HOMAG Treff 2022 w Holzbronn: Znowu razem

Pełna sala wystawowa i entuzjastyczni goście. Na tegorocznych targach HOMAG Treff goście mogli doświadczyć rozwiązań na żywo. Firma HOMAG od 30 lat na własnych targach prezentuje swoim klientom i zainteresowanym innowacyjne, najnowocześniejsze rozwiązania zarówno dla stolarni, jak i dla produkcji przemysłowej. Targi HOMAG Treff odbyły się na terenie Holzbronn. HOMAG może pochwalić się pięcioma udanymi dniami targów.

fot. HOMAG W ciągu pięciu dni firma HOMAG zaprezentowała swoją najnowszą technologię maszynową

W targach HOMAG Treff wzięło udział ponad 1000 gości z ponad 40 krajów. Oprócz wizyt w fabrykach, uczestnicy byli pod wrażeniem wysoce złożonej technologii maszyn i poznawali najnowsze produkty podczas ekscytujących pokazów maszyn. Ale nie zabrakło też okazji do wymiany pomysłów i informacji z innymi podczas targowego programu. Uczestnicy mogli omówić pytania i wątpliwości bezpośrednio z ekspertami firmy HOMAG. Dalsze cenne informacje na różne tematy zostały podane w różnych prezentacjach technicznych.

Właściwe rozwiązanie dla każdego wymagania

Targi skupiły się na bogatej ofercie produktów firmy HOMAG, która jasno pokazała, jak duży potencjał tkwi w każdym nowoczesnym warsztacie. Na powierzchni ponad 2000 m 2 firma zaprezentowała rozwiązania dla wydajnej produkcji, które umożliwiają zarówno zautomatyzowaną produkcję mebli, jak i produkcję poszczególnych elementów. HOMAG nie polega wyłącznie na maszynach i instalacjach. Korzystając z aplikacji i asystentów cyfrowych do cyfrowej organizacji produkcji, można łatwo uniknąć przeszkód w codziennym życiu zawodowym, a oferta usługowa zwiększa wydajność i żywotność maszyn.

fot. HOMAG Goście i eksperci HOMAG mieli również wiele okazji do osobistej wymiany informacji i pomysłów

Wśród głównych atrakcji znalazło się pionowe centrum obróbcze CNC DRILLTEQ V-310. To arcydzieło zajmujące niewiele miejsca pozwala na największy zakres funkcji na najmniejszej możliwej powierzchni na zaledwie 11 m 2. Oprócz optymalnej obróbki szafy, centrum obróbcze oferuje liczne opcje obróbki z wyborem do 45 wrzecion wiertarskich.
Nowe portalowe centrum obróbcze CENTATEQ N-510 CNC wyróżnia się również wydajnością. Nowa koncepcja nestingu oferuje indywidualną automatyzację z obróbką pięcioosiową dla początkujących stolarni do wymagań przemysłowych. Dzięki temu materiały w kształcie paneli można dzielić i przetwarzać ze zoptymalizowanym poziomem odpadów. Dlatego też celem nowej serii do nestingu była celowa poprawa obsługi i zwiększenie wydajności.

Firma HOMAG zaprezentowała symulację produkcji na SAWTEQ B-300 | B-400 flexTec po raz pierwszy. Symulacja ta opiera się na własnych listach części firm oraz bieżących danych produkcyjnych klientów i pokazuje, jak może wyglądać codzienne życie w produkcji z rozwiązaniem SAWTEQ. Podgląd produkcji jest zoptymalizowany pod kątem automatycznego cięcia lub maksymalnej wydajności. Oznacza to, że firma HOMAG zapewnia przejrzystość czasów produkcji, w tym możliwych przesunięć widmowych, niezbędnych czasów pracy operatora, produkcji części na zmianę i utworzonych stosów.

Rozwiązania dla cyfrowej przyszłości

Zainteresowanie cyfrowymi rozwiązaniami do obróbki drewna było widoczne na targach HOMAG Treff. Ale jak będą wyglądać przyszłe cyfrowe stolarnie? Również tutaj firma HOMAG zaprezentowała swoim gościom wydajne i innowacyjne rozwiązania. Oprócz cyfrowego folderu zleceń, menedżera produkcji i nowego oprogramowania operatorskiego woodCommander 5 z symulacją obrabianego przedmiotu 3D, zaprezentowano również zestaw produkcyjny do zagnieżdżania. Zawarte w zestawie aplikacje umożliwiają automatyczne obliczanie wzorów zagnieżdżenia oraz identyfikację komponentów po etykietach, nawet jeśli na maszynie nie ma drukarki. Kolejna zaleta: zestaw produkcyjny do nestingu można elastycznie stosować w połączeniu z maszynami do nestingu dowolnej serii.

fot. Homag Salon wystawowy w Holzbronn był miejscem tegorocznych targów HOMAG Treff

Serwis HOMAG jako partner produkcyjny

Wspieranie klientów i ciągłe ulepszanie ich procesów: to podejście firmy HOMAG Services. Generowanie dodatkowej wartości dla klientów jest tutaj najwyższym priorytetem. Z tego powodu odwiedzający targi HOMAG Treff mieli możliwość skorzystania z targowej oferty pakietu App-Plus i przetestowania go przez 12 miesięcy bezpłatnie. Pakiet App-Plus oferuje klientom idealne wejście w świat cyfrowych produktów firmy HOMAG i obejmuje pięć aplikacji: MachineBoard, MMR mobile, Serviceboard, ServiceAssist i twinio.

Spotkanie i wymiana informacji i pomysłów

Jak już pokazano w ostatnich miesiącach, niezbędne są kontakty osobiste i rozmowy twarzą w twarz. W ciągu dni targowych w różnych punktach spotkań odbywały się intensywne konsultacje. Firma HOMAG już nie może się doczekać kolejnego wielkiego wydarzenia na żywo: WEINMANN Treff odbędzie się 16 i 17 listopada 2022 r. w St. Johann-Lonsingen. Po raz kolejny będzie okazja do osobistej wymiany pomysłów i informacji.

Views: 34