Nowa frezarka górnowrzecionowa OF 1010 R Festool – niezwykle wszechstronna i precyzyjna

Festool wprowadza na rynek nową frezarkę górnowrzecionową

Nowa frezarka górnowrzecionowa OF 1010 R Festool to najlepsza frezarka do precyzyjnych prac frezarskich. Jest ona niezwykle wszechstronna, dokładna i łatwa w obsłudze.

OF 1010 R. Nowa odświeżona wersja modelu OF 1010 jest niezwykle wszechstronna, dokładna i bardzo łatwa w obsłudze, zarówno przy prowadzeniu ręcznym, jak i na szynie prowadzącej.

Podczas frezowania liczy się precyzja

Frezarka górnowrzecionowa OF1010 R to gwarancja precyzji podczas  pracy, dzięki obustronnemu mocowaniu kolumnowemu umożliwiającemu sztywne prowadzenie, a także dzięki lepszej widoczności frezu. Obie kolumny prowadzące są blokowane jednocześnie po obu stronach. Umożliwia to frezowanie bez odkształceń i osiąganie optymalnych rezultatów. Czasochłonne poprawki należą do przeszłości.

Dzięki podwójnemu mocowaniu kolumnowemu, kompaktowej budowie i niewielkiemu ciężarowi jest bardzo łatwa i bezpieczna w prowadzeniu.

To bardzo proste – precyzyjna regulacja i wymiana frezów

Znaczący wpływ na precyzję ma również łatwa regulacja głębokości – w ciągu kilku sekund i bez większego wysiłku można ustawić głębokość frezowania frezarki górnowrzecionowej OF 1010 R i płynnie regulować ją w zakresie 1/10 mm za pomocą pokrętła. Festool znany jest ze swojej bogatej oferty frezów, co sprawia, że można znaleźć optymalny frez do każdego zastosowania. Aby zapewnić ich szybką i bezpieczną wymianę w rekordowo krótkim czasie, obszar roboczy wokół uchwytu tulei zaciskowej został zaprojektowany jako otwarty i dzięki temu łatwo dostępny.

Frezarka OF 1010 R podczas prac stolarskich.

Zdrowa i ergonomiczna praca, lekka konstrukcja

Podczas projektowania nowej frezarki górnowrzecionowej skupiono się nie tylko na precyzji, ale również na zdrowym i ergonomicznym frezowaniu. Dzięki kompaktowej budowie, niewielkiemu ciężarowi i ergonomicznemu uchwytowi nowa frezarka dobrze leży w dłoni i można ją pewnie i wygodnie prowadzić. Ponadto jedyny w swoim rodzaju łapacz wiórów umieszczony został bezpośrednio na frezarce, w połączeniu z odkurzaczem mobilnym zapewnia to czystą i zdrową pracę z systemem. Nową frezarkę górnowrzecionową OF 1010 R można łatwo i bezpiecznie podłączyć do węży ssących D 27 i D 36, za pomocą zamka bagnetowego.

Praca frezarką OF 1010 R na szynie prowadzącej.

Wszechstronność z systemem

By osiągnąć bezwarunkową jakość nie można iść na kompromis. Z tego względu Festool oferuje również dopasowany, wszechstronny i efektywny system frezowania dostarczając pełen komplet: maszyny, frezy i akcesoria systemowe. Dzięki szerokiej gamie wyposażenia, w którego skład wchodzą narzędzia i szablony do frezowania, system z rzędem otworów LR 32, szyny prowadzące oraz system do wykonywania połączeń VS 600, możliwości zastosowania OF 1010 R są praktycznie nieograniczone.

W nowej frezarce górnowrzecionowej masz nieograniczony widok na frez.

Nowa frezarka górnowrzecionowa OF 1010 R dostępna jest u Autoryzowanych Dystrybutorów Festool od lipca 2021. Więcej informacji znajduje się na stronie www.festool.pl

Dzięki dobrej dostępności obszaru roboczego na płycie do frezowania, wymiana frezu jest dokonywana w rekordowo krótkim czasie. [alt text: Mężczyzna zmienia frez.

Precyzja opiera się również na dokładnej regulacji głębokości. W ciągu kilku sekund można ustawić głębokość frezowania OF 1010 R i płynnie regulować ją w zakresie 1/10 mm za pomocą pokrętła. [alt text: Mężczyzna ustawia głębokość frezowania.

Dzięki regulowanej podpórce możliwe jest bezpieczne podparcie OF 1010 R podczas frezowania na szynie prowadzącej. [alt text: Zbliżenie na podpartą frezarkę OF 1010 R o szynę prowadzącą.

Łatwe frezowanie zębów dzięki nowej frezarce górnowrzecionowej OF 1010 R i systemowi do wykonywania połączeń VS 600. Idealnie sprawdzi się do frezowania wczepów na “jaskółczy ogon” lub wczepów klinowych. 

Jako uzupełnienie w nowej frezarce górnowrzecionowej OF 1010 R do frezowania wręgów, wpustów i kieszeni służy prowadnica boczna.

Frezarka górnowrzecionowa jest idealna również w kombinacji z szablonami do frezowania MFS 400 lub MFS 700: dla zmiennych promieni, okrągłych lub prostokątnych wycięć oraz frezowania policzków schodów. Dzięki milimetrowej skali możliwe jest absolutnie precyzyjne frezowanie profili.

 


Dane techniczne OF 1010 R

Pobór mocy 1 010 W

Prędkość obrotowa na biegu jałowym 9500 – 23000 min¹

Średnica uchwytu zaciskowego 6 – 8 mm

Szybkie nastawianie głębokości frezowania 55 mm

Precyzyjne nastawianie głębokości frezowania 8 mm

Otwór w stole 50 mm

Przyłącze do odsysania pyłu Ø 27/36 mm

Ciężar 3 kg

—————————————————————————–

Views: 55