OnRobot wprowadza na rynek Quick Changer, najlżejsze i najbardziej kompaktowe rozwiązanie do zmiany narzędzi robotów

irma OnRobot, światowy lider rynku onarzędziowania końcowego ramion robotycznych (ang. EOAT, end-of-arm tooling), przygotowała nowy opatentowany zmieniacz narzędzi do aplikacji współpracujących, opracowany przez firmę Purple Robotics, niedawno zakupioną przez OnRobot. Ważący zaledwie 200 gramów Quick Changer w minimalnym stopniu zmniejsza udźwig robota. Dzięki zwartej budowie, bardzo niewiele oddala od robota centralny punkt narzędzia (TCP), przez co minimalizuje obciążenie przegubów robotycznych. Quick Changer zwalnia narzędzia jednym kliknięciem, a wstawiane narzędzia są automatycznie prawidłowo ustawiane z powtarzalnością do ±0,02 mm. Quick Changer może być stosowany w dowolnych ramionach robotycznych, dronach lub innych urządzeniach wyposażonych w kołnierz zgodny z normą

sISO-9409-1.

 

„Operatorzy nie muszą już stosować ciężkich nieporęcznych zmieniaczy narzędzi z wystającymi spiczastymi uchwytami i ostrymi płytami” – mówi Lasse Kieffer, były prezes firmy Purple Robotics, obecnie pracujący w Dziale Badawczo-Rozwojowym firmy OnRobot. „Quick Changer umożliwia ludziom i cobotom bezpieczną i niezawodną współpracę ramię w ramię”.

Prezes OnRobot, Enrico Krog Iversen, traktuje Quick Changer jako element nieustającego zaangażowania swojej firmy w innowacje w obszarze robotyki współpracującej. „Podobnie jak nasze pozostałe onarzędziowanie ramion robotycznych, Quick Changer jest także w pełni ‘współpracujący’, przez co rozumiemy prostotę jego obsługi, ekonomiczność i brak ostrych krawędzi”.

Parametry Quick Changer:

  • Łatwa i szybka wymiana narzędzi
  • W pełni współpracujący, bez ostrych krawędzi
  • Udźwig do 10 kg
  • Wysoka powtarzalność
  • Najlżejszy wśród podobnych urządzeń
  • Najniższy wśród podobnych urządzeń
  • Zgodny z kołnierzami ISO 9409-1, typ 50-4-M6
  • Zdublowany mechanizm blokady
  • Opatentowane rozwiązanie techniczne

 

 

 

O firmie OnRobot

Firma OnRobot z siedzibą w Odense w Danii oferuje rozwiązania techniczne — zarówno sprzęt jak i oprogramowanie — wykorzystywane w robotach współpracujących (cobotach). OnRobot rozwija chwytaki, czujniki i inne elementy wyposażenia cobotów, ułatwiające wykorzystywanie ich w zastosowaniach takich jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż i spawanie.  Firma planuje nabywanie i rozwijanie dodatkowych technologii przy globalnym wsparciu. Oprócz centrali w Danii, OnRobot ma obecnie biura handlowe w Niemczech, Chinach, USA, Hiszpanii, Malezji i na Węgrzech. Więcej informacji na stronie www.onrobot.com.