Live. HOMAG 2021 Wspólne spotkania i wymiana doświadczeń. Prościej się nie da.

Różnorodna tematyka. Nowe rozwiązania. Wspólne doświadczenia.

To, czego nam w tym momencie najbardziej brakuje, to spotkania z Wami. Dlatego znaleźliśmy sposób, aby to zmienić. Live.HOMAG daje możliwość wzięcia udziału w przygotowanych przez nas webinariach, prezentacjach produktów i usług na żywo, wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń. Tutaj klient sam decyduje, co go interesuje i w jakich wydarzeniach chce wziąć udział. Jest ich sporo, bo ponad 500, wybór jest więc ogromny. Wszystko dostępne jest na naszej platformie od 10 maja do 10 czerwca: maszyny i urządzenia, nowoczesne technologie, różnorodne koncepcjei oprogramowanie – na żywo z Horb i Holzbronn. W centrum uwagi znajdą się trzy tematy, które pomogą ukształtować przyszłość w branży obróbki drewna: aplikacje i rozwiązania cyfrowe dla małych i średnich zakładów produkcyjnych, produkcja jednostkowa i rozwiązania z zakresu obróbki drewna litego.

YouTube player

Rozwiązania cyfrowe: Proste i łatwe w obsłudze.

Firma HOMAG chce wspierać małe i średnie zakłady produkcyjne w ich codziennej pracy. Dlatego też opracowano rozwiązania, które ułatwią ich codzienną pracę, czy to w przypadku organizacji obrzeża i materiału, sortowania elementów i przygotowania ich do montażu, czy też optymalizacji odpadów produkcyjnych – HOMAG pomyślał o wszystkim. Podczas przygotowanych prezentacji dowiecie się, że dla każdego stanowiska pracy, dostępne jest rozwiązanie cyfrowe, które można wypróbować bezpłatnie, w prosty i łatwy sposób.

Obróbka drewna litego: wszystko w jednym miejscu.

Wspólnie z duńskimi specjalistami z zakresu drewna litego, firmą System TM i firmą WEINMANN,  ekspertem w dziedzinie instalacji maszyn i urządzeń do produkcji domów drewnianych, oferujemy kompleksowe rozwiązania właśnie z obszaru drewna litego. Od optymalizacji, aż do gotowej ściany – HOMAG dostarcza rozwiązania dla wszystkich, którzy specjalizują się, lub chcą się specjalizować w produkcji elementów drewnianych.

Produkcja jednostkowa: duża różnorodność, niskie koszty.

Szczególnie w przypadku dużej liczby wariantów decydujące znaczenie mają koszty produkcji, które można zoptymalizować poprzez jak najlepsze wykorzystanie dostępnych zasobów, krótszych czasów realizacji i niskich stanów magazynowych. HOMAG gwarantuje fachową wiedzę, wieloletnie doświadczenie i obszerny Know-how w zakresie produktów. W Horb i Holzbronn stworzono modułowe koncepcje, aby móc na żywo zaprezentować jak wygląda produkcja jednostkowa z użyciem maszyn i urządzeń HOMAG.

Na żywo z Horb i Holzbronn: rozwiązania i innowacje.

Live.HOMAG dostarcza bogatą wiedzę zarówno małym i średnim zakładom produkcyjnym, jak również tym produkującym na skalę światową – oczywiście bezpłatnie i w różnych językach. Udział w tym wydarzeniu jest całkowicie bezpieczny i niezwykle wygodny, czy to z biura, hali produkcyjnej, czy z domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz możliwość zdobycia cennej wiedzy i podzielenia się swoimi doświadczeniami z kolegami z branży.

Różnorodna formuła: Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zarówno małe, średnie i duże zakłady produkcyjne mogą odkryć korzyści płynące z zastosowania rozwiązań HOMAG – na żywo. Podczas przeprowadzanych webinariów eksperci z firmy HOMAG na żywo zaprezentują maszyny, technologie i sposoby produkcji w różnych obszarach zastosowań. Specjaliści odpowiedzą na pytania uczestników. Także na żywo – na forum. A wszystko po to, aby wspólnie odkryć przyszłość branży. Będą dyskusje o najnowszych wynikach badań, aktualnych trendach i najważniejszych tematach. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy przywiązują ogromną wagę do bezpośrednich rozmów. Podczas prezentacji na żywo nasi eksperci będą również na bieżąco odpowiadać na wszystkie nurtujące pytania i wątpliwości. A jeżeli ktoś przegapi dane wydarzenie, nie musi się o nic martwić. Wszystkie nagrania dostępne będą w naszej mediotece – gotowe i bezpłatne do pobrania – w każdej chwili.

TEMATYKA

CNC: Wysoce wydajne centra obróbcze.

Obróbka drewna litego: Technologia strugania wzmacnia produktywność.

Obróbka wąskich powierzchni: Rozwiązania dla każdego zakładu produkcyjnego.

Pilarki do rozkroju płyt: od rozmiar S do XXL.

Produkcja kartonów – rozwiązania szyte na miarę.

Systemy transportowe: Mała rzecz, wielki efekt.

Serwis: W każdej chwili do Twojej dyspozycji.

Aplikacje i rozwiązania cyfrowe: Praktyczna wiedza.

Obróbka drewna litego: Kompleksowe rozwiązania.

Live.HOMAG: Centra obróbcze CNC i wiercenie, osadzanie okuć

CNC: Wysoce wydajne centra obróbcze.

W obszarze CNC firma HOMAG zaprezentuje szereg innowacji, które sprawią, że obróbka drewna stanie się bardziej precyzyjna, efektywna i przede wszystkim prostsza.

DRILLTEQ V-200: jeszcze więcej możliwości.

NOWOŚĆ!

DRILLTEQ V-500: podawanie i odbieranie elementów za pomocą robotą w pionowym centrum obróbczym.

Prawie 100% dostępność, wysoka powtarzalność i precyzyjne podawanie i odbieranie elementów sprawiają, że roboty to niezawodni partnerzy, dzięki którym proces produkcji jest jeszcze bardziej wydajny. Dzięki ciągłemu podawaniu elementów za pomocą robota każda maszyna CNC staje się wysoce wydajnym centrum obróbczym, a tym samym optymalnym gniazdem produkcyjnym.

W Horb, 6-osiowy robot FEEDBOT D-300 automatycznie podaje i odbiera elementy w pionowym centrum obróbczym DRILLTEQ V-500. Integracja ze sterowaniem gniazda produkcyjnego pozwala zarówno na intuicyjną obsługę robota jak i samej maszyny. Ponadto, takie funkcje jak: wyrównanie, walidacja i obracanie elementów, mogą być zintegrowane z procesem. Łatwe jest także wprowadzenie nowych elementów do procesu. Zalety podawania i odbierania elementów za pomocą robota: oszczędność miejsca, ochrona materiału i powierzchni oraz znaczne odciążenie pracowników.

CENTATEQ P-210: balans pomiędzy zapotrzebowaniem na miejsca, a wydajnością.

Seria CENTATEQ P-210 Seria CENTATEQ P-210 zaprezentuje w Horb wszystko to, co potrafi. To centrum gwarantuje optymalną równowagę pomiędzy zapotrzebowaniem na miejsce, wydajnością, obsługą i elastycznością. Wygląda to następująco: konstrukcja bramowa z obustronnym napędem, osobne ustawienie głowicy wiertarskiej i wrzeciona frezarskiego z dwiema niezależnymi osiami Z, dynamiczny podział pola do obróbki wahadłowej i 2-obiegowy system próżniowy z technologią podwójnej uszczelki do płynnej regulacji elementu mocującego.

CENTATEQ P-210 wyposażony jest w agregat oklejający easyEdge. To sprawia, że jest najmniejszą na świecie oklejarką, która umożliwia oklejanie małych ilości elementów za pomocą obrzeża z forniru, ABS, PP, melaminy i z cienkiego obrzeża PCV. Ofertę uzupełnia automatyczny stół A-Flex, który zapewnia większy komfort podczas obróbki.

Źródło: HOMAG Group AG

DRILLTEQ V-500 i FEEDBOT D-300 to zgrany duet, który gwarantuje wydajną produkcję. 

Nowością w maszynie DRILLTEQ V-200 jest złączka Clamex P do produkcji korpusów.

Live.HOMAG: Strugarki

NOWOŚĆ!

Obróbka drewna litego: Technologia strugania wzmacnia produktywność.

Światową premierę podczas Live.HOMAG świętuję nowa strugarka MOULDTEQ M-200, która wyposażona jest w 6 oddzielnie napędzanych wrzecion obróbczych. Dzięki temu można indywidualnie ustawiać liczbę obrotów. W celu szybkiej wymiany wrzeciona wyposażone są w zacisk proLock, co umożliwia szybsze i łatwiejsze przezbrojenie. W porównaniu z innymi strugarkami obsługa maszyny odbywa się za pomocą przycisku.

W Horb zaprezentujemy także strugarkę MOULDTEQ M-300. Na jej przykładzie HOMAG zaprezentuje moduł “ProfileCenter” do zarządzania danymi profili. Za pomocą sterowania powerTouch na tej maszynie można wygodnie wyprodukować kantówki okienne oraz listwy przyszybowe. W sterowaniu maszyny “ProfileCenter” można zwizualizować wszystkie etapy produkcji, wymiary i kontury narzędzi. Jest to niezwykle pomocne przy wyborze odpowiedniego narzędzia, a tym samym ułatwia programowanie maszyny. Programowanie wrzeciona uniwersalnego w przestrzeni trójwymiarowej jest również prezentowane za pośrednictwem systemu sterowania, co jest istotną wartością dodaną podczas programowania trzech możliwych osi.

Live.HOMAG: Okleiniarki i dwustronne formatyzerko-czopiarki

Obróbka wąskich powierzchni: Rozwiązania dla każdego zakładu produkcyjnego.

Podczas Live.HOMAG na żywo zaprezentujemy dwie oklejarki HOMAG. Jako gniazda produkcyjne są one zintegrowane z różnymi rozwiązaniami produkcyjnymi. Oklejarka wąskich powierzchni elementów EDGETEQ S-380 tworzy zgrany duet z transporterem powrotnym LOOPTEQ O-300. Uzupełnieniem oklejarki EDGETEQ S-500 jest transporter powrotny LOOPTEQ O-600. Zoptymalizowany w ten sposób transport powrotny elementów jest podstawą oszczędnego i wydajnego procesu produkcyjnego.

Na oklejarce mogą być obrabiane elementy ostro- i rozwartokątne, elementy z wpustem wzdłużnym lub z otworami pod zawiasy, elementy o grubości od 8 do 60 mm, o delikatnej powierzchni i wiele innych – z prędkością posuwu w zakresie 8-18 m/min.

Oklejarka EDGETEQ S-380 wyposażona jest w agregat frezowania wstępnego, jednostkę nanoszenia kleju QA65N i prosty w obsłudze topielnik do kleju PUR 2,5-4 kg/h. Obróbka końcowa odbywa się za pomocą 2-silnikowego agregatu odcinającego HL61, wielostopniowego agregatu frezarskiego MS40, wielofunkcyjnego agregatu zaokrąglającego MF60, wielostopniowej cykliny profilowej MZ40 i agregatu do obróbki końcowej, a także agregatu do nanoszenia środka czyszczącego i do polerowania. Jednocześnie wielofunkcyjny agregat zaokrąglający z dwoma silnikami i system flexTrim gwarantuje precyzyjną obróbkę naroży. Funkcja do obróbki wieńców konstrukcyjnych umożliwia obróbkę narożników, jeżeli wąska boczna powierzchnia jest surowa.

Dzięki połączeniu oklejarki z transporterem powrotnym LOOPTEQ O-300 wzrasta jej wydajność i w zależności od wielkości obrabianego elementu można wyprodukować od 300 do 500 elementów na zmianę. Transporter powrotny LOOPTEQ O-300 Transporter powrotny LOOPTEQ O-300 jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla małych i lekkich elementów, lecz także dla dużych i ciężkich. Intuicyjny system sterowania agregatami i parametrami odbywa się za pomocą interfejsu powerTouch na 24-calowym ekranie dotykowym.

Oklejarka EDGETEQ S-500 posiada agregat frezowania wstępnego do frezowania spoiny klejowej, który dzięki regulacji w poziomie umożliwia również profilowanie płyt MDF. Agregat oklejający z jednostką do nanoszenia kleju QA65P wyróżnia się sterowaną z programu automatyczną funkcją dozowania kleju, która przy dużej różnorodności materiałów i częstym przezbrajaniu oszczędza czas i zapewniają ciągłość procesu produkcyjnego. Funkcja opróżniania w maszynie umożliwia jednocześnie elastyczny wybór różnych kolorów kleju, lub zmianę kleju z EVA na PUR.

Ponadto dzięki technologii 3-profilowej można automatycznie przezbroić maszynę między 3 profilami, a fazą. Oprócz krótkich czasów zbrojenia, w przypadku wielofunkcyjnego agregatu frezarskiego MF21, agregatu zaokrąglającego FK30
i wielofunkcyjnej cykliny MN21 uzyskujemy jakość na najwyższym poziomie.
Boczne rolki tastujące przy agregacie zaokrąglającym FK30 uniemożliwiają powstawanie śladów po obróbce (tzw. wybłyszczeń). Rolka tastująca umożliwia szybką i łatwą regulację podczas obróbki w poprzek np. w przypadku obróbki płyt w technologii postforming.

Ponadto wykorzystywany jest także standardowy agregat SF21 do frezowania wpustów, wręgów oraz do profilowania. Zapewnia on racjonalną produkcję w jednym przejściu  bez dodatkowych kroków obróbczych. Proces obróbczy mogą zakłócić wióry z tworzywa sztucznego. Aby tak się nie stało, zastosowaliśmy pneumatyczny zrywacz wiórów, który gwarantuje ich bezpieczne i automatyczne usuwanie. Automatyzacja znajduje również zastosowanie w przypadku obróbki elementów: pozwala precyzyjnie ustawić tastowanie cykliny do spoiny klejowej FA20 Basic, uwzględniając przy tym, czy obrabiany element jest pokryty folią ochronną czy nie.

Uzupełnieniem oklejarki EDGETEQ S-500 jest transporter powrotny LOOPTEQ O-600. To niekwestionowany mistrz w dziedzinie podawania i odbierania elementów. Wysoki stopień automatyzacji stanowi podstawę wydajnego przepływu materiałów.
Dzięki temu możliwa jest obróbka od 800 do 1000 elementów na zmianę. Poprzez zdefiniowane obracanie elementów odpowiednio dopasowujemy je do transportu powrotnego. Gotowe elementy mogą być odtransportowane albo ułożone w stosy.

Sterowanie oklejarki i gniazda odbywa się  pomocą powerTouch2. Oprogramowanie woodCommander służy m.in. do elastycznego sterowania kolejnością obrzeża,
a oprogramowanie woodFlex do sterowania całym gniazdem produkcyjnym. Najlepsze jest jednak to, że pomimo wielu dodatkowych funkcji, obsługa tego urządzenia jest dziecinnie prosta. Dzięki zastosowaniu tego urządzenia znacznie zwiększymy swoją wydajność.

TENONTEQ D-500: Dwustronna formatyzerko-czopiarka do produkcji mebli.

Nowa formatyzerko-czopiarka TENONTEQ D-500 umożliwia montaż mebli na tzw. click. Wystarczy jedno kliknięcie. Firma HOMAG stawia na wytrzymałą i precyzyjną technologię oraz wieloletnie doświadczenie z profilami typu click podczas produkcji podłóg.

Wprowadzenie do systemu mebli montowanych na tzw. click: Od podłogi aż po meble.

NOWOŚĆ!

Pomysł ten zaczerpnięto z technologii montażu podłóg, gdzie system ten jest już do dawna stosowany. Firma Välinge ze Szwecji uważana jest za pioniera w zakresie produkcji podłóg montowanych na tzw. click. Ponadto proponuje to rozwiązanie także w przypadku montażu mebli. FiFirma HOMAG od ponad 25 lat zajmuje się technologią zaawansowanych profili podłogowych montowanych na tzw. click i współpracuje przy tym ze wszystkimi licencjodawcami zajmującymi się właśnie tym systemem. Stworzenie więc odpowiedniej maszyny do produkcji mebli było rzeczą oczywistą.

Dwustronne formatyzerko-czopiarki, dwustronne kompaktowe maszyny do formatowania są bardzo wytrzymałe i zapewniają wysoką wydajność dzięki optymalnie dopasowanym do siebie agregatom. Podczas Live.HOMAG po raz pierwszy zaprezentujemy dwustronną formatyzerko-czopiarkę do profili meblowych montowanych na tzw. click. We współpracy z firmą Välinge wskażemy szersze możliwości wykorzystania tej technologii. Ponadto firma HOMAG jest specjalistą we wszystkich procesach produkcji mebli, oferuje maszyny dla całego łańcucha procesów
i produkuje dwustronne formatyzerko-czopiarki do mebli montowanych na tzw. click także w połączeniu z oklejarkami.

Dwustronna formatyzerko-czopiarka prezentowana podczas wydarzenia Live.HOMAG wyposażona jest w agregat frezowania wstępnego, agregat do frezowania wpustów oraz specjalny agregat, inserter, który umieszcza sprężyny z tworzywa sztucznego
we wpustach. Elementy do obróbki na maszynie TENONTEQ D-500, takie jak podłogi, ściany boczne, tylne i górne elementy są już sformatowane i oklejone. Maszyna TENONTEQ D-500 profiluje i wykonuje otwory wpustowe poszczególnych elementów, robi w nich wycięcia i wprowadza sprężyny z tworzywa sztucznego. Następnie elementy te można łatwo złożyć. Sprężyna z tworzywa sztucznego gwarantuje ich stabilność. W razie potrzeby meble można ponownie w równie łatwy sposób rozmontować.

Źródło: HOMAG Group AG

Oklejarka EDGETEQ S-380 w połączeniu z transporterem powrotnym LOOPTEQ O-300 na żywo podczas Live. HOMAG.

 

Nowy system podawania elementów WZ14 w oklejarce EDGETEQ S-500.

Nowa dwustronna formatyzerko-czopiarka TENONTEQ D-500 do mebli montowanych na tzw. click.

Live.HOMAG: Pilarki do rozkroju płyt

Pilarki do rozkroju płyt: od rozmiar S do XXL.

Jaka pilarka najlepiej sprawdza się w procesie produkcji? W jaki sposób pilarki firmy HOMAG służą wsparciem w czasach, w których zmagamy się z niedoborem wykwalifikowanej kadry pracowniczej? A także jaką rolę odgrywa integracja danych, począwszy od przygotowania produkcji, magazynowania materiału, aż po rozkrój i rozładunek elementów? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas Live.HOMAG.

Prosta i łatwa obsługa, wysoka wydajność i pełna elastyczność rozkroju: to same korzyści płynące z zastosowania pilarek firmy HOMAG. Wszystkie pilarki wyposażone są w system sterowania CADmatic5. Posiadają też możliwość pracy z oprogramowaniem intelliDivide w “chmurze”, lub z oprogramowaniem Cut Rite do optymalizacji rozkroju.

W Horb i Holzbronn klienci będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego o pilarkach do rozkroju płyt już od tych najmniejszych, aż do tych najbardziej rozbudowanych. Pojedyncze pilarki (SAWTEQ B-130 oraz SAWTEQ B-200), pilarki panelowe (SAWTEQ B-300 z magazynem powierzchniowym STORTEQ S-200, SAWTEQ B-300 flexTec i SAWTEQ B-320 flexTec), w podstawowym wyposażeniu oraz z indywidualnymi dodatkami: HOMAG zaprezentuje jak szybko, wydajnie i w pełni elastycznie przebiega rozkrój płyt. Jednocześnie tematem przewodnim nie będzie sam rozkrój, ale także optymalizacja procesu produkcji. Inteligentnie zintegrowane rozwiązania oprogramowania HOMAG zapewniają ciągłość procesu i maksymalne wykorzystanie materiału.

SAWTEQ B-130: Efektywna już od samego początku.

SAWTEQ B-130 w akcji. Pilarka kosztuje niewiele więcej niż dobrze wyposażona pilarka formatowa, gwarantuje jednak bardziej precyzyjny i wydajny rozkrój. Świadczą o tym opracowane przez HOMAG nowoczesne rozwiązania.

Pilarka SAWTEQ B-130 poza standardową długością cięcia 3200 mm dostępna jest także opcjonalnie w wersji dla długości cięcia 3800 mm. Dzięki temu możliwa jest również sprawna i komfortowa obróbka płyt o większych wymiarach. Kolejna zaletą jest możliwość opcjonalnego wyposażenia pilarki SAWTEQ B-130 z długością cięcia 3800 mm o dodatkowy moduł Easy2Feed do automatycznego załadunku. W tym celu w tylnym stole maszyny będzie zintegrowany podnośnik nożycowy. Umożliwia on komfortowy załadunek całych pakietów płyt z tylnego obszaru maszyny. Zapewnia to jeszcze płynniejszy i szybszy przepływ procesów.

NOWOŚĆ!

Pilarka SAWTEQ B-300: z systemem magazynowania oraz intelliGuide professional.

Połączenie pilarki SAWTEQ B-300 z automatycznym magazynem to przełomowy krok w obróbce drewna. Zobaczyć będzie ją można na żywo w zestawieniu z licznymi dodatkami, które zapewniają wydajny przepływ materiału. Należy do nich magazyn powierzchniowy STORETEQ S-200, zintegrowany stół do układania elementów w stosy z etykieciarką, chwytak Power Concept professional, system ułatwiający obsługę intelliGuide professional i moduł do odkładania w stosy LITE. Rozwiązania te
w połączeniu ze sobą zapewniają optymalny przebieg procesu i większą wydajność.

Pilarka z robotem SAWTEQ B-300 flexTec – dla małych i średnich zakładów produkcyjnych.

Całkowita elastyczność to jedna z najważniejszych umiejętności, którą powinny posiadać małe i średnie zakłady produkcyjne. Czasami zlecenia obejmują produkcję jednostkową, którą należy wykonać w sposób jak najbardziej zautomatyzowany.
Innym razem zlecenie obejmują produkcję seryjną – nawet całych pakietów.
W międzyczasie pojawić się mogą także nieoczekiwane zlecenia.
Pilarka SAWTEQ B-300 flexTec spełni wszystkie te oczekiwania.

Wyposażona jest ona w robota, który częściowo bez pomocy operatora obsługuje rozkrój pojedynczych płyt – na jednej zmianie może być wyprodukowanych aż 800 elementów. Dodatkowo w zależności od zapotrzebowania operator może przełączyć pilarkę na tryb ręczny. Dostępne są wówczas wszystkie funkcje, tak jak w przypadku klasycznych pojedynczych pilarek firmy HOMAG.

Ale w jaki sposób można optymalnie wykorzystać maszynę i zoptymalizować proces produkcji? To zaprezentujemy właśnie w Horb i Holzbronn: począwszy od strategii rozładunku, poprzez optymalizację procesu, aż po zwiększenie wydajności i automatyczny transport stosów.

Źródło: HOMAG Group AG

Pilarka SAWTEQ B-130 -dostępna jest także opcjonalnie z długością cięcia 3800 mm.

Pilarka z robotem SAWTEQ B-300 flexTec. Pilarkę można obsługiwać ręcznie, ale jest także możliwość przeprowadzenia w pełni automatycznego rozkroju pojedynczych elementów za pomocą robota.

Live.HOMAG: Automatyzacja

Produkcja kartonów – rozwiązania szyte na miarę.

Istotną kwestią jest także odpowiednie zabezpieczenie wyprodukowanych elementów. To właśnie umożliwia maszyna do cięcia kartonów PAQTEQ C-250. Za pomocą tej maszyny firmy produkują opakowania z tekstury falistej z rolki w sposób w pełni automatyczny, optymalny i przy minimalnych nakładach finansowych.

NOWOŚĆ!

Kolejną zaletą jest łatwa i prosta obsługa maszyny za pomocą sterowania powerTouch i intelliCut. Dodatkowo maszyna PAQTEQ C-250 automatycznie łączy się
z nowoczesnym serwisem PAQTEQ (www.paqteq-shop.com),  który przeznaczony jest wyłącznie dla użytkowników urządzenia. Za pomocą kilku kliknięć można pobrać wzory opakowań i przenieść je do systemu sterowania. Aktualnie dostępnych jest ponad 230 programów rozkroju, które zawierają istotne dane związane z wydajnością i mogą być zwizualizowane bezpośrednio na maszynie w formacie 2D i 3D.

Wprowadzanie danych może odbywać się w różny sposób, od ręcznego wpisywania, aż po automatyczne skanowanie 3D. Oprogramowanie zawiera także inne funkcje ułatwiające pracę, takie jak automatyczne rejestrowanie zużywanego materiału oraz obliczanie ilości odpadów. Maszyna do cięcia kartonów PAQTEQ C-250 może być odpowiednio skonfigurowana zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów. Istnieje także możliwość jej późniejszego rozbudowania w zależności od potrzeb klienta.

Źródło: HOMAG Group AG

PAQTEQ C-250: Maszyna do cięcia kartonów o niewielkiej szerokości 1500 mm to idealne rozwiązanie dla małych i średnich zakładów produkcyjnych.

Szyte na miarę oprogramowanie gwarantuje wysokiej jakości produkt i minimalizuje szkody transportowe.

Live.HOMAG: Bezzałogowy transporter elementów TRANSBOT Advanced

Systemy transportowe: Mała rzecz, wielki efekt.

Rozwiązania z zakresu automatyzacji ułatwiają codzienną pracę w każdym zakładzie produkcyjnym. Systemy TRANSBOT to inteligentna alternatywa dla tradycyjnego transportu oraz idealne rozwiązanie dla nowoczesnej produkcji mebli. T
RANSBOT
to rozwiązanie, które w pełni automatycznie i swobodnie porusza się po całej powierzchni produkcyjnej, pomiędzy maszynami do obróbki drewna, gniazdami produkcyjnymi i miejscami, gdzie praca wykonywana jest ręcznie. Roboty poruszają się swobodnie i elastycznie. Nie wymagają obecności szyn, czy innych elementów mechanicznych.

NOWOŚĆ!

Inteligentne zarządzanie gwarantuje sprawne funkcjonowanie. Wszystkie komunikaty związane z ilością błędów, stanem, ilością zleceń transportowych są automatyczne i bardzo przejrzyste. Magazyn buforowy sterowany za pomocą systemu TRANSBOT, gwarantuje elastyczną produkcję.

Kolejną zaletą jest zdolność do utrzymania wydajności. Po zmianie procesu produkcyjnego, np. w przypadku zakupu nowych maszyn, można w łatwy i prosty sposób dopasować to rozwiązanie do nowych warunków przejazdu. Ponadto systemy transportowe w prosty sposób można zintegrować z całym procesem produkcji.
To dodatkowa oszczędność czasu. Przygotowanie materiału odbywa się według potrzeb, występuje znacznie mniej błędów, co sprawia, że minimalizują się w ten sposób koszty.

Źródło: HOMAG Group AG

Zdjęcie 10: Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom (1240 x 695 mm) TRANSBOT to wysoce wydajne rozwiązanie. Z prędkością do 60 m/min transportuje on elementy o maksymalnej wadze 1200 kg.

Każdy TRANSBOT, za pomocą wbudowanego skanera laserowego, nawiguje i rejestruje również osoby i obiekty znajdujące się na jego drodze, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo pracy.

Live.HOMAG: Usługi Life Cycle – usługi serwisowe

Serwis: W każdej chwili do Twojej dyspozycji.

Jako kompetentny i niezawodny partner firma HOMAG zapewnia swoim klientom wsparcie serwisowe – z nowoczesnymi i innowacyjnym rozwiązaniami: od zarządzania częściami zamiennymi, poprzez przeglądy i konserwacje, aż po zdalny serwis, modernizację i szkolenia.

Również podczas Live.HOMAG do Twojej dyspozycji za pośrednictwem telefonu lub wideoczatu będą dostępni nasi specjaliści serwisowi. Rejestracja jest bardzo prosta: w ramach spotkań Live.Connect wszystkie zainteresowane osoby mogą wypełnić formularz kontaktowy i uzgodnić termin indywidualnego spotkania.

Aplikacje serwisowe: Rozwiązania na miarę XXI wieku.

Wyświetla się na ekranie komunikat o błędzie? Potrzebujesz szybko skontaktować się z naszym działem? – Właśnie w takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem są oferowane przez nas aplikacje serwisowe.

Aplikacja serviceAsst w wielu przypadkach zapobiega występowaniu błędów oraz samodzielnie je usuwa za pomocą proponowanych rozwiązań. Jeżeli jednak niezbędny jest kontakt z serwisantem, wystarczy skorzystać z aplikacji ServiceBoard. Dzięki niej w łatwy i prosty sposób skontaktujesz się osobą odpowiedzialną za Twoją maszynę. Wystarczy wysłać zapytanie serwisowe bądź wspólnie z naszym specjalistą rozwiązać problem za pomocą wideo diagnozy. Wszystkiego na temat dostępnych aplikacji serwisowych, zarówno w teorii, jak i w praktyce, dowiesz się właśnie podczas Live.HOMAG.

Poznaj swoją maszynę – wykorzystaj jej potencjał i czerp z niego jak najwięcej.

Tylko pełna przejrzystość liczb, danych i faktów przyczynia się do stałego ulepszania procesów. MMR (Machine Monitoring Reporting)  firmy HOMAG to oprogramowanie, w którym dostępne są dane dotyczące maszyny, jej historia oraz standardowe wskaźniki. Dane te są analizowane pod kątem wskaźnika całkowitej wydajności instalacji (ang. OEE: Overall Equipment Effectiveness) zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Dlatego specjaliści firmy HOMAG wzięli udział w międzynarodowym szkoleniu dotyczącym systemu zarządzania jakością LeanSixSigma. Dzięki zdobytej wiedzy i swojemu wieloletniemu doświadczeniu nie tylko dokonują cennych analiz, ale także potrafią zidentyfikować potencjał optymalizacji. To przekłada się na znaczy wzrost wydajności produkcji naszych klientów. Przekonać się o tym możecie podczas webinarów Live.HOMAG.

Praktyczna strona webinariów: wskazówki, które ułatwią Twoją codzienną pracę.

Wystarczy mała zmiana, czy to w życiu prywatnym, czy zawodowym, która spowoduje, że nasze życie będzie zdecydowanie łatwiejsze. Najważniejsze jednak, by wiedzieć, jak to zrobić. A mamy szansę się tego dowiedzieć podczas specjalnie przygotowanych webinariów “porady i praktyczne rozwiązania”, które niewątpliwie przydadzą się nam w codziennej pracy.

Źródło obrazów: HOMAG Group AG

ServiceAsst: Aplikacja, która pomaga w rozwiązywaniu problemów.

Specjaliści firmy HOMAG wspólnie z klientami analizują i opracowują rozwiązania, które przyniosą im wymierną korzyść.

Live.HOMAG: Digital Factory

Aplikacje i rozwiązania cyfrowe: Praktyczna wiedza.

Na co tracimy najwięcej czasu? Jak zaoszczędzić i zwiększyć swój potencjał? W jakich procesach obróbczych najczęściej dochodzi do błędów? Firma HOMAG intensywnie analizowała powyższe zagadnienia. I opracowała praktyczne rozwiązania, które ułatwią małym i średnim zakładom produkcyjnym ich codzienną pracę, niezależnie od miejsca:

  • Redukcja kosztów: Prosta, ale efektywna optymalizacja rozkroju dzięki zmniejszonej ilości odpadów.
  • Lepsza organizacja: Tam, gdzie dotychczas panował chaos, np. w organizacji materiału lub płyt, teraz wszystko jest pod kontrolą.
  • Oszczędność czasu: Możliwość wglądu do wszystkich etapów produkcji i bieżąca koordynacja zleceń.

Każdy, kto chciałby przekonać się o tym na żywo, wystarczy, że weźmie udział w Live.HOMAG. HOMAG wspiera małe i średnie zakłady produkcyjne i korzysta przy tym z wielu rozwiązań cyfrowych: od projektu i optymalizacji, poprzez rozkrój oraz optymalne zarządzanie materiałami i montaż elementów. Rozwiązania HOMAG umożliwiają także bieżące monitorowanie wydajności maszyny i  jej potrzeb serwisowych.

NOWOŚĆ!

Asystent rozkroju firmy HOMAG dostępny jest na wszystkich pilarkach formatowych, pionowych i poziomych pilarkach do rozkroju płyt: podczas optymalizacji planów rozkroju i etykietowanie elementów – niezależnie od typu, wieku, czy producenta. Zestaw Cutting Production umożliwia ponowne wykorzystanie reszt produkcyjnych. Można je opatrzyć etykietami i zgłosić do kolejnej optymalizacji. Oszczędzamy w ten sposób nie tylko koszty materiału, ale także czas, ponieważ eliminujemy konieczność wyszukiwania reszt.

Rozwiązania cyfrowe: proste i bezpłatne testowanie.

Główną zasadą aplikacji cyfrowych jest to, że każdy zakład produkcyjny może je przetestować, bez konieczność ponoszenia większych inwestycji. W większości przypadku okres bezpłatnego testowania wynosi jeden miesiąc. Po tym okresie klient może zrezygnować z aplikacji,  bądź wykupić do niej dostęp na kolejny miesiąc lub dłuższy okres czasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może wybrać interesujący go moduł i w razie potrzeby dobierać kolejne. Wszystkie rozwiązania cyfrowe działają na przeglądarce internetowej lub w formie aplikacji na laptopie bądź tablecie. Oznacza to, że nie tracimy czasu na żmudne instalowanie oprogramowania, a wszystkie aplikacje są na bieżąco automatycznie aktualizowane. W ten sposób nawet małe i średnie zakłady produkcyjne mogą zastosować nasze rozwiązania i podążać w kierunku cyfryzacji ponosząc minimalne koszty inwestycyjne.

Źródło: HOMAG Group AG

Asystent rozkroju – “zestaw Cutting Production” umożliwia także wydruk etykiet dla określonych reszt i zgłaszanie ich przy kolejnej optymalizacji. Oszczędzamy w ten sposób czas i materiał.

Live.HOMAG: Obróbka drewna litego

Obróbka drewna litego: Kompleksowe rozwiązania.

Budownictwo drewniane zyskuje coraz większe znaczenie na całym świecie. Po pierwsze, drewno jest nie tylko odnawialne, ale także przyjazne dla środowiska i ma wszechstronne zastosowanie. Dzięki wykorzystaniu tego surowca mamy możliwość wyprodukowania ekologicznych i przystępnych cenowo mieszkań. Firma HOMAG wspólnie z duńskimi specjalistami z zakresu drewna litego, firmą System TM i firmą WEINMANN,  ekspertem w dziedzinie instalacji maszyn i urządzeń do produkcji domów drewnianych, oferuje kompleksowe rozwiązania – od deski, po optymalizację drewna, aż po gotowy produkt, czyli dom.

Zasoby: Prosta optymalizacja.

Firma System TM specjalizuje się w optymalizacji rozwiązań systemowych właśnie w obszarze drewna litego i w tym sektorze jest jednym z największych dostawców na świecie. Duńczycy dbają o wszystko: od samego projektu urządzenia, przez instalację, uruchomienie i szkolenie personelu, aż po serwis, konserwacje i planowanie zasobów. Podczas live.HOMAG zaprezentujemy maszynę Opti-Kap do cięcia poprzecznego elementów graniakowych firmy System TM. Pilarka zapewnia optymalne wykorzystanie zarówno samego surowca, jak i personelu, a tym samym zwiększa wydajność procesu produkcji. System Opti-Kap współpracuje z najnowocześniejszym oprogramowaniem do wykrywania błędów – skanerem firmy Microtec. Więcej na ten temat dowiedzieć się można podczas cyklu specjalnie przygotowanych webinariów.

Strugarki i szlifierki: Profilowanie drewna i uszlachetnianie jego powierzchni.

NOWOŚĆ!

Budownictwo drewniane: innowacyjne rozwiązania do budownictwa prefabrykowanego.

Dzięki ponad 35-letniemu doświadczeniu firma WEINMANN wyznacza trendy w budownictwie drewnianym i oferuje innowacyjne i ponadczasowe rozwiązania dla zakładów stolarskich, producentów zajmujących się budownictwem modułowym oraz branży domów prefabrykowanych. Należą do nich maszyny i urządzenia, odpowiednie oprogramowanie, usługi doradcze i serwis. W Horb firma Weinmann zaprezentuje szereg rozwiązań do produkcji elementów prefabrykowanych: most ciesielski WALLTEQ M-120, stół BUILDTEQ A-530 i most wielofunkcyjny WALLTEQ M-380 insuFill“. Tutaj dowiecie się więcej o możliwości zastosowania naszych produktów.

Źródło: HOMAG Group AG

Kompleksowe rozwiązania do obróbki drewna litego podczas Live.HOMAG.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

HOMAG Polska Sp. z o.o.

www.homag.com

Views: 50