LIVE.HOMAG: Pilarki do rozkroju płyt od rozmiar S do XXL.

Jaka pilarka najlepiej sprawdza się w procesie produkcji? W jaki sposób pilarki firmy HOMAG służą wsparciem w czasach, w których zmagamy się z niedoborem wykwalifikowanej kadry pracowniczej? A także jaką rolę odgrywa integracja danych, począwszy od przygotowania produkcji, magazynowania materiału, aż po rozkrój i rozładunek elementów? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas Live.HOMAG.

Prosta i łatwa obsługa, wysoka wydajność i pełna elastyczność rozkroju: to same korzyści płynące z zastosowania pilarek firmy HOMAG. Wszystkie pilarki wyposażone są w system sterowania CADmatic5. Posiadają też możliwość pracy z oprogramowaniem intelliDivide w “chmurze”, lub z oprogramowaniem Cut Rite do optymalizacji rozkroju.

W Horb i Holzbronn klienci będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego o pilarkach do rozkroju płyt już od tych najmniejszych, aż do tych najbardziej rozbudowanych. Pojedyncze pilarki (SAWTEQ B-130 oraz SAWTEQ B-200), pilarki panelowe (SAWTEQ B-300 z magazynem powierzchniowym STORTEQ S-200SAWTEQ B-300 flexTec i SAWTEQ B-320 flexTec), w podstawowym wyposażeniu oraz z indywidualnymi dodatkami: HOMAG zaprezentuje jak szybko, wydajnie i w pełni elastycznie przebiega rozkrój płyt. Jednocześnie tematem przewodnim nie będzie sam rozkrój, ale także optymalizacja procesu produkcji. IInteligentnie zintegrowane rozwiązania oprogramowania HOMAG zapewniają ciągłość procesu i maksymalne wykorzystanie materiału.

SAWTEQ B-130: Efektywna już od samego początku.

SAWTEQ B-130 w akcji. Pilarka kosztuje niewiele więcej niż dobrze wyposażona pilarka formatowa, gwarantuje jednak bardziej precyzyjny i wydajny rozkrój. Świadczą o tym opracowane przez HOMAG nowoczesne rozwiązania.

Pilarka SAWTEQ B-130 poza standardową długością cięcia 3200 mm dostępna jest także opcjonalnie w wersji dla długości cięcia 3800 mm. Dzięki temu możliwa jest również sprawna i komfortowa obróbka płyt o większych wymiarach. Kolejna zaletą jest możliwość opcjonalnego wyposażenia pilarki SAWTEQ B-130 z długością cięcia 3800 mm o dodatkowy moduł Easy2Feed do automatycznego załadunku. W tym celu w tylnym stole maszyny będzie zintegrowany podnośnik nożycowy. Umożliwia on komfortowy załadunek całych pakietów płyt z tylnego obszaru maszyny. Zapewnia to jeszcze płynniejszy i szybszy przepływ procesów.

Dzięki inteligentnemu systemowi intelliGuide basic pilarka SAWTEQ B-130 zapewnia operatorowi w pełni intuicyjny i bezbłędny rozkrój. Ponadto SAWTEQ B-130 i SAWTEQ B-200 będą zaprezentowane na najbliższych targach LIGNA. Tyle już zdradziliśmy: Ale to jeszcze nie wszystko.

Pilarka SAWTEQ B-300: z systemem magazynowania oraz intelliGuide professional.

Połączenie pilarki SAWTEQ B-300 z automatycznym magazynem to przełomowy krok w obróbce drewna. Zobaczyć będzie ją można na żywo w zestawieniu z licznymi dodatkami, które zapewniają wydajny przepływ materiału. Należy do nich magazyn powierzchniowy STORETEQ S-200, zintegrowany stół do układania elementów w stosy z etykieciarką, chwytak Power Concept professional, system ułatwiający obsługę intelliGuide professional i moduł do odkładania w stosy LITE. Rozwiązania te w połączeniu ze sobą zapewniają optymalny przebieg procesu i większą wydajność.

Pilarka z robotem SAWTEQ B-300 flexTec – dla małych i średnich zakładów produkcyjnych.

Całkowita elastyczność to jedna z najważniejszych umiejętności, którą powinny posiadać małe i średnie zakłady produkcyjne. Czasami zlecenia obejmują produkcję jednostkową, którą należy wykonać w sposób jak najbardziej zautomatyzowany. Innym razem zlecenie obejmują produkcję seryjną – nawet całych pakietów. W międzyczasie pojawić się mogą także nieoczekiwane zlecenia. Pilarka SAWTEQ B-300 flexTec spełni wszystkie te oczekiwania.

Wyposażona jest ona w robota, który częściowo bez pomocy operatora obsługuje rozkrój pojedynczych płyt – na jednej zmianie może być wyprodukowanych aż 800 elementów. Dodatkowo w zależności od zapotrzebowania operator może przełączyć pilarkę na tryb ręczny. Dostępne są wówczas wszystkie funkcje, tak jak w przypadku klasycznych pojedynczych pilarek firmy HOMAG.

Ale w jaki sposób można optymalnie wykorzystać maszynę i zoptymalizować proces produkcji? To zaprezentujemy właśnie w Horb i Holzbronn: począwszy od strategii rozładunku, poprzez optymalizację procesu, aż po zwiększenie wydajności i automatyczny transport stosów.