W prosty i niezawodny sposób, pokonaj duże ilości pyłu i wiórów

Nowy separator CT Festool z technologią cyklonową

 

Duże ilości pyłu i wiórów, jakie powstają np. podczas szlifowania masy szpachlowej do suchej zabudowy lub podczas prac z użyciem frezarki górnowrzecionowej, powodują zapychanie filtra głównego odkurzacza mobilnego i zmniejszają siłę ssania. Nowy separator CT jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ oddziela i gromadzi nawet 95 procent pyłu, zanim dotrze on do odkurzacza mobilnego. Odciąża to filtr główny i zapewnia stałą wysoką siłę ssania oraz dłuższą żywotność odkurzacza mobilnego.

Odkurzacz mobilny można w łatwy sposób połączyć z separatorem CT za pomocą systemu SYS Dock.

Zwiększona efektywność

Za sprawą technologii cyklonowej nowy separator CT oddziela i gromadzi zarówno większość gruboziarnistych jak i drobnych pyłów zanim w ogóle trafią do odkurzacza mobilnego. „Dzięki wyjątkowej technologii cyklonowej udało nam się połączyć kompaktową konstrukcję z dużym odpylaniem. Zasysane powietrze zawierające pył jest w cyklonie wprawiane w ruch spiralny. Cząstki pyłu uderzają o ścianki cyklonu i pod wpływem siły ciężkości spadają do zbiornika separatora CT“, wyjaśnia Sławomir Trojan (trener w Festool Polska). Można w ten sposób oddzielić i zgromadzić w zbiorniku nawet 80 procent pyłów mineralnych i do 95 procent dużych cząstek takich jak wióry – jeszcze zanim dostaną się do odkurzacza mobilnego. Wyraźnie odciąża to filtr główny oraz zapewnia stałą, wysoką wydajność odsysania. Separator CT jest przeznaczony do odsysania pyłów klasy L i M.

Najbardziej wydajny sposób zwalczania dużych ilości pyłu: nowy separator CT VA firmy Festool – dostępny u Autoryzowanych Dystrybutorów od września 2018 r.

Mobilne rozwiązania zwiększające wygodę

„Oprócz dużej mocy liczy się przede wszystkim wygoda w pracy codziennej“, mówi trener. „Dlatego podczas projektowania nowego separatora zwracaliśmy uwagę, aby był nie tylko dostatecznie wytrzymały do codziennego użytku na budowie, ale aby można było z nim również bezpiecznie i wygodnie pracować“. Przykładowo zbiorniki o kompaktowych rozmiarach można nie tylko łatwo umieścić jeden na drugim, ale dzięki wygodnym uchwytom można je opróżnić z dużych ilości pyłu, nie powodując zabrudzeń. Aby można było w łatwy sposób sprawdzić poziom zapełnienia, Festool oferuje przezroczyste zbiorniki i jednorazowe worki foliowe. Dzięki temu pył można usuwać wyjątkowo łatwo i bez zabrudzeń – zawsze mając kontrolę nad bieżącym stanem zapełnienia.

Nowy separator CT warto zastosować także do wiórów powstających np. podczas strugania.

Nowy separator CT warto zastosować także do wiórów powstających np. podczas frezowania.

Nowy separator CT warto zastosować także do wiórów powstających np. podczas frezowania.

Wyposażenie według własnych potrzeb

Wszystkie odkurzacze mobilne CT 26/36/48 Festool można doposażyć w nowy separator CT, łącząc urządzenia za pomocą systemu SYS Dock. Nie ma przy tym znaczenia, czy praca odbywa się z czy bez oczyszczania AC. Separator CT można stosować elastycznie, w zależności od potrzeb. „Polecamy separator zwłaszcza do prac, podczas których powstają drobne pyły mineralne, a więc na przykład prac z użyciem szlifierki przegubowej Planex i Planex easy, szlifierki z osprzętem diamentowym Renofix RG 130 oraz frezarek do renowacji Renofix RG 80 i RG 150. Ale również do prac gdzie powstają spore ilości dużych wiórów z frezowania i cięcia przy użyciu frezarki górnowrzecionowej OF 2200, ręcznej pilarki tarczowej HK 85, pilarek mieczowych i pilarek do materiałów izolacyjnych IS 330, SSU 200 oraz nowej akumulatorowej pilarki do materiałów izolacyjnych ISC 240“. Dodatkowe złącze umożliwia podłączenie węża ssącego plug-it lub narzędzia elektrycznego.

Budowa – od góry do dołu:

1 Systainer na separator cyklonowy CT-VA

2 Wąż łączący CT-VA z odkurzaczem mobilnym

3 Wąż do podłączania narzędzia

4 Zbiornik

5 Wanienka Systainera, którą można połączyć z odkurzaczem mobilnym poprzez SYS Dock

6 Odkurzacz mobilny

 

Nowy separator CT VA dostępny w sklepach specjalistycznych od września 2018 r. Więcej informacji w sklepach specjalistycznych lub na stronie www.festool.pl

Dane techniczne separatora CT VA

Wymiary (dł.x szer. x wys.)                   395 x 295 x 515 mm

Maks. pojemność zbiornika                    20 l

Ciężar                                                  7 kg