HOMAG Polska na Targach DREMA: o potencjale polskiej branży drzewnej i meblarskiej świadczy prestiż trwającego w Poznaniu wydarzenia

PAP MediaRoom – kadr z filmu
„HOMAG jest liderem na rynku światowym specjalizującym się w produkcji maszyn i urządzeń dla szeroko pojętego przemysłu drzewnego. Dlatego w tym tygodniu po prostu nie mogło nas zabraknąć na Międzynarodowych Targach Poznańskich, będących gospodarzem tak prestiżowego wydarzenia, jakim jest DREMA. Do dyspozycji naszych klientów i gości przygotowaliśmy innowacyjny, interaktywny pawilon, w którym chwalimy się najnowszymi produktami i rozwiązaniami” – mówi Michał Piłat, członek zarządu HOMAG Polska.

Ekspert jest jednym z kilkuset wystawców obecnych na Targach DREMA w Poznaniu – najważniejszym, najbardziej prestiżowym spotkaniu przemysłu drzewnego i meblarskiego w Polsce i tej części Europy.

„Polska jest jednym z czołowych producentów mebli na świecie, o czym świadczy również wysoki prestiż i zainteresowanie trwającymi właśnie Targami DREMA. Nasz kraj to także jeden z największych eksporterów wszelkich produktów drzewnych. Dla polskiej gospodarki jest to bardzo ważna gałąź, generująca tysiące miejsc pracy i wielomiliardowe wpływy do budżetu, dlatego jej interesy oraz kondycja powinny być chronione” – tłumaczy Michał Piłat.

Targi DREMA jako jedyne wydarzenie w Polsce jest obecne na liście 14 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Według najnowszych danych instytucji targowych, wystawa plasuje się na piątym miejscu w rankingu najważniejszych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta oraz chińskich WMF Shanghai.

Źródło informacji: PAP MediaRoom