75% powierzchni wystawienniczej na targach LIGNA 2023 jest już zarezerwowane

Pomimo szeregu niezwykłych wyzwań, w tym rosnących cen energii, niedoborów materiałowych i niepewności gospodarczej na wielu rynkach, branża drzewna i przetwórstwa drzewnego jest w dobrych nastrojach na około pół roku przed targami LIGNA.

Około dwie trzecie stałych wystawców targów LIGNA potwierdziło już swój udział w 2023 r., a 75 procent dostępnej powierzchni wystawienniczej jest już zajęte. Od 15 do 19 maja 2023 r. branża spotka się na swoich flagowych targach w Hanowerze w Niemczech.

„Ten pozytywny trend podkreśla znaczenie LIGNA dla społeczności zajmującej się obróbką drewna jako kluczowego węzła sieciowego oraz platformy rozwoju i innowacji” – skomentował dr Bernhard Dirr, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Maszyn do Obróbki Drewna VDMA, odnosząc się do wysokiego poziomu rejestracji. „Po czterech latach branża potrzebuje tej okazji do bezpośredniego kontaktu w Hanowerze. Tym bardziej cieszy fakt, że wszyscy liderzy rynku podjęli już decyzję o wystawieniu się na targach LIGNA 2023 i zaprezentują innowacje podczas tego wydarzenia” on kontynuował. W tym i przyszłym roku atrakcyjność targów LIGNA wzmocnią cyfrowe elementy zwiększające zasięg wydarzenia – przed, w trakcie i po zakończeniu targów.

„Na podstawie aktualnego wskaźnika rezerwacji i naszych rozmów w ciągu ostatnich kilku miesięcy możemy potwierdzić wysoki poziom lojalności i zaangażowania naszych wystawców wobec targów LIGNA, które dają im możliwość przeprowadzenia pokazów na żywo – nie tylko maszyn i narzędzi, ale kompleksowych rozwiązań obejmujących wszystkie aspekty ich produktów i usług” – poinformowała Stephanie Wagner, szefowa LIGNA. „Jesteśmy przekonani, że w ścisłej współpracy z naszymi wystawcami nadchodzące targi LIGNA 2023 nadal będą wiodącą międzynarodową wizytówką. W całym łańcuchu wartości innowacyjne rozwiązania dla wszystkich etapów obróbki i obróbki drewna – od pozyskania po wykończenie powierzchni – będą i to nie tylko z drewna jako surowca – które jest podstawą naszej LIGNY – ale także z innych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne,

Branża optymistyczna w związku z nadchodzącym wydarzeniem

W 2023 r. kluczowi światowi gracze i krajowi liderzy ponownie będą polegać na LIGNA. Jak mówi Achim Homeier, starszy dyrektor ds. globalnego marketingu i zarządzania produktami w firmie HOMAG GmbH: „Dla nas w firmie HOMAG targi LIGNA to wiodące targi i jedyna w swoim rodzaju platforma do prezentacji innowacji wszystkim grupom docelowym, od rzemiosła po przemysł. całe spektrum, od pojedynczych maszyn po instalacje, oprogramowanie i usługi, a także uzyskać bezpośrednią informację zwrotną od naszych klientów i zainteresowanych stron w celu dalszego rozwoju ukierunkowanego na rynek”.

Markus Hüllmann, dyrektor zarządzający Kraft Maschinenbau, dodał: „Jako Grupa Kraft nie możemy się doczekać targów LIGNA 2023. Bezpośredni kontakt z naszymi klientami i możliwość zaprezentowania naszych innowacji – szczególnie w kontekście cyfryzacji i zrównoważony rozwój – LIGNA pozostaje miejscem, w którym warto być.”

Dla Caroli Lenkewitz, szefowej marketingu i komunikacji w Siempelkamp, ​​najważniejsze są osobiste spotkania: „LIGNA 2023 – my w Siempelkamp czekamy na to wydarzenie z wielką niecierpliwością. Po tylu latach czekania na powrót naszych wiodących targów, będziemy w końcu będziemy mogli ponownie zaprezentować się naszym klientom, partnerom i wszystkim zainteresowanym stronom w przyszłym roku. Dla nas LIGNA jest i pozostanie szczególnym miejscem spotkań, a także kamieniem milowym w naszym rozwoju.”

Oprócz możliwości nawiązywania kontaktów twarzą w twarz i prezentacji na stoiskach targowych, targi LIGNA 2023 osiągają również wysokie wyniki, skupiając się na aktualnych wydarzeniach w branży. Według Klausa Kullmanna, członka zarządu Jowat SE: „Zrównoważony rozwój jest głównym tematem naszych czasów, zarówno dla naszych klientów, jak i dla nas. Wybierając „Cyfryzację” i „Drewno w budownictwie” jako główne tematy, LIGNA 2023 zajmuje się ważnymi aspektami zrównoważonego rozwoju, prezentując nowe, innowacyjne rozwiązania, a tym samym potwierdzając swoją pozycję wiodących światowych targów dla naszej branży.Dla nas LIGNA jest idealną platformą do bezpośredniej wymiany informacji z klientami i partnerami systemowymi, dlatego jesteśmy zachwyceni, że po tak długim czasie wracamy jako wystawca.”

dzięki nowym treściom i wykorzystaniu zarówno fizycznych, jak i cyfrowych punktów styku. W ten sposób znaczenie uzyskane w czasie zostanie podkreślone między jedną a drugą edycją”.

Scena LIGNA obejmuje tematy ważne dla branży

Oprócz prezentacji rozwiązań w zakresie narzędzi i maszyn, w przyszłym roku odwiedzający targi LIGNA mogą spodziewać się dyskusji na temat bardzo istotnych wyzwań branżowych na scenie LIGNA.Stage. Na LIGNA.Campus uczestnicy ze świata nauki i edukacji zaprezentują swoje oferty edukacyjne i projekty badawcze, a na LIGNA.Future Square powered by VDMA startupy z branży zaprezentują swoje pomysły biznesowe. Na targach LIGNA.Recruiting profesjonaliści i firmy będą mieli możliwość zaprezentowania się na cyfrowym forum pracy i osobistej wymiany pomysłów w strefie kojarzenia na miejscu.

„Po czteroletniej przerwie realistycznie można spodziewać się fajerwerków innowacji na targach LIGNA 2023. LIGNA 2023 będzie wydarzeniem obowiązkowym dla nas wszystkich” — mówi Stephanie Wagner, nie mogąc się doczekać maja 2023 z optymizmem.

O LIGNIE

Wiodące na świecie targi przemysłu drzewnego i przetwórstwa drewna są wspólnie organizowane przez Deutsche Messe i VDMA Woodworking Machinery. Prezentuje całą gamę produktów i usług dla przemysłu pierwotnego i wtórnego – narzędzia, maszyny i systemy do produkcji niestandardowej i masowej, technologii powierzchni, produkcji płyt drewnopochodnych, technologii tartacznej, energii z drewna, elementów maszyn i techniki automatyki, jak a także maszyny i instalacje dla leśnictwa, produkcji drewna okrągłego i tarcicy.