Poznaj możliwości zagłębiarki akumulatorowej Festool TSC 55

Wydajność, moc i precyzja zagłębiarki akumulatorowej TSC55 jest na tym samym, wysokim i niezmienionym poziomie jak w przypadku zasilanej sieciowo TS 55 R.

 

Zagłębiarka Festool TS 55 R wyznacza nowe standardy w zakresie cięcia.

Zaprojektowana do wykonywania precyzyjnych cięć

Precyzyjne wycięcia w podłogach i sufitach oraz przycinanie drzwi a także szybkie wykonywanie cięć blisko krawędzi (odstęp od ściany rzędu 12mm) czy szybkie wykonywanie szczelin wentylacyjnych i dylatacji z akumulatorową zagłębiarką TSC55 jest proste i komfortowe. Płaska na całej długości obudowa, brak wypukłości na powierzchni oraz klin prowadzący zapewniają precyzję cięcia. Sprężysty klin wysuwa się wcześniej niż tarcza pilarska, umożliwiając dokładne ustawienie pilarki w istniejącym rzazie, np. podczas przestawiania szyny prowadzącej. Gwarantuje to perfekcyjne cięcie wzdłuż istniejącej już krawędzi.

Smukła obudowa zagłębiarki umożliwia cięcie blisko krawędzi przy minimalnym odstępie od ściany rzędu 12 mm.

Zapewnia doskonałe efekty pracy

Czasami podczas pracy zagłębiarką wymagana jest szczególna precyzja – przykładowo w sytuacji, kiedy musimy wykonać perfekcyjne wycięcie w blacie kuchennym. Festool wprowadził praktyczne rozwiązanie w postaci okienka kontrolnego, które umożliwia doskonały widok tarczy pilarskiej oraz linii cięcia wyznaczonej na materiale. W codziennej pracy bardzo przydaje się podwójna skala głębokości cięcia z precyzyjną regulacją, która zapewnia doskonałe efekty pracy. Zarówno przy pracy z szyną, jak i bez szyny prowadzącej, głębokość można bardzo szybko odczytać, bądź nastawić.

Praca z szyną prowadzącą i zabezpieczeniem przeciwodpryskowym gwarantuje czyste cięcie, bez wyrw po obu stronach materiału. W ten sposób możemy uniknąć czasochłonnej obróbki dodatkowej. Dzięki regulowanym beznarzędziowo szczękom prowadzącym, zagłębiarka porusza się po szynie bez najmniejszego luzu.

Klin prowadzący wysuwa się wcześniej niż tarcza pilarska

Wysoka wydajność

W swoich zagłębiarkach, Festool położył nacisk na wysoką wydajność poprzez zastosowanie mocnego silnika, specjalnej przekładni oraz elektronice MMC. Łagodny rozruch, zabezpieczenie termiczne i przeciążeniowe oraz potrójne ułożyskowanie silnika to elementy zapewniające długą żywotność oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Festool koncentruje się na zagadnieniu bezpieczeństwa, dlatego nie rezygnuje z klina prowadzącego.

Duża moc

Połączenie akumulatorów litowo-jonowych i koncepcji napędu z silnikiem bezszczotkowym EC-TEC zapewnia maksymalną moc. Obroty na poziomie 5.200 na minutę zapewniają aż o 24% większą prędkość w porównaniu do tradycyjnych pilarek akumulatorowych. To gwarantuje optymalną jakość cięcia i szybki postęp pracy – podobny do zasilanej sieciowo TS 55 R. Prędkość obrotowa jest regulowana i można ją dostosować do konkretnego zastosowania. Nowa generacja FastFix ułatwia i przyspiesza wymianę tarczy pilarskiej. Szeroki wybór odpowiednich tarcz pilarskich pozwala na pracę zawsze dostosowaną do materiału.

Kąty od 0° do 45° można wybierać korzystając z punktów bazowych. Dzięki rozszerzonej regulacji w zakresie od -1° do 47° możliwe jest także wykonywanie podcięć.

Praca bez pyłu

TSC 55 od Festool jest pierwszą na świecie pilarką akumulatorową o napięciu 36V, która zapewnia wydajność i zalety urządzenia zasilanego sieciowo. Gwarantuje bezkompromisową wydajność, moc i precyzję. W czasie pracy nad tworzeniem TSC 55 inżynierowie Festool myśleli także nad zapewnieniem bezpyłowej pracy. Wykorzystując worek na pył o pojemności wystarczającej na wykonanie ok. 10m cięcia, nie ma konieczności podłączania odkurzacza. Umożliwia to pracę w różnych warunkach i miejscach niezależnie od zasilania w prąd.

 

Koncepcja podwójnych akumulatorów TSC 55 

Do systemu podwójnych akumulatorów mogą zostać wykorzystane wszystkie baterie litowo-jonowe o napięciu 18V. Jeśli zależy nam na maksymalnej mocy podczas cięcia wtedy używamy dwóch akumulatorów
o napięciu 18 V co pozwala osiągnąć napięcie sumaryczne 36V. Jeśli natomiast zależy nam na pracy bardzo lekkim urządzeniem wtedy możemy pracować z jednym akumulatorem 18V.

Przezroczyste okienko kontrolne zapewnia optymalny widok na tarczę pilarską oraz linię cięcia zaznaczoną na materiale. Rezultat: perfekcyjne cięcie.

 

System pierwsza klasa! 

Oprócz wysokiej mocy i dużej precyzji cięć TSC 55 zapewnia wyjątkowy komfort pracy. Akumulatorowa zagłębiarka może korzystać ze wszystkich akcesoriów przeznaczonych do zasilanej sieciowo TS 55 R. Stan naładowania akumulatora można odczytać z dwóch zintegrowanych diód LED, co pozwoli ograniczyć przerwy w pracy do maksimum.

 

Oczywiście jak każde narzędzia Festool, zagłębiarki objęte są pakietem usług SERVICE all-inclusive, który dotyczy także akumulatorów i ładowarki.
Więcej informacji na stronie www.festool.pl/tsc55

 

Dane techniczne TS 55 R 

Moc                                                                         1200 W

Prędkość obrotowa na biegu jałowym z elektroniką      2000-5200 rpm

Prędkość obrotowa na biegu jałowym bez elektroniki   6500 rpm

Średnica tarczy pilarskiej                                           160 mm

Zakres regulacji kątowej                                            -1° to 47°

Głębokość cięcia                                                       0-55 mm

Głębokość cięcia przy ustawieniu 45°                         0-43 mm

Odstęp od ściany                                                      min. 12 mm

Ciężar                                                                     4.5 kg

 

 

Dane techniczne TSC 55 REB

Napięcie akumulatora 1x15V-2x18V (36V)
Prędkość obrotowa (2x18V) 2650-5200 rpm
Prędkość obrotowa (1x18V) 2650-3800 rpm
Średnica tarczy pilarskiej 160 mm
Głębokość cięcia 0-55 mm
Głębokość cięcia 45° 0-43 mm
Zakres kątów -1-47°
Przyłącze do odkurzacza Ø 27/36 mm
Pojemność akumulatora 5.2 Ah
Ciężar (1x18V/2x18V) 4.6 kg/5.3 kg