Wprowadzenie do projektowania mebli za pomocą ploterów CNC

Dowiedz się, jak projektować i produkować solidne meble: od szkicu CAD do gotowego obiektu

Czy chcesz poznać nowe sposoby produkcji bardziej demokratycznych i zrównoważonych mebli? Zrób to z pomocą projektanta przemysłowego Daniela Romero, partnera studia produkcyjnego i warsztatu TUUX; specjalizuje się w produktach, meblach, projektowaniu wnętrz i architekturze. Laureaci nagrody Red Dot Design Award 2019, ich prace zostały docenione i wybrane na trzech Ibero-American Design Biennale.

Na tym kursie Daniel nauczy Cię podstaw rysowania (CAD) skoncentrowanych na produkcji za pomocą płaskiego plotera CNC (CAM); Poznasz w praktyczny sposób wszystkie zalety tego systemu produkcyjnego, poznasz proces krok po kroku i osiągniesz projekty z mocnymi i wykonalnymi zespołami. Stworzysz ławkę z możliwością personalizacji bez konieczności użycia sprzętu lub kleju: od jej pociągnięcia na komputerze, poprzez cięcie, aż po wykończenie.

 

 

Co zawiera kurs?

TABELA Z ZAWARTOŚCIĄ KURSU

 • Cz.1
  Wstęp
 • Cz.2
  Zasady i materiały CNC
 • Cz.3
  Zasady rysowania CAD, najpopularniejsze typy cięcia i zespoły dla routera CNC
 • Cz.4
  Ławka Tijuana, rysunek komputerowy
 • Cz.5
  Produkcja stołowa
 • PK
  Projekt końcowy

Zobacz szczegóły 

Poznasz Daniela i jego karierę jako projektanta przemysłowego, pokaże Ci niektóre z jego wybitnych projektów w TUUX, jego studiu projektowym i warsztacie produkcyjnym, a także opowie o swoich najlepszych referencjach.

Zostaniesz wprowadzony do produkcji cyfrowej, zagłębiając się w plotery CNC z płaskim łożem oraz wszystkie zalety i wady produkcji tą metodą. Dowiesz się, jak działa maszyna CNC i przejrzysz materiały, które można zastosować, szukając ich odnawialności.

Wejdziesz w praktyczną część kursu. Daniel użyje Rhinoceros 5, ale każdy program CAD to zrobi. Przedstawisz najczęstsze rodzaje skrawania w CNC oraz zagłębisz się w problemy i rozwiązania dotyczące promieni naroży wewnętrznych generowanych przez frezy kołowe. Dowiesz się, jak ważne jest prawidłowe odmierzenie materiału w celu złożenia części. Następnie zobaczysz najpopularniejsze zespoły, takie jak skrzynka i czop oraz wariant z klinem.

Zaczniesz rysować bank nosorożcem (lub podobnym); W przeciwieństwie do utworzonych zespołów, będziesz pracować na tym samym pliku, dopóki nie będzie on gotowy do cięcia. Daniel podpowie krok po kroku, jak podejmować decyzje projektowe. Możesz dostosować swój własny projekt, aby uzyskać wyjątkową estetykę.

Dostosujesz ostatnie parametry do wycinania kawałków, przeglądając wszystko, o co powinieneś zapytać zaufanego warsztatu. Skończysz kurs z podstawami do podejmowania własnych projektów i ich materializacji za pomocą maszyny CNC.

Jaki jest projekt kursu?

Zbudujesz ławkę z 7-częściowej płyty ze sklejki, półdrewnianych elementów, czopów, pudełek i klinów, która nie potrzebuje kleju ani okuć do ostatecznego montażu. Możesz interweniować lub dostosować projekt do swoich upodobań.

PROJEKTY UCZESTNIKÓW KURSU

 • Introducción al diseño de mobiliario con router CNC: Eugenio Ruiz Hellemann. Projekt z dziedziny Projektowanie mebli, Wzornictwo przem, słowe, Projektowanie produktowe i Obróbka drewna użytkownika Eugenio Ruiz Hellemann - 16.07.2021

  Eugenio Ruiz Hellemann

 • Mi Proyecto del curso: Introducción al diseño de mobiliario con router CNC. Projekt z dziedziny Projektowanie mebli, Wzornictwo przem, słowe, Projektowanie produktowe i Projektowanie 3D użytkownika Julio Maiz - 23.09.2020

  Julio Maiz

 • mesa Paula 2. Projekt z dziedziny Zarządzanie projektowaniem, Wzornictwo przem, słowe i Architektura wnętrz użytkownika Cristián Alegría - 22.09.2020

  Cristián Alegría

 • Tijuana Apilable. Projekt z dziedziny Projektowanie mebli użytkownika damianpalma - 03.03.2021
  +21

Do kogo jest skierowany?

Dla tych, którzy chcą, aby ich pomysły były namacalne i nie pozwalały im pozostać w rysunku lub renderowaniu. Projektantom, architektom, nauczycielom, studentom, przedsiębiorcom lub każdej kreatywnej osobie, która chce zrozumieć ten proces produkcyjny.

Wymagania

Musisz posiadać podstawową wiedzę z zakresu rysunku CAD (to oczywiście użyje oprogramowanie Rhinoceros 5 for Mac, ale można to zrobić z innymi, takimi jak Autodesk AutoCAD lub Sketchup).

Oprócz komputera z zainstalowanym oprogramowaniem, w praktycznej części warsztatu możesz przyciąć stół na dowolnym CNC w pobliżu domu, pracy lub szkoły. Potrzebny jest tylko frez typu 1/4 cala, zaleca się użycie polerki orbitalnej o średnicy 5 lub 6 cali (do końcowych szczegółów) i papieru ściernego o ziarnistości 120 i 240. Na koniec będziesz potrzebować oleju lnianego. optymalne wykończenie mebli.

Kurs prowadzi Daniel Romero / Tuux, Projektant przemysłowy

Źródło: https://www.domestika.org/