Himolla digitalizuje cięcie skóry z pomocą firmy Lectra

Niemiecki producent mebli tapicerowanych przechodzi z ręcznego na cyfrowe cięcie skór – digitalizacja jako motor przemysłu

Lectra ogłasza, że firma Himolla, jeden z wiodących europejskich producentów mebli tapicerowanych, wybrał rozwiązanie do cięcia skóry Versalis w ramach swojej strategii cyfryzacji. Zespół ekspertów Lectra wraz z firmą Himolla wdrożył w fabryce na Węgrzech łącznie cztery krojownie Versalis, osiem stacji do digitalizacji skór oraz oprogramowanie do przygotowania rozkroju. W 2019 roku Himolla zakupiła jedną krojownię i dwie stacje do digitalizacji, a w 2020 roku zdecydowała się rozszerzyć projekt cyfrowego cięcia skór o Lectra.

Fotele z fiukcją relaksu S-Lounger 7911 z możliwością konfiguracji według wymagań klienta. (zdjęcie: Himolla)

Himolla z siedzibą w Taufkirchen / Vilszatrudnia około 3000 osób i produkuje na 83000 metrach kwadratowych powierzchni w Niemczech i Europie Wschodniej. Firma specjalizuje się w projektowaniu mebli na indywidualne zamówienie o szerokim wachlarzu funkcjonalności. Himolla
zwiększyła możliwość personalizacji mebli tapicerowanych do 64 milionów kombinacji – prawie każdy egzemplarz jest wyjątkowy. Inwestując w tę zorientowaną na przyszłość technologię, kierownictwo, które jest nowe od 2018 r., oczekuje znacznie większej elastyczności i wydajności produkcji jednostkowych modeli mebli.

Wysoka jakość cyfrowego cięcia. (Zdjęcie: Himolla)

“Jako firma z tradycyjnym ręcznym cięciem skóry, postrzegamy cyfryzację jako szansę na zdobycie nowej przewagi konkurencyjnej poprzez szybszą, bardziej elastyczną i efektywną produkcję. Wybraliśmy Lectrę, ponieważ firma podziela nasze zaangażowanie w innowacyjność i cyfryzację, a także dlatego, że zapewnia nam nie tylko odpowiednią technologię, ale również doradztwo” – mówi Ralph Bestgen, prezes zarządu firmy Himolla. „Ręczne cięcie skóry jest niezwykle pracochłonne i nieelastyczne. W dzisiejszych czasach cyfryzacji i coraz krótszych terminów dostaw wybór firmy Lectra jest nie tylko inwestycją w nową technologię, ale także w przekształcenie całego naszego procesu cięcia skóry. Zwiększamy również świadomość w zakresie digitalizacji i nowych możliwości, a także gotowość do zmian w całej firmie”, mówi Thomas Lehner, CFO i COO w firmie Himolla. Dla firmy Himolla szczególnie ważne jest utrzymanie w procesie cyfrowego cięcia wysokich standardów jakościowych ponad 1600 sztuk mebli tapicerowanych produkowanych codziennie. W Fotele z fiukcją relaksu S-Lounger 7911 z możliwością konfiguracji według wymagań klienta. (zdjęcie: Himolla) przyszłości pracownicy firmy Himolla będą skanować skóry zaraz po ich przybyciu i oznaczać na nich strefy jakościowe za pomocą cyfrowego pisaka. Algorytmy najnowszej generacji firmy Lectra do tworzenia znaczników i umieszczania szablonów na skórach pozwalają firmie Himolla symulować nestring i cięcie na kilku skórach oraz obliczać optymalną strategię nestingu w najkrótszym możliwym czasie. Poprawia to wydajność materiałową i skraca cykle produkcyjne “Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą wieloletnią współpracę z firmą Himolla w zakresie cięcia tkanin”. W czasie, gdy cyfryzacja będzie siłą napędową branży, Himolla wysyła silny sygnał poprzez inwestycję w cyfrową krojownię skór”, mówi Holger Max-Lang, Prezydent, Europa Północna, Wschodnia i Bliski Wschód, Lectra.

Informacje o firmie Lectra
Firma Lectra angażuje się w tworzenie technologii klasy premium ułatwiających transformację cyfrową firm spoglądających w przyszłość, które tchną życie w nasze garderoby, wnętrza samochodów, meble i wiele innych obszarów. Oferta Lectry wzmacnia pozycję zarówno marek, producentów, jak i detalistów oraz usprawnia pracę od projektowania po produkcję, zapewniając im uznanie na rynku i spokój umysłu, na który zasługują. Założona w 1973 roku firma Lectra posiada 34 oddziały na całym świecie i obsługuje klientów w ponad 100 krajach. Spółka zatrudnia blisko 1800 osób, a w 2019 roku wypracowała 280 mln euro przychodu. Lectra jest notowana na giełdzie Euronext (LSS).
Więcej informacji znajduje się na stronie www.lectra.com.