DREMA 2024 – razem tworzymy historię!

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA od 40 edycji zapewniają kompleksowe podejście do aktualnych wyzwań branży, promując jednocześnie osiągnięcia polskiego sektora drzewnego i meblarskiego. Zdobyte przez lata know-how sprawia, że dziś razem z liderami rynku i uznanymi markami tworzymy historię, wyznaczając jednocześnie kierunki rozwoju całego rynku obróbki drewna i produkcji mebli.

– Z wielką radością chciałbym podzielić się moimi refleksjami z okazji 40. jubileuszowej edycji targów branżowych DREMA. To wyjątkowe wydarzenie, które świadczy nie tylko o trwałości i ciągłym rozwoju sektora drzewno-meblarskiego, ale także o nieustającym zaangażowaniu przedsiębiorców, ekspertów i pasjonatów z tej dziedziny. Przez te czterdzieści lat doświadczeń, targi DREMA stały się niekwestionowanym źródłem inspiracji, innowacji i współpracy. To miejsce, gdzie spotykają się liderzy branży, prezentują najnowsze technologie, wymieniają doświadczenia, wzajemnie się inspirują oraz inwestują w przyszłość branży. Wierzę, że tegoroczne targi będą niezapomnianym wydarzeniem, które połączy ludzi i przyczyni się do zainicjowania nowych rozdziałów, które przyniosą ze sobą perspektywy rozwoju, dostosowania do nowych trendów oraz odpowiedzialności ekologicznej – zachęca do udziału Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA, prezes stowarzyszenia DROMA.

Targi DREMA, świętujące 40. jubileuszową edycję, doskonale odzwierciedlają potężną siłę napędową sektora drzewno-meblarskiego, gdzie trzy kluczowe czynniki: automatyzacja, robotyzacja oraz prezentacja maszyn w ruchu – wpływają na rozwój przedsiębiorstw i kształtowanie przyszłości branży obróbki drewna i produkcji mebli. Automatyzacja i robotyzacja to nie tylko modne hasła, lecz strategiczne kierunki, które rewolucjonizują procesy produkcyjne w przemyśle drzewno-meblarskim. Targi DREMA stanowią niepowtarzalną platformę, na której najnowsze technologie w dziedzinie automatyzacji ukazują swoją siłę. Od zaawansowanych systemów po inteligentne maszyny do obróbki drewna i tworzenia mebli – innowacje te podnoszą efektywność produkcji, minimalizują błędy oraz pozwalają na elastyczne dostosowanie się do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku. Prezentacja maszyn na targach DREMA to nie tylko możliwość zobaczenia nowoczesnych urządzeń w akcji, ale także okazja do bezpośrednich rozmów z ekspertami i producentami. To miejsce, gdzie przedsiębiorcy i specjaliści mogą zbadać różnorodne rozwiązania dostępne na rynku, porównać ich wydajność i funkcjonalność, oraz podjąć świadome decyzje dotyczące zakupów, które będą wspierać rozwój ich przedsiębiorstw.

– Zbliżająca się jubileuszowa edycja targów DREMA staje się świadectwem nie tylko postępu technologicznego, ale również zdolności branży drzewno-meblarskiej do adaptacji i patrzenia w przyszłość. 40 lat istnienia targów DREMA to nie tylko okazja do świętowania, ale przede wszystkim moment refleksji nad tym, jak wiele udało się osiągnąć oraz jakie wyzwania stoją przed nami. Gratuluję wszystkim zaangażowanym w organizację, uczestnikom, a także partnerom biznesowym, dzięki którym targi te od lat odnoszą sukcesy. Cieszę się, że mogę być częścią tej wspaniałej przygody z drewnem w tle – podkreśla Małgorzata Ożóg, zastępca dyrektora targów DREMA.

Wrześniowe wydarzenie dla specjalistów i pasjonatów z sektora obróbki drewna i produkcji mebli jest bardzo efektywnym narzędziem propagowania dobrych praktyk, prezentacji innowacji produktowych, nowoczesnych maszyn i urządzeń dedykowanych przemysłowi drzewno-meblarskiemu. Stale podnoszony poziom ekspozycji, jak i  merytorycznych spotkań oraz bliska współpraca z wystawcami, Partnerami i  Patronami dają gwarancję, że tegoroczna edycja targów DREMA 2024 będzie obfitować w  innowacyjne rozwiązania i stworzy uczestnikom dostęp do najlepszej oferty branżowej. Zwiedzający w Poznaniu mogą liczyć na udział w widowiskowych pokazach, merytorycznych konferencjach czy profesjonalnych warsztatach: Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW, Ogólnopolski Kongres Meblarski, Fabryki Mebli na Żywo DREMA Dzieciom, Strefa Parkietu, Poligon Umiejętności i Demonstracji Lakierniczych, DREMA Tools, DREMA Hobby, DREMA Design, Strefa Czystego Powietrza, wystawa eksponatów konkursowych Wyczarowane z Drewna, Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ, LIVE Woodworking, Strefa Trendów dla Meblarstwa, Strefa Youtuberów, wystawa jubileuszowa DREMA History. Nie zabraknie hucznych obchodów i przygotowanych niespodzianek.

– Niezwykle istotne dla naszego zespołu jest to, że możemy czerpać ze zbudowanych przez lata partnerskich relacji, ciągle je wzmacniając i wzajemnie się inspirując, czego efektem jest atrakcyjny program wydarzeń oraz spektakularna ekspozycja. – dodaje wicedyrektor targów DREMA, Małgorzata Ożóg.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 40. – jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, która odbędzie się w dniach 10-13.09.2024 r., oczywiście w Poznaniu! Do zobaczenia!