Pfleiderer uruchamia największą na świecie linię lakierniczą w technologii Hot Coating

Po trwających ponad rok pracach nad inwestycją o wartości 12 milionów euro Pfleiderer otworzył oficjalnie w zakładzie w Leutkirch nową linię lakierniczą. Mierzący 165 metrów długości ciąg produkcyjny jest najdłuższą linią lakierniczą w technologii Hot Coating na świecie. Nowa inwestycja jest efektem współpracy z firmą Kleiberit, specjalizującą się w dziedzinie lakierowania i klejenia. W jej wyniku firma uruchamia produkcję płyt Pfleiderer PrimeBoard do zastosowań wewnętrznych oraz Pfleiderer Duropal HPL Compact Exterior – produktów do zastosowań zewnętrznych, których dotąd firma nie miała w swojej ofercie.

Uroczyste otwarcie linii odbyło się w zakładzie firmy Pfleiderer w Leutkirch. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, ludzie ze świata polityki, a także przedstawiciele mediów. Z ramienia zarządu, uczestników oficjalnie powitał Dirk Hardow – COO firmy Pfleiderer Group S.A. „Nowa technologia lakierowania to prawdziwa innowacja w firmie Pfleiderer, dzięki której w przyszłości będziemy wyznaczać trendy w całej naszej branży. Jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy w ten sposób wzmocnić i rozbudować nasz zakład w Leutkirch” – podkreślał Dirk Hardow.

Od lewej : Dirk Hardow COO firmy Pfleiderer Group S.A., Uroczystość otwarcia linii lakierniczej w Leutkirch Diethard Singer – dyrektor zakładu w Leutkirch
Ivo Schintz – CCO Pfleiderer Group S.A.

 

Podczas oficjalnego otwarcia zaprezentowano innowacyjną technologię lakierowania Hot Coating. W tej metodzie materiały drewnopochodne pokrywa się wysokiej jakości warstwami lakierów akrylowych utwardzanych promieniami UV. „Taki wielowarstwowy system powłoki gwarantuje doskonałą jakość powierzchni. Warstwa zewnętrzna daje wrażenie wyjątkowo szlachetnej. Równocześnie jest ona bardzo podatna na obróbkę, odporna na czynniki mechaniczne i promieniowanie UV oraz bardzo łatwa w czyszczeniu” – wyjaśnia Rüdiger Jürke, kierownik produktu – płyty dekoracyjne firmie Pfleiderer.

Od lewej ; Diethard Singer – dyrektor zakładu, Ivo Schintz – CCO Pfleiderer Group S..A., Dirk Hardow – COO Pfleiderer Group S.A. , Jürgen Schnarr – przewodniczący komitetu roboczego Leutkirch oraz Hans-Jörg Henle – Burmistrz Leutkirch.

 

Kombinacja zastosowanych w procesie produkcyjnym technologii jest absolutną nowością na rynku. Nowe płyty Pfleiderer PrimeBoard z wysokiej jakości powierzchnią lakierowaną będą dostępne w wersjach supermat i w wysokim połysku, a Pfleiderer Duropal HPL Compact Exterior – w wersji supermat i exterior mat. W marcu tego roku zostaną one zaprezentowane na europejskich targach branżowych HOLZ-HANDWERK w Norymberdze.

Płyta Pfleiderer PrimeBoard będzie produkowana w formacie 2.800 mm x 2.100 mm. Dzięki Duropal HPL Compact Exterior firma po raz pierwszy wchodzi na rynek produktów stosowanych na zewnątrz i wypełnia tym samym ostatnią lukę w swoim portfolio. Produkt ten jest przeznaczony do produkcji mebli ogrodowych, balustrad balkonowych, podbitek dachowych oraz wyposażenia placów zabaw. Będzie oferowany klientom w formacie 2.800 mm x 2.070 mm.

 

***

 

O Grupie Pfleiderer:
Grupa Pfleiderer to czołowy producent produktów drewnopochodnych. Roczny obrót firmy wynosi ok. 1 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 3600 pracowników. Główne siedziby koncernu mieszczą się we Wrocławiu (Polska) oraz w Neumarkt (Niemcy). Pfleiderer posiada dziewięć zakładów produkcyjnych na terenie Niemiec i Polski oraz biura handlowe w Anglii, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Rumunii i Francji. Grupa Pfleiderer oferuje bogatą paletę produktów oraz kompleksową obsługę firm reprezentujących przemysł meblarski, handel materiałami drewnopochodnymi, a także firm zajmujących się wykończeniem wnętrz czy budownictwem szkieletowym itp. Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla takich marek Duropal i Thermopal oraz partnerem handlowym dla przemysłu, handlu, rzemiosła, a także projektantów i architektów. Jako Pfleiderer Group S.A. koncern jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.