HOMAG nawiązuje strategiczne partnerstwo z Luli

Schopfloch, 10 kwietnia 2024 r. – W czwartym kwartale 2023 r. firma HOMAG otrzymała już duże zamówienie z Chin. Umowa z chińskim klientem Luli Wood Industry została zawarta na okres trzech lat i obejmuje dostawę kompleksowego pakietu maszyn i systemów do produkcji mebli. Całkowita wartość zamówienia to około 90 mln euro.

fot. Homag

Odnowiona strategiczna współpraca pomiędzy firmami HOMAG i Luli Wood Industry została formalnie przypieczętowana tradycyjną ceremonią podpisania, w której uczestniczyli Zhong Duzhang, zastępca dyrektora generalnego Grupy Luli i dr Daniel Schmitt, dyrektor generalny Grupy HOMAG, a także inni przedstawiciele obu firm.

„Zdecydowaliśmy się ponownie na współpracę z firmą HOMAG, ponieważ firma oferuje zalety w zakresie Przemysłu 4.0, ma duże doświadczenie branżowe i działa w Chinach od ponad 40 lat” – wyjaśnił Zhong Duzhang podczas ceremonii. Wartość dodana dla głównego zamówienia zostanie utworzona zarówno w Niemczech, jak i Chinach. W zakresie instalacji, uruchamiania i serwisu w firmie Luli Wood Industry firma HOMAG korzysta z połączenia zespołów chińskich i niemieckich. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania tego zamówienia. Pokazuje także, że rynek chiński jest dla nas niezwykle dynamiczny i ważny” – podkreślił dr Daniel Schmitt.