Dokładne i wydajne dzięki skupionemu światłu

LASER COMPONENTS, samozwańczy poszukiwacz rozwiązań złożonych problemów optycznych i optoelektronicznych, prezentuje na targach LIGNA 2023 różne moduły laserowe, które są szczególnie odpowiednie do zastosowania w obróbce drewna.

(Źródło: LASER COMPONENTS Germany GmbH)

Na targach LIGNA 2023 w Hanowerze firma LASER COMPONENTS Germany GmbH z Olching koło Monachium zaprezentuje moduły laserowe zaprojektowane specjalnie do użytku w obróbce drewna. Firma kładzie szczególny nacisk na lasery do zadań pozycjonowania i znakowania, a także do widzenia maszynowego.

Lasery pozycjonujące mają za zadanie zapewnić precyzyjne cięcie i wiercenie otworów w przemyśle drzewnym. Pyłoszczelne obudowy serii FLEXPOINT ILM12F- i HD firmy LASER COMPONENTS oferują decydującą przewagę, szczególnie w wymagającym środowisku pracy w tej branży. Opcjonalne zielone (520 nanometrów) lub czerwone (635 nanometrów) światło lasera jest bezpieczne dla oczu zgodnie z klasą lasera 1 lub 2. Szczególną zaletą modułu ILM12F jest zintegrowany gwint M12 do szybkiego i bezpiecznego montażu.

Seria FLEXPOINT MV została opracowana przez LASER COMPONENTS do użytku w widzeniu maszynowym. Cechy produktu modułów zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić niezawodne wyniki nawet w przetwarzaniu obrazu w czasie rzeczywistym z wysoką rozdzielczością. Powinno to umożliwić znaczny wzrost wydajności w tartakach lub w kontroli gotowych elementów meblowych. Na targach LIGNA firma LASER COMPONENTS zaprezentuje moduły SN w różnych rozmiarach i klasach wydajności.

„LIGNA to jedne z najważniejszych targów branży obróbki drewna i zapewnia nam idealną platformę do wejścia na ten ważny rynek dla naszych modułów laserowych” — powiedział Jochen Maier, szef jednostki biznesowej Optosystems w LASER COMPONENTS. „Z niecierpliwością czekamy na dialog z gośćmi targów i zaoferowanie im niestandardowych rozwiązań, które zwiększą ich produktywność i efektywność”.