Festool z certyfikatem FSCTM – lasy dla przyszłych pokoleń

Festool, jako jeden z pierwszych producentów elektronarzędzi, zaangażował się w proces zachowania lasów dla przyszłych pokoleń, co jest kolejnym istotnym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju. Sukcesywnie i z powodzeniem poddaje kolejne produkty procedurze certyfikacji FSC. Z tego artykułu dowiecie się dlaczego to takie ważne i jak wpływa na ochronę środowiska.

Dzięki uzyskaniu certyfikatu FSC Festool został jednym z pierwszych producentów elektronarzędzi posiadających ten certyfikat.

Stosowany przez Festool certyfikat łańcucha produktów (certyfikat „Chain of Custody“) jest przeznaczony dla produktów z drewna i papieru, w przypadku których wszystkie ogniwa łańcucha dostaw posiadają certyfikat FSC. Dzięki temu możliwe jest śledzenie produktów, skończywszy na właścicielu lasu.

Nowoczesność z poszanowaniem tradycyjnych wartości

Festool jest firmą rodzinną, której pasja do elektronarzędzi trwa nieprzerwanie od prawie 100 lat. W tym czasie w firmie ukształtowała się świadomość wpływu na środowisko naturalne i podobnie jak w przypadku narzędzi, Festool wymaga w tym względzie perfekcj. Te wysokie standardy odnoszą się do wszystkich usług marki premium. Odpowiednio do zapotrzebowania, Festool jako firma przejmuje ogólnoświatową odpowiedzialność za efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych i energii. Temat zrównoważonego rozwoju ma wiele wymiarów, jak na przykład emisje gazów, zużycie energii, wykorzystanie zasobów naturalnych i aspekty społeczne. Od wielu lat Festool świadomie stawia w centralnym punkcie kwestię zrównoważonego rozwoju i jakości, ponieważ im większa jest trwałość produktu, tym bardziej pozytywnie wypada jego ogólny bilans ekologiczny. Festool od zawsze znany jest z wysokiej jakości i trwałości swoich produktów. Dzięki temu do naprawy trafiają również narzędzia będące w profesjonalnym użyciu od 20 lat. Nawet defekt wcale nie musi oznaczać końca życia produktu. Dzięki kompleksowej naprawie produktów i dziesięcioletniej gwarancji na części zamienne, którą Festool zapewnia wszystkim narzędziom, czas ich życia znacznie się wydłuża. Festool idzie o krok dalej i jako jasno określony cel firmy stawia sobie wytworzenie surowców w wyniku odpowiedzialnej gospodarki leśnej, według wysokich standardów ekologicznych i społecznych.

Certyfikat FSC (FSC-C164884) dotyczy następujących grup produktów: drewnianych łączników DOMINO, worków filtrujących, filtrów powietrza, papierów ściernych i stołów wielofunkcyjnych. Drewniane łączniki DOMINO pochodzą z odpowiedzialnej gospodarki leśnej i innych kontrolowanych źródeł.

otrzymuje certyfikat FSC™ dla papieru, kartonu i drewna

Certyfikat FSCTM to dowód zrównoważonego rozwoju

FSC oznacza Forest Stewardship Council. Międzynarodowa Organizacja Non-Profit dzięki swojemu międzynarodowemu systemowi certyfikacji angażuje się w dopasowaną ekologicznie, wspierającą społecznie i rentowną gospodarczo gospodarkę leśną. Ten certyfikat przyznaje się tylko produktom, które rzeczywiście wyprodukowano z odpowiednich surowców. Festool podchodzi do tej zmiany całościowo: zatem w przypadku produktów z certyfikatem FSC nie tylko surowce do wytworzenia samego produktu, lecz także opakowanie powinny pochodzić ze źródeł odpowiedzialnych ekologicznie. Festool chce, aby do 2023 przynajmniej 80 procent zawartości celulozy w produktach i opakowaniach pochodziło ze źródeł z certyfikatem FSC. Jest to w sumie przynajmniej około 3400 ton celulozy rocznie. Stosowany przez Festool certyfikat łańcucha produktów (certyfikat „Chain of Custody“) jest przeznaczony dla produktów z drewna i papieru, w przypadku których wszystkie ogniwa łańcucha dostaw posiadają certyfikat FSC. Dzięki temu możliwe jest śledzenie produktów, skończywszy na właścicielu lasu.

Jako marka premium, Festool robi kolejny ważny krok w kierunku równowagi ekologicznej i z powodzeniem przechodzi procedurę ubiegania się o certyfikat FSC™.

Jako średniej wielkości firma rodzinna, Festool jest świadomy swojego wpływu na środowisko. Nasza pasja do wysokiej jakości elektronarzędzi trwa nieprzerwanie od prawie 100 lat.

Od wielu lat Festool świadomie stawia kwestię zrównoważonego rozwoju i jakości na bardzo wysokiej pozycji. Im większa jest trwałość produktu, tym bardziej pozytywnie wypada jego ogólny bilans ekologiczny. Zasada ta obowiązuje zarówno z punktu widzenia ekologii, jak i ekonomii.

Jakie produkty Festool posiadają certyfikat FSCTM?

Certyfikat FSC (FSC-C164884) dotyczy następujących grup produktów: Łączniki do drewna DOMINO, worki filtrujące, filtry powietrza, papiery ścierne i stoły wielofunkcyjne. Drewniane łączniki DOMINO pochodzą z odpowiedzialnej gospodarki leśnej i innych kontrolowanych źródeł. Worki filtrujące, filtry powietrza, papiery ścierne i stoły wielofunkcyjne są sukcesywnie dostosowywane do warunków produkcji. Produkty posiadające certyfikat FSC są następnie odpowiednio oznaczone, zarówno w katalogu, jak i na stronie internetowej Festool. Oprócz tego, w trakcie procesu zmian, zmienione zostaje także opakowanie wraz z instrukcją, aby zagwarantować całościowe przeprowadzenie tej procedury.

Certyfikat FSC (FSC-C164884) odnosi się również do filtrów dołączonych do nowych odkurzaczy akumulatorowych CTC MINI/MIDI.

Certyfikat FSC (FSC-C164884) odnosi się również do filtrów dołączonych do nowego odkurzacza akumulatorowego CTC SYS.

Źródło zdjęć: Festool GmbH

Dzięki uzyskaniu certyfikatu FSC, Festool został jednym z pierwszych producentów elektronarzędzi posiadających ten certyfikat. Więcej informacji znajduje się także na stronie

https://www.festool.pl/o-nas/typowe-dla-festool/środowisko