum do nestingu InfoTEC EVO GO posiada na wyposażeniu: stół odbiorczy na gotowe, obrobione formatki, dwie jednostki obróbcze – agregat wiertarski z możliwością wiercenia bocznego bezpośrednio stole (bez przyssawek podnoszących formatkę) oraz wrzeciono, magazyn rewolwerowy wraz z przyssawką do przenoszenia formatek, czujnik wysokości narzędzia, spychacz z funkcją czyszczenia stołu roboczego, rozbudowany system czyszczenia formatek po obróbce, pneumatyczne kołki bazujące, pulpit sterujący wraz z oprogramowaniem sterującym oraz bezprzewodowy pilot do sterowania maszyną.

Proces obróbki płyty na InfoTEC EVO GO

  1. Bazowanie pełnego formatu płyty w strefie nestingu (strefa 1).
  2. Nesting oraz obróbki płyty w płaszczyźnie pionowej (strefa 1).
  3. Automatyczne pobranie formatek przez specjalnie zaprojektowaną ssawkę i przeniesienie jej wraz z automatycznym bazowaniem do strefy wierceń poziomych (strefa 2).
  4. Wiercenia poziome agregatem wiertarskim (strefa 2).
  5. Zepchnięcie gotowych formatek na stół odbiorczy (strefa 3).
  6. Odbiór gotowych formatek przez operatora ze stołu odbiorczego wraz z naklejeniem etykiet z informacjami na temat formatki oraz kodem kreskowym (strefa 3).