HOMAG i Heesemann zgadzają się na współpracę

Schopfloch/ Bad Oeynhausen, 3 marca 2022: HOMAG Group AG i Karl Heesemann Maschinenfabrik GmbH & Co. KG już od kilku lat z powodzeniem współpracują ze sobą na wielu rynkach. Teraz obie firmy zgodziły się na jeszcze szerszą współpracę. Cel firmy HOMAG jest jasny: nadal dostarczać klientom wysokowydajne rozwiązania i zintegrowaną ofertę szlifierek.

Christoph Giese, dyrektor zarządzający Karl Heesemann Maschinenfabrik GmbH & Co. KG (po lewej) i Frederik Meyer, wiceprezes wykonawczy jednostki biznesowej HOMAG Obróbka CNC (po prawej) zgadzają się na partnerstwo.

Należy zachować kompleksowe portfolio szlifierek

W ostatnich latach zakres asortymentu produktów firmy HOMAG znacznie się powiększył. Jednocześnie wysoki popyt ze strony dużej liczby segmentów klientów i obszarów wzrostu wymaga połączenia zasobów w obszarach B+R i produkcji. Z tego powodu firma HOMAG zdecydowała o zaprzestaniu własnego rozwoju i produkcji szlifierek szerokotaśmowych. Jednak strategiczny cel firmy HOMAG, jakim jest objęcie całego łańcucha procesów obróbki drewna, który oczywiście obejmuje szlifowanie, pozostaje niezmienny. Dlatego zamiast własnych rozwiązań firmy HOMAG będą teraz dostępne rozwiązania firmy Heesemann.

„Naszym celem jest objęcie całego łańcucha procesowego i związane z nim zadowolenie naszych klientów. W Heesemann znaleźliśmy idealnego partnera do dalszego dostarczania naszym klientom kompleksowych rozwiązań w zakresie szlifowania i obejmujących cały łańcuch procesowy”.

Frederik Meyer, wiceprezes wykonawczy, jednostka biznesowa obróbki CNC

Aby w dalszym ciągu obejmować cały łańcuch procesów, Heesemann rozszerzy swoją ofertę szlifierek i w przyszłości zaoferuje kompleksowe rozwiązania dla wszystkich segmentów: od rozwiązań podstawowych po rozwiązania z najwyższej półki. W szczególności w przypadku maszyn podstawowych Heesemann będzie czerpał z wiedzy fachowej firmy HOMAG. HOMAG i Heesemann będą również ściśle współpracować w sieci sprzedaży i serwisu.

„My w Heesemann jesteśmy bardzo podekscytowani tą wspaniałą perspektywą dla obu firm. Jest to wyjątkowa okazja, aby przenieść nasze wieloletnie partnerstwo na nowy poziom i po raz kolejny zademonstrować naszą wiedzę i siłę innowacji z korzyścią dla naszych klientów”.

Christoph Giese, dyrektor zarządzający Heesemann

Serwis dla szlifierek HOMAG będzie kontynuowany

Firma HOMAG będzie oczywiście nadal świadczyć usługi serwisowe (infolinia, serwis na miejscu i części zamienne) dla szlifierek dostarczanych pod markami BÜTFERING i HOMAG. W przypadku szlifierek dostarczanych przez Heesemann w przyszłości Heesemann przejmie odpowiednią usługę.

Źródło: HOMAG GmbH

Views: 44