Międzynarodowe Dni Otwarte DETA Group

W dniach 29-30 listopada w siedzibach DETA Polska i DETA Machines będzie można obejrzeć najnowsze rozwiązania dedykowane branży drzewnej. Wśród prezentowanych produktów pojawią się m.in. najwyższej jakości maszyny włoskiej firmy CASADEI-BUSELLATO.

Kryzys stał się impulsem do rozwoju Historia DETA Group rozpoczęła się w 1982 roku w Belgii, kiedy to Ludo VanReeth i Patrick Deman założyli firmę DETA Machines w miejscowości Wevelgem. Początki lat osiemdziesiątych były bardzo trudne gospodarczo: zamykano
wiele firm, reorganizowano i przenoszono zakłady produkcyjne, coraz częściej występowały bankructwa i borykano się z wysoką inflacją. Te trudne czasy dały również możliwość prowadzenia działalności gospodarczej na rynku używanych maszyn. Pierwsze 15 lat działalności opierały się głównie na sprzedaży używanych maszyn do obróbki drewna.

„cytat”
„CASADEI koncentruje się na piłach panelowych, okleiniarkach, maszynach do szlifowania i bardziej klasycznych maszynach, takich jak piły formatowe, frezarki, strugarki i maszyny wieloczynnościowe. Natomiast BUSELLATO specjalizuje się w maszynach CNC, od 3- do 5-osiowych i nestingu.”

Podczas Dni Otwartych zostanie zaprezentowana pełna gama nowoczesnych maszyn do obróbki drewna. Fot. DETA Group

Maszyny z DETA zbudowały doskonałą reputację firmy w Belgii oraz na całym świecie. W 1998 roku Ludo Van Reeth założył DETA Polska, siostrzaną spółkę w Gnieźnie, prowadząc te same działania na rynku wschodnioeuropejskim. W ten sposób powstała DETA Group. W tym samym czasie na początku lat dziewięćdziesiątych belgijski producent ROBLAND rozszerzał swoją ofertę maszyn do obróbki drewna, zaczynając od słynnej piły formatowej Z320 (później Z3200). DETA Machines, będąc wówczas preferowanym partnerem ROBLAND w Belgii i Polsce, sprzedała ponad 2500 sztuk tej maszyny.

DETA Group od wielu lat ceni sobie bezpośredni kontakt z klientami i sprawny serwis, gwarantując zadowolenie z kupionych maszyn. Fot. DETA Group

Ludo Van Reeth ujął to w ten sposób: „Historia DETA Polska była bardzo podobna do historii mojego życia. Jako młody Flamand (mówię o 1970 roku) musiałem bardzo ciężko pracować, aby zbudować dom, założyć rodzinę, uczęszczać do kościoła co niedzielę. Dużo pracowaliśmy, aby stworzyć wygodne życie dla naszej rodziny”. Maszyny najwyższej jakości i solidny serwis Na tych samych tradycjach DETA Group stworzyła mocne fundamenty: osobisty kontakt z klientami, godna zaufania reklama i nienaganna obsługa posprzedażowa. Priorytetem było posiadanie salonu, w którym klienci mogliby testować i zobaczyć maszyny, co było alternatywą dla wielu sprzedawców internetowych, którzy pięknymi zdjęciami budują wysokie oczekiwania, ale nie są w stanie spełnić swoich obietnic w rzeczywistości i zagwarantować solidnego serwisu.

Siedziba DETA Machines. Fot. DETA Group

DETA Group stale się rozwija. Od2017 roku jest autoryzowanym sprzedawcą i wyłącznym importerem kompletnej oferty CASADEI BUSELLATO w Belgii. Ten wysokiej jakości asortyment maszyn wprowadzany jest również na polski rynek. CASADEI i BUSELLATO
to dwie włoskie firmy z długoletnim doświadczeniem w produkcji maszyn do obróbki drewna. CASADEI koncentruje się na piłach panelowych, okleiniarkach, maszynach do szlifowania i bardziej klasycznych maszynach, takich jak piły formatowe, frezarki, strugarki i maszyny wieloczynnościowe.

Salon wystawowy DETA Machines. Fot. DETA Group

Natomiast BUSELLATO specjalizuje się w maszynach CNC, od 3- do 5-osiowych i nestingu. Parę lat temu obie firmy połączyły siły i zostały zintegrowane pod skrzydłami największej włoskiej grupy, światowego lidera w produkcji maszyn do obróbki drewna.
Z dumą zapraszamy naszych belgijskich i polskich klientów na pierwsze Międzynarodowe Dni Otwarte DETA GROUP, które odbywają się w tym samym czasie w Belgii i Polsce, prezentując łącznie ponad 500 maszyn na ekspozycji:
– pełną gamę nowych obrabiarek CASADEI-BUSELLATO
ROBLAND wyprodukowanych w Belgii,
– używane maszyny (np. SCM, ROBLAND, BIESSE, COSMEC, GREDA, MARTIN).

Opr. (al)

www.detapolska.eu