OnRobot uruchomił Learn – bezpłatną platformę wiedzy na temat aplikacji współpracujących

Learn OnRobot to platforma online zawierająca szczegółowe samouczki i symulacje 3D najbardziej popularnych zastosowań robotów współpracujących, takich jak obsługa maszyn, paletyzacja, pick&place oraz szlifowanie.

Odense, Dania, grudzień 2021: OnRobot, światowy lider w dziedzinie narzędzi dla robotów współpracujących, uruchomił Learn OnRobot. Jest to bezpłatna szkoleniowa platforma online, która, krok po kroku, prowadzi użytkowników przez proces projektowania i wdrażania aplikacji ze wszystkimi głównymi markami cobotów i lekkich robotów przemysłowych oraz narzędziami OnRobot, takimi jak chwytaki, kamery wizyjne, zestawy do przetwarzania a także czujniki.

Działająca w dziewięciu językach, obszerna biblioteka prostych, praktycznych filmów “Jak to zrobić” i symulacji 3D dostarcza szczegółowych informacji na temat aplikacji współpracujących, w tym obsługi maszyn, paletyzacji, pick&place oraz szlifowania. Platforma działa na komputerach, smartfonach i tabletach, zapewniając łatwy dostęp do zasobów Learn OnRobot z hali produkcyjnej podczas procesu wdrożenia. Learn OnRobot jest również pomocna w obliczu niedoborów pracowników – poprzez szybkie i efektywne wdrażanie automatyzacji współpracującej, firmy mogą szybko reagować na trudne warunki na rynku pracy.

„Rozwiązania OnRobot przełamują bariery we wdrażaniu automatyzacji poprzez przystępne cenowo, dopasowane do potrzeb przemysłu i łatwe w obsłudze technologie dla firm każdej wielkości” – mówi Enrico Krog Iversen, CEO OnRobot. „Learn OnRobot kontynuuje tę demokratyzującą tradycję, udostępniając wiedzę na temat aplikacji współpracujących każdemu, kto ma połączenie z Internetem, od potencjalnych, ciekawych naszej oferty klientów, po partnerów, integratorów i użytkowników końcowych, którzy chcą zmaksymalizować sukces swojego wdrożenia automatyzacji”.

Łatwa w obsłudze platforma Learn OnRobot ma trzy główne sekcje, zorganizowane tak, aby pomóc odwiedzającym dotrzeć bezpośrednio do potrzebnych informacji.

  • Sekcja “Aplikacje” omawia różne aplikacje współpracujące i zawiera najlepsze praktyki i szczegółowe informacje na temat udanych wdrożeń.
  • Sekcja “Produkt” zawiera wytyczne dot. narzędzi OnRobot, które najlepiej pasują do danej aplikacji współpracującej; obejmuje również wskazówki i informacje dot. integracji aplikacji.
  • Sekcja “Integracja z robotem” prezentuje, jak zintegrować aplikację z ramieniem robota; zawiera oddzielne samouczki dla każdej marki ramienia robota.

Stefan Stubgaard, dyrektor ds. badania aplikacji i zarządzania produktami w OnRobot, kierował rozwojem nowej platformy edukacyjnej i postrzega Learn OnRobot jako świetny sposób, w jaki firma może odwdzięczyć się społeczności za wiele lat wnikliwych rozmów na temat najłatwiejszych i najbardziej efektywnych sposobów wdrażania automatyzacji współpracującej w przemyśle. „Learn OnRobot została zaprojektowana, aby pomóc odpowiedzieć na pytania dotyczące integracji i pokonać wyzwania związane z wdrożeniem” – mówi. „Nowa platforma jest bardzo prosta i użyteczna. Korzystając z Learn OnRobot jako przewodnika, integratorzy i użytkownicy końcowi na każdym poziomie zaawansowania mogą w pełni wykorzystać swoje wdrożenia automatyzacji współpracującej”.

Wraz z rozszerzaniem gamy narzędzi OnRobot, do platformy Learn OnRobot będą dodawane kolejne zasoby, zapewniając ciągłość nauki na temat wszystkich produktów firmy.

Learn OnRobot jest dostępna bezpłatnie na całym świecie na stronie OnRobot: https://onrobot.com/en

O OnRobot

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, podciśnieniowe i magnetyczne, czujniki siły i momentu, wielokrotnie nagradzaną technologię chwytania Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, zestawy szlifierskie oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl