Niezawodny System 18 V od Festool

Nowe narzędzia akumulatorowe w ofercie  Festool zawsze dadzą radę. Dzięki bezszczotkowym silnikom EC-TEC i zaawansowanym technologiom są one w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom na budowie. Ponadto niewielki ciężar, perfekcyjna ergonomiczność i równowaga przy maksymalnej wytrzymałości, są istotą rozwoju narzędzi akumulatorowych Festool 18V. Każdy z tych produktów zawiera know-how, gromadzone od prawie 100 lat.

 

Festool rozszerza swoją ofertę akumulatorów – mocne i szyte na miarę rozwiązania akumulatorowe. Fot. FESTOOL

– Naszym celem jest opracowanie rozwiązań akumulatorowych dostosowanych do potrzeb profesjonalistów – mówi menedżer produktu Patrick Hitzer. – Niewielki ciężar, doskonała ergonomia i wyważenie przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wytrzymałości – to cechy, które odgrywają kluczową rolę w codziennej pracy. Ważne jest, aby akumulator i elektronarzędzie tworzyły zgrany zespół i doskonale ze sobą współdziałały. Podobnie jak w urządzeniach zasilanych z sieci, również w przypadku akumulatorów wymagane jest, aby wydajność, trwałość i wytrzymałość były na najwyższym poziomie. Powinny one zapewniać niezbędną moc i czas działania, których nasi klienci potrzebują i oczekują, aby wykonać swoją pracę. Jeśli dodatkowo cały system jest trwały i spełnia swoje zadania przez wiele lat, to osiągnęliśmy nasz cel. Akumulator stanowi podstawę wydajności urządzenia. Jednak po podłączeniu jest on częścią urządzenia i dlatego w znacznym stopniu wpływa na ciężar i ergonomię narzędzia. Akumulator również posiada dodatkowe funkcje, które są bardzo pomocne w codziennej pracy. Na przykład, jeśli nasz akumulator Bluetooth podłączony jest do odkurzacza mobilnego z obsługą Bluetooth, można go włączać i wyłączać w trybie uruchamiania automatycznego. Akumulator jest łącznikiem pomiędzy narzędziem, a smartfonem – dodaje menedżer produktu. To wszystko Festool zawarł również w nowych, mocnych i dopasowanych do potrzeb rozwiązaniach akumulatorowych.

Koniec z niebezpiecznymi odrzutami. Festool wprowadził istotne ulepszenia w nowej generacji zagłębiarek akumulatorowych TSC 55 K dodając inteligentne zabezpieczenie KickbackStop. Czujnik wykrywa zablokowanie narzędzia szybciej niż mrugnięcie okiem i zatrzymuje silnik w ułamku sekundy. Zmniejsza to ryzyko obrażeń do minimum. Fot. FESTOOL

NOWOŚĆ! –Nowe, ulepszone zagłębiarki TSC 55 K i TS 55 F

Od lat Festool znany jest z najlepszych zagłębiarek na rynku. Stolarze, monterzy kuchni, stoisk targowych, fachowcy z branży remontowo-budowlanej, układający parkiety i podłogi będą jeszcze bardziej usatysfakcjonowani z nowych zagłębiarek Festool. Niemiecki producent wprowadził istotne ulepszenia – zagłębiarki pracują teraz dwa razy szybciej, a zagłębiarka akumulatorowa TSC 55 K jest wyposażona w unikalne zabezpieczenie KickbackStop.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.festool.pl/kickbackstop

NOWOŚĆ! Energia dobrze zapakowana – dwa akumulatory, jedna ładowarka w Systainerze³

Od stycznia Festool oferuje nowy Zestaw energii SYS3 ENG 18V, który stanowi idealne wyposażenie na placu budowy. Jest to poręczne źródło energii – w nowym Systainerze³ zmieszczą się dwa akumulatory i ładowarka. Oznacza to, że zawsze masz ze sobą do dyspozycji całą moc potrzebną do pracy. Oczywiście zestaw jest dostępny w różnych konfiguracjach, w zależności od indywidualnego zastosowania i zapotrzebowania na energię. Dzięki temu każdy może skompletować swój własny zestaw. Dzięki nowej technologii ogniw akumulatory Li-HighPower posiadają wystarczającą moc i są kompatybilne ze wszystkimi produktami akumulatorowymi Festool.

Od kwietnia Festool do nowych zagłębiarek oferuje sześć nowych tarcz pilarskich, zapewniających idealne wyniki pracy. Fot. FESTOOL

NOWOŚĆ! Lżejsze i bardziej mobilne – DWC 18, BHC 18 i ISC 240 teraz także w Systainerze³ z akumulatorem Li-HighPower Compact

Od teraz akumulatorowa wkrętarka budowlana Duradrive DWC 18, akumulatorowa młotowiertarka BHC 18 oraz akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 są dostępne w nowej kombinacji – z nowym akumulatorem Li-High Power Compact. Waży on o 20% mniej, a posiada taką samą moc. Wszystko poręcznie zapakowane w nowy Systainer³, dzięki któremu można idealnie połączyć warsztat i plac budowy. Systainery dopasowane są do systemu zabudowy BOTT, stosowanego w samochodach użytkowych.

NOWOŚĆ! Zestaw energii: dwa akumulatory, jedna ładowarka, w Systainerze³ (od stycznia 2021) – z akumulatorami 4,0 Ah HighPower.

NOWOŚĆ! Zestaw energii: dwa akumulatory, jedna ładowarka, w Systainerze³ (od stycznia 2021) – z akumulatorami 5,2 Ah.

Nowy akumulator Li-HighPower Compact 4,0 Ah: waży 20 procent mniej przy tej samej mocy (w porównaniu z akumulatorem 5,2 Ah).

Akumulatorowa wkrętarka budowlana DWC 18 z nowym akumulatorem 4,0 Li-High Power Compact, w nowym Systainerze³ (od stycznia 2021).

Akumulatorowa młotowiertarka BHC 18 z nowym akumulatorem 4,0 Li-High Power Compact, w nowym Systainerze³ (od stycznia 2021).

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 z nowym akumulatorem 4,0 Li-High Power Compact, w nowym Systainerze³ (od stycznia 2021).

NOWOŚĆ! Nowa generacja Systainerów wyposażonych w przydatne akcesoria

Jako rozszerzenie oferty urządzeń do wiercenia i wkręcania, Festool wprowadza na rynek bity w poręcznym SYS3 XXS CE-MX BHS 60. Zawiera on bity i uchwyty bitów do wszystkich wiertarko-wkrętarek akumulatorowych Festool ze złączem FastFix. Ponadto model MINI nowej generacji Systainerów³ zawiera również wiertła Forstnera ze złączem CENTROTEC. Zestaw z przezroczystą pokrywą składa się z pięciu wierteł Forstnera (15, 20, 25, 30, 35 mm), stożkowego wiertła centrującego Ø 4 mm i wybijaka.

Poręczny SYS3 XXS CE-MX BHS 60 zawiera nowy zestaw bitów do wszystkich wiertarko-wkrętarek Festool ze złączem FastFix.

Model MINI nowej generacji Systainerów³ zawiera również wiertła Forstnera ze złączem CENTROTEC.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.festool.pl/ready, a interesujące prezentacje „Bezprzewodowe i szyte na miarę” menedżera produktu Patricka Hitzera oraz „Inteligentne rozwiązania akumulatorowe Festool” konstruktora Patricka Schöna są dostępne na blogu Festool pod adresem www.festool.pl/blog

____________________________________

Więcej informacji na temat asortymentu urządzeń akumulatorowych Festool

Festool oferuje kilka wariantów akumulatorów: 3,1 Ah, 5,2 Ah oraz 6,2 Ah. Dodano do tego nowy akumulator 4,0 Ah Li-HighPower Compact, który w porównaniu do akumulatora 5,2 Ah jest o 20 procent lżejszy, a równie mocny. Istnieje możliwość wyboru jednej z dwóch ładowarek: TCL 6 i SCA 8. Najszybsze ładowanie i nieprzerwaną pracę zapewniają akumulator AIRSTREAM 5,2 Ah oraz szybka ładowarka SCA 8 z funkcją aktywnego chłodzenia. Akumulator 6,2 Ah nadaje się idealnie do zadań wymagających dużej energii przez dłuższy czas, takich jak cięcie, czy też intensywne wkręcanie oraz wiercenie. Wyższa pojemność akumulatorów oraz użycie technologii AIRSTREAM umożliwia długą pracę bez przerw, również podczas cięższych zastosowań. W przypadku większości urządzeń akumulatorowych, odpowiedni akumulator można dobrać indywidualnie w zależności od zastosowania i potrzeb. Do pracy nad głową szczególnie przydatny jest lekki i kompaktowy akumulator 3,1 Ah. Doskonałym uzupełnieniem oferty jest inteligentna funkcja Bluetooth®, dzięki której możliwe jest wygodne włączanie i wyłączanie odkurzaczy mobilnych za pomocą narzędzia akumulatorowego. Pozwala to zaoszczędzić czas przeznaczony na osobne włączanie odkurzacza oraz zapewnia bezpyłową pracę w pomieszczeniach. Wszystkie elektronarzędzia Festool, a także akumulatory i ładowarki są w pełni chronione dzięki Gwarancji all-inclusive, dlatego możesz ze spokojem pracować.