ZASTOSOWANIE ZSZYWEK TAPICERSKICH I STOLARSKICH

Korzystanie z zszywek tapicerskich i stolarskich dla domowych zastosowań może służyć jako realna alternatywa do użytkowania przez każdego – szczególnie w porównaniu do gwoździ czy innych sposobów mocowania. Głównie z tego powodu, że zazwyczaj są nie tylko łatwiejsze w produkcji niż gwoździe lub wkręty, co przyczynia się do ich większej dostępności, ale też są łatwiejsze do zastosowania.

Zszywki tapicerskie – które wybrać?

Nie ma jednego rodzaju zszywek, różnią się często detalami – trzeba znać różnice, aby w odpowiedni sposób dobrać ich zastosowanie. Mogą być wykonane z grubszego metalu – wtedy są bardziej odpowiednie na przykład do zastosowania w przypadku konstrukcji podłogi i mebli. Z drugiej strony – cieńsze mogą się przydać do mniejszych projektów.
Zasadniczo, fakt iż jest dostępna tak szeroka gama zszywek sprawia, że wszystkie mogą być łatwo wykorzystywane do wszelkiego rodzaju zastosowań w domu. Zszywki ze stali nierdzewnej mogą również okazać się łatwiejsze do użycia, ponieważ w porównaniu do gwoździ – mogą być stosowane bezpośrednio za pomocą pistoletu na zszywki lub specjalnego młotka.

Jednak, by móc korzystać z nich w domu trzeba posiadać odpowiednie narzędzia – zszywki tapicerskie i stolarskie z racji tego są przede wszystkim używane przez osoby zajmujące się produkcją lub renowacją mebli wypoczynkowych w sposób zawodowy.

Można korzystać między innymi z:

  • Klasycznych zszywek tapicerskich o różnych rozmiarach
  • Specjalistycznych zszywek stolarskich do wszelkich prac monterskich

Te drugie mogą być z powodzeniem stosowane również w odniesieniu i do twardszych materiałów, takich jak lite drewno czy specjalnie utwardzanych materiałów drewnopochodnych.

Dlaczego warto korzystać ze zszywek tapicerskich?

Zaletą używania takich specyficznych łączników jest to, że na ogół są wykonane z materiału odpornego na korozję i tym samym mogą być optymalnie wykorzystane w pracy zewnętrznej.

Niezależnie od tego, czy używa się gwoździ, zszywek lub wkrętów – ten rodzaj metalu jakim zwykle jest stal nierdzewna sprawdza się najlepiej, gdyż pomaga uniknąć pojawienia się rdzy i korozji. Jednak stosowanie zszywek ze stali nierdzewnej nie ogranicza nas tylko do stosowania na zewnątrz – przedmioty te mogą okazać się naprawdę przydatne w przypadku różnych domowych projektów DIY.

Gdzie w największym stopniu można skorzystać z właściwości zszywek tapicerskich i stolarskich?

Jest to niezbędny element wyposażenia każdego profesjonalnego zakładu stolarskiego, a także warsztatu osoby, która hobbystycznie zajmuje się renowacją mebli – szczególnie mebli wypoczynkowych. Bez względu na to, czy chce się tapicerować sofę, wersalkę narożnik czy też pufy – nie będzie to możliwe do wykonania jeśli nie wykorzysta się do tego zszywki tapicerskiej. Naprawa i renowacja mebli wypoczynkowych może być wciągającym zajęciem, jednak by wszystko przebiegało miło, sprawnie i poprawnie – konieczne jest wyposażyć się w takie małe, ale odgrywające wielką rolę narzędzie. Całe szczęście dzisiaj nie ma problemu ze znalezieniem odpowiednich zszywek i zakupieniem ich w dobrej cenie.