Tarcze pilarskie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży stolarskiej marka Högert Technik wprowadziła do swojego portfolio nowe tarcze pilarskie. Dedykowane są one do cięcia różnego rodzaju materiałów wykonanych z drewna litego, jak i materiałów drewnopochodnych, takich jak płyty OSB, wiórowe i pilśniowe oraz sklejki. Znajdą zastosowanie podczas prac stolarskich remontowo – budowlanych oraz wykończeniowych.

Tarcze pilarskie przeznaczone są, w zależności od wymiaru tarczy, do pracy z ręcznymi oraz akumulatorowymi pilarkami tarczowymi i ukośnicami. Dzięki niewielkiej szerokości rzazu stawiają mniejsze opory przy cięciu. Charakteryzują się dużą odpornością na temperaturę i odkształcenia. Tarcze pilarskie wykonane zostały ze stopu stali manganowej Mn65, co zapewnia ich maksymalną trwałość. Dostępne są w następujących rozmiarach: 160 mm, 165 mm, 185 mm, 190 mm, 216 mm, 250 mm oraz 255 mm i oznaczone zostały indeksami od HT6D773 do HT6D790.

Każdy rozmiar tarczy oferowany jest z różną ilością zębów tnących dla szybkiego lub precyzyjnego cięcia. Maksymalne obroty wynoszą od 5900 RPM do 9500 RPM, natomiast średnica otworu mocującego to 30 mm.

W zestawie znajdują się pierścienie redukcyjne: 25, 20 i 16 mm, umożliwiające użycie w większości pilarek dostępnych na rynku.

Tarcze pilarskie gwarantują cięcie bez wyszczerbień, dzięki zastosowanemu rodzajowi zęba ATB (Alternate Top Bevel). Oznacza to, że zęby tarczy są frezowane u góry, przy czym każdy w przeciwnym kierunku do poprzedniego. Im większa liczba zębów tym gładsze cięcie. Hartowany korpus tarczy zapewnia mniejsze nagrzewanie się i odkształcanie. Zwiększona trwałość krawędzi tnącej oraz doskonałe dopasowanie optymalnej szybkości cięcia wpływają na trwałość tarcz i zapewniają ich długotrwałe użytkowanie. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców tarcze pilarskie doskonale nadają się do użytku profesjonalnego.

Tarcze pilarskie Högert Technik dostępne są w sprzedaży u dystrybutorów marki na terenie całego kraju oraz w sprzedaży online. Lista dystrybutorów znajduje się na stronie www.hoegert.com.