MiR1200 Pallet Jack: sztuczna inteligencja rewolucjonizuje transport palet

Za pomocą opartej na sztucznej inteligencji aplikacji do wykrywania palet i omijania przeszkód, autonomiczny mobilny robot transportowy MiR1200 Pallet Jack wyznacza nowe standardy w intralogistyce, rozwiązując wiele wyzwań, z jakimi zmagają się przedsiębiorstwa, które chcą zautomatyzować swoje dynamiczne i złożone środowiska pracy. Dzięki nowemu robotowi firma MiR stała się kompleksowym dostawcą w zakresie autonomicznej intralogistyki w fabrykach i magazynach.

Informacja prasowa

Odense, 19/03/2024 – Firma Mobile Industrial Robots A/S (MiR) ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek nowego autonomicznego robota mobilnego (AMR) – MiR1200 Pallet Jack. Dzięki opartemu o AI zaawansowanemu systemowi wykrywania przedmiotów, zasilanemu przez NVIDIA Jetson AGX Orin, MiR1200 Pallet Jack wykorzystuje technologię 3D do rozpoznawania, podnoszenia i dostarczania palet z niespotykaną dotąd precyzją.

– MiR1200 Pallet Jack to nasze najnowsze osiągnięcie w dziedzinie autonomicznego transportu wewnętrznego. Wierzymy, że oparty na AI wbudowany system wykrywania stanowi znaczący postęp w stosunku do starszych technologii tego typu. Nasze rozwiązanie skróci czas wykonywania zadań pick-and-place, zapewni najlepszą w swojej klasie dokładność kompletacji, a nam pozwoli dostarczać zaawansowane, oparte na sztucznej inteligencji, funkcjonalne i wartościowe rozwiązania dla naszych klientów – mówi Mads Paulin, wiceprezes ds. badań i rozwoju w MiR.

Płynna praca z innymi AMR i oprogramowaniem MiR

MiR1200 Pallet Jack został zaprojektowany z myślą o płynnej integracji z istniejącymi AMR marki MiR oraz o współpracy z innymi autonomicznymi robotami mobilnymi MiR. W ten sposób powstało idealne rozwiązanie dla dużych klientów korporacyjnych, którzy zazwyczaj obsługują bardziej złożone przepływy pracy z większymi flotami i wieloma lokalizacjami. Klienci ci obecnie maja możliwość zakupienia kompleksowego rozwiązania u jednego dostawcy.

– Jako najnowszy produkt w szerokiej gamie robotów AMR firmy MiR, MiR1200 Pallet Jack zapewnia nowe zastosowania dla naszych istniejących rozwiązań transportowych, od małych do ciężkich ładunków, transportu palet i nie tylko. Wszystkie roboty mogą być płynnie zarządzane i integrowane za pośrednictwem naszego wiodącego w branży oprogramowania do zarządzania flotą – MiR Fleet – oraz monitorowane i optymalizowane za pomocą MiR Insights – mówi Jean-Pierre Hathout, Prezes MiR.

Umiejętność poruszania się w złożonych środowiskach

Dzięki funkcjom wizyjnym 3D, MiR1200 Pallet Jack może wesprzeć wiele przedsiębiorstw w zakresie transportu materiałów wymagających wielu osób do obsługi, zwłaszcza w złożonych środowiskach, które jednocześnie utrudniają automatyzację, ale też jej potrzebują ze względu na rosnący niedobór siły roboczej.

Autonomiczny robot transportowy MiR1200 Pallet Jack może dynamicznie modyfikować swoją trasę, aby omijać wszelkie przeszkody w zakładzie. Nowy AMR przetwarza w czasie rzeczywistym obraz z licznych kamer oraz dane lidarowe poprzez przyspieszenie działania procesora graficznego i innych wbudowanych w moduł NVIDIA Jetson AGX Orin. Jego zdolność do płynnego poruszania się w ciasnych przestrzeniach przy braku konieczności dużych zmian w istniejącym układzie fabryki sprawia, że idealnie nadaje się on do podnoszenia wydajności logistyki, zapewniając terminową dostawę palet na poszczególne stanowiska.

– MiR1200 Pallet Jack został stworzony jako wytrzymały autonomiczny mobilny robot transportowy, który będzie świetnie działał także w wyjątkowo trudnych dla automatyzacji środowiskach pracy. Przy projektowaniu tego robota wykorzystaliśmy naszą wiedzę z zakresu oprogramowania oraz znajomość podnośników paletowych AMR marki AutoGuide, która od 2022 r. również należy do Teradyne. Natomiast solidny trójkołowy układ napędowy MiR1200 Pallet Jack został opracowany we współpracy z firmą Logitrans, która ma ponad 80-letnie doświadczenie w obsłudze materiałów –  dodaje Jean-Pierre Hathout.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

MiR1200 Pallet Jack to nie tylko prędkość działania I zoptymalizowana wydajność. Bezpieczeństwo nadal jest priorytetem dla MiR.

– Bezpieczeństwo jest w DNA każdego produktu MiR. Model MiR1200 Pallet Jack jest zgodny z najnowszymi standardami bezpieczeństwa, w tym ISO3691-4. Połączenie wielu systemów czujników i najwyższej klasy funkcji bezpieczeństwa zapewnia znacznie bezpieczniejszą alternatywę dla tradycyjnych wózków widłowych, paletowych i ręcznych podnośników paletowych – konkluduje Jean Pierre Hathout.

Kluczowe funkcje MiR1200 Pallet Jack:

  • System wykrywania przeszkód oparty na sztucznej inteligencji obsługiwany przez NVIDIA: Przetestowane na ponad 1,2 mln rzeczywistych i generowanych obrazów. Rozwiązanie to umożliwia szybkie i precyzyjne wykrywanie palet.
  • Duża pojemność baterii i szybkie ładowanie: Dzięki współczynnikowi ładowania 1:14 i możliwości doładowywania pomiędzy misjami, MiR1200 Pallet Jack jest idealny do pracy w trybie 24/7.
  • Zgodność z normami bezpieczeństwa ISO: Zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami naszych produktów, w tym ISO 3691-4, zapewniając bezpieczeństwo w różnych środowiskach.
  • Czujnik 3D do wykrywania przeszkód: LIDAR i technologia 3D są połączone w celu precyzyjnego wykrywania każdego rodzaju przeszkód, zapewniając precyzyjny i bezpieczny transport palet.
  • Solidność: Stopień ochrony IP 52 i wytrzymałe koła umożliwiają poruszanie się po wielu trudnych powierzchniach.

O Mobile Industrial Robots (MiR)

MiR opracowuje i produkuje jedną z najbardziej zaawansowanych w branży gamę autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które mogą szybko, łatwo i ekonomicznie zautomatyzować logistykę wewnętrzną i zoptymalizować obsługę materiałów. MiR oferuje jedną z najbardziej zaawansowanych flot robotów mobilnych wykorzystywanych zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i MŚP w wielu branżach, od produkcji po logistykę i opiekę zdrowotną. Założona w Danii w 2013 roku firma MiR stała się globalnym liderem z prawie 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami systemów w 60 krajach. Główna siedziba MiR znajduje się w Odense w Danii, a biura regionalne w San Diego (Kalifornia), North Reading (Massachusetts), Novi (Massachusetts), Georgetown (Kentucky), Singapurze, San José, Frankfurcie, Barcelonie, Jokohamie, Seulu i Szanghaju. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://mobile-industrial-robots.com/