LEITZ DOSTAWCĄ PIERWSZEGO WYPOSAŻENIA OEM W OBSZARZE PIŁ TARCZOWYCH DLA SCM

Producent maszyn SCM wybrał Leitz jako dostawcę pił tarczowych do pierwszego wyposażenia dla swoich pilarek formatowych. W przyszłości, wszystkie linie z serii Gabbiani będą wyposażone w piły tarczowe światowego lidera z Oberkochen. Dla przetwórców płyt MDF, płyt wiórowych, materiałów drewnopochodnych czy litego drewna oznacza to jeszcze lepszą jakość, elastyczność i zrównoważony rozwój w ich codziennej pracy.

Mniej więcej rok temu firma SCM rozpoczęła program porównawczy w celu znalezienia odpowiedniego partnera w zakresie narzędzi do pierwszego wyposażenia pilarek formatowych.
Cel: Producent, który przekonuje nie tylko wyjątkowymi produktami, ale także spełnia wysokie wymagania klientów SCM w zakresie dostępności i niezawodności. Leitz wygrał przetarg na piły tarczowe, które wykazały doskonałe wyniki w licznych seriach testów materiałowych i obróbkowych. Zdaniem kierownictwa firmy SCM, globalna sieć sprzedaży i serwisu Grupy Leitz doskonale pasuje do włoskiego producenta maszyn, który również działa na arenie międzynarodowej. Dzięki nowej współpracy klienci SCM nie tylko skorzystają w przyszłości z zalet produktów Leitz. Będą również w stanie przywrócić stępione narzędzia do ich pierwotnego stanu w bardzo krótkim czasie w jednym z wielu punktów serwisowych Leitz – i to w jakości producenta.
Leitz jest bardzo zadowolony z decyzji podjętej przez SCM i postrzega jeszcze bliższą współpracę w przyszłości jako doskonałą podstawę do dalszego rozwoju narzędzi i maszyn zorientowanych na użytkownika.

 

Piły do rozkroju płyt

Zaledwie dwa lata temu Leitz całkowicie odświeżył swoją ofertę pił tarczowych. Od tego czasu wyznaczają one nowe standardy jakości cięcia w technice rozkroju płyt. Dzięki swojej gamie produktów Leitz obejmuje cały zakres zastosowań i posiada odpowiednie narzędzie do każdego wymagania, od cięcia w pakietach do rozkroju pojedynczych płyt. Dzięki temu użytkownicy zyskują doskonałą jakość cięcia dowolnego materiału, znacznie mniejszy hałas, możliwości wielokrotnego ostrzenia i nawet do 30% dłuższą żywotność narzędzia.

 

Źródło: leitz.pl/aktualnosci