Grupa HOMAG wstrzymuje udział w targach HOLZ-HANDWERK 2024 ze względu na dostosowaną strategię targową

Schopfloch, 13 września 2023 r. Grupa HOMAG zawiesza swój udział w przyszłorocznych targach HOLZ-HANDWERK w Norymberdze w Niemczech.

Zamiast tego Grupa HOMAG zaprezentuje klientom swoje liczne innowacje podczas kilku lokalnych, zdecentralizowanych wydarzeń. Dyrektor generalny dr Daniel Schmitt jako jeden z powodów swojej decyzji podaje dostosowaną strategię targową na trudniejsze czasy gospodarcze. „Nawet jeśli jest to dla nas trudne – po wnikliwej analizie zdecydowaliśmy się skupić przede wszystkim na wiodących międzynarodowych targach takich jak LIGNA w Hanowerze w Niemczech, IWF w Atlancie w USA czy interzum w Guangzhou w Chinach. Nie oznacza to jednak, że jednak definitywnie odwołaliśmy nasz udział w targach w Norymberdze. Za dwa lata ponownie ocenimy sytuację. Obecna słabsza gospodarka i związany z nią spadek liczby zamówień wymagają bardziej rygorystycznego zarządzania kosztami, dodał Schmitt.

Bezpośredni kontakt ze wszystkimi grupami klientów, od handlu po przemysł, jest w dalszym ciągu bardzo wysokim priorytetem dla Grupy HOMAG. Dlatego HOMAG zamierza prezentować swoje innowacje na kilku wydarzeniach organizowanych wewnątrz firmy, skupiając się na kliencie. „Podczas tych zdecentralizowanych i lokalnych wydarzeń, które odbędą się w Niemczech i krajach sąsiednich, będziemy mogli zwrócić się do naszych klientów w sposób ukierunkowany i indywidualny oraz zaprezentować rozwiązania dostosowane do ich specyficznych wymagań” – podkreślił Daniel Schmitt. W swoich licznych salonach wystawowych Grupa HOMAG może także zaprezentować odpowiednim grupom docelowym szerszą gamę rozwiązań obejmujących maszyny, usługi i oprogramowanie. Ponadto HOMAG oferuje swoim klientom możliwość zapoznania się z nowościami i dalszymi rozwiązaniami w wielu formatach cyfrowych bez konieczności podróżowania.


O firmie

Grupa HOMAG jest wiodącym na świecie dostawcą zintegrowanych rozwiązań dla produkcji w przemyśle drzewnym i warsztatach obróbki drewna. 14 wyspecjalizowanych zakładów produkcyjnych, około 20 należących do Grupy spółek handlowych i serwisowych oraz około 60 wyłącznych partnerów handlowych na całym świecie czyni z firmy wyjątkowego dostawcę systemów. Grupa HOMAG, zatrudniająca około 7 000 pracowników, oferuje swoim klientom rozwiązania w zakresie cyfrowej produkcji, oparte na ciągłości danych cyfrowych od punktu sprzedaży przez cały proces produkcyjny, w połączeniu z kompleksowym pakietem oprogramowania. Ponadto otwarty ekosystem „tapio” (otwarta platforma Internetu rzeczy) odwzorowuje przepływ danych w całym łańcuchu wartości przemysłu drzewnego. Większościowym udziałowcem Grupy HOMAG jest firma


Views: 57