Wiertarki wielowrzecionowe Maggi

Co to są wiertarki wielowrzecionowe?

Wiertarki wielowrzecionowe to rodzaj maszyn używanych w przemyśle drzewnym, meblarskim, które służą do obróbki drewna, płyt MDF, płyt stolarskich, wiórowych, w tym do wykonywania wielu otworów montażowych. Główną cechą charakterystyczną ich jest posiadanie wielu wrzecion (od kilku do kilkunastu) umożliwiających wykonywanie jednocześnie kilku otworów w jednym cyklu pracy. Dzięki temu wiertarki te są bardzo wydajne. Wiertarki wielowrzecionowe są wykorzystywane w różnych branżach, takich jak produkcja mebli, przemysł drzewny itd. Można je dostosować do wiercenia otworów o różnych średnicach i głębokościach, co czyni je wszechstronnym narzędziem w procesach produkcyjnych. Ich zalety to przede wszystkim wysoka wydajność i oszczędność czasu w porównaniu do pojedynczych wiertarek, ale także precyzyjność i powtarzalność wiercenia, co jest ważne w produkcji seryjnej przy produkcji, np.  łóżeczek, szafek, półek, regałów, krzeseł, foteli, mebli kuchennych itd. które wymagają dokładnych i powtarzalnych otworów o różnych rozmiarach i układach.

Poznaj firmę Maggi

Firma Maggi jest włoskim producentem specjalistycznych maszyn stolarskich, w tym wiertarek wielowrzecionowych, okleiniarek, pił radialnych, posuwów do frezarek itd. Przedsiębiorstwo to jest dobrze znane w branży stolarskiej i drzewnej, a ich produkty są używane na całym świecie. Maszyny tej firmy zaprojektowane są tak, aby sprostać wymaganiom rzemieślników, drobnych producentów kuchni i firm wykonujących meble na zamówienie, aby pomóc im się stać bardziej konkurencyjnymi. Projektowane maszyny są proste, mocne, wydajne. Producent daje gwarancję wysokiej jakości produktów w przystępnej cenie. W Polsce maszyny i urządzenia Maggi są dostępne już od niemal 20 lat, gdzie zdążyły już zdobyć uznanie i zaufanie wśród mniejszych i większych zakładów obróbki drewna. Producent Maggi posiada w swojej ofercie m.in. wiertarki CNC, jednogłowicowe, wielogłowicowe. W naszym asortymencie znajdziecie zarówno wiertarki wielowrzecionowe jednogłowicowe, tj. BORING SYSTEM 21, BORING SYSTEM 23, BORING SYSTEM 29, BORING SYSTEM 35, wielogłowicowe, jak BORING SYSTEM 46 i BORING SYSTEM 323.

Najważniejsze cechy wiertarek wielowrzecionowych jednogłowicowych Maggi:

 • Szybka wymiana wierteł za pomocą szybkozłączy   
 • Żeliwna głowica gwarantująca tłumienie wszelkich drgań   
 • Opatentowane dociski pneumatyczne materiału
 • Stół roboczy stalowy wykończony mdf’em
 • Spiral System- opatentowane urządzenie do szybkiej regulacji głębokości wiercenia 
 • Głowica ustawiana pneumatycznie w zakresie od 0⁰ do 90⁰   
 • Przykładnica z możliwością precyzyjnego pozycjonowania
 • Szybki montaż i demontaż przykładnic
 • Cyfrowy wyświetlacz wysokości głowicy
 • Max przesuw tylnego ogranicznika 300 mm
 • Stały ogranicznik w odległości 37 mm od zawiasów

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wiertarki wielowrzecionowej?

Wiertarki wielowrzecionowe Maggi to inteligentne, przemyślane urządzenia o wysokiej jakości, a zarazem zajmują niezbyt dużą powierzchnię w zakładach i bardzo łatwo dopasować je do każdego pomieszczenia. Warto zagłębić się w ofertę lub skorzystać z rady ekspertów i wybrać odpowiedni model do swoich indywidualnych potrzeb. Oto niektóre z głównych aspektów, na które warto zwrócić uwagę:

 • sposób mocowania wierteł,
 • długość i ilość zamontowanych liniałów,
 • ilość, rozstaw, regulacja wrzecion,
 • rodzaje głowic,
 • moc i prędkość
 • automatyzacja i sterowanie
 • wyposażenie dodatkowe

Przy wyborze wiertarki warto zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe. Większość z wiertarek wielowrzecionowych Maggi została wyposażona  w liniały, czyli narzędzia służące do pomiaru długości, a także urządzenia ułatwiające obróbkę różnych elementów. Mogą to być między innymi:

 • liniały do wierceń 
 • ograniczniki
 • szybkozłączki
 • dociski pneumatyczne

 

Najprostsze modele wiertarek Maggi mają jedną głowicę, są to m.in.:

BORING SYSTEM 21  (liczba wrzecion: 21) to półautomatyczne, ergonomiczne i precyzyjne narzędzie do poziomego i pionowego wiercenia paneli i litego drewna. Maszyna kompaktowa 1 m 2, skraca o połowę czas pracy w porównaniu do wiertarki stołowej. Posiada opatentowany “Spiral System” – urządzenie do szybkiej regulacji głębokości wiercenia, głowicę ustawianą pneumatycznie w zakresie od 0⁰ do 90⁰, rozstaw wrzecion 32 mm i max. głębokość wiercenia: 65 mm. Przeznaczenie Boring system 21: wykonywanie nawiertów w płycie, drewnie, materiałach drewnopochodnych i tworzywach. Zastosowanie: usługi, produkcja.

BORING SYSTEM 35 (ilość wrzecion: 35) to unikalny model z silnikami o mocy 2KM. Unikalny model z silnikami o mocy 2 KM, zapewniający mocne i wyważone wiercenie. Posiada opatentowany “Spiral System” – urządzenie do szybkiej regulacji głębokości wiercenia, głowicę ustawianą pneumatycznie w zakresie od 0⁰ do 90⁰, rozstaw wrzecion 32 mm i max. głębokość wiercenia: 85 mm. Wyposażenie maszyny to dodatkowo: dwa liniały 1500 mm,  cztery ograniczniki, po dwa na każdy liniał, 5 szybkozłączek, dwa dociski pneumatyczne. Dla bezpieczeństwa użytkowników maszyny wyposażone zostały w awaryjny wyłącznik bezpieczeństwa, umożliwiający unieruchomienie maszyny w dowolnym momencie. Panel sterowania maszyny jest intuicyjny, dzięki czemu obsługa urządzenia nie sprawia żadnych problemów. Przeznaczenie maszyny: wykonywanie nawiertów w płycie, drewnie, materiałach drewnopochodnych i tworzywach.

 

Wiertarki wielowrzecionowe, wielogłowicowe

Pozostałe modele producenta Maggi w naszej ofercie to m.in. BORING SYSTEM 46 (Ilość wrzecion: 46) ta wielowrzecionowa wiertarka posiada 2 równoległe głowice pionowe. Dużo szybsza i wydajna niż modele z jedną głowicą. Wiertarka gwarantuje skuteczne przytrzymywanie płyty i dokładność wiercenia. Szybka i efektywna o solidnej konstrukcji. Posiada żeliwną głowicę gwarantującą tłumienie wszelkich drgań, stały ogranicznik w odległości 37 mm od zawiasów oraz opatentowane dociski pneumatyczne materiału. Rozstaw wrzecion: 32 mm, liczba wrzecion: 2 x 23, max. głębokość wiercenia: 55 mm. W dostawie dodatkowo: dwa liniały 1500 mm, cztery ograniczniki po dwa na każdy liniał, 5 szybkozłączek oraz sześć docisków pneumatycznych.

Najdroższym modelem będzie zdecydowanie BORING SYSTEM 323  dostępny również w wersji DIGITAL. Wiertarka z trzema głowicami do wiercenia poziomego i pionowego w płytach drewnopochodnych. Do produkcji mebli o dużych gabarytach. Wiertarka BORING SYSTEM 323 to solidna maszyna o prostej kompaktowej konstrukcji zajmująca 2 mkw. Rozstaw wrzecion: 32 mm, liczba wrzecion: 3 x 23.  Urządzenie o wysokiej wydajności, które wykonuje wszystkie czynności związane z wierceniem materiału do stworzenia np. szafy w zaledwie dwóch cyklach roboczych: dwie pionowe głowice wiercą otwory pod panele boczne, podczas gdy pozioma głowica wierci otwory pod łączenia paneli. Maszyna dysponuje łatwym pozycjonowaniem długich paneli dzięki specjalnej konstrukcji “Cantilever” oraz mocnym solidnym stołom wykonanym ze stali, które są łatwo dostępne dla operatora. Jest to idealne rozwiązanie dla producentów regałów, półek i szaf. W standardowym wyposażeniu można znaleźć: 2 aluminiowe liniały o długości 1,5 m (prawy i lewy) z czterema stoperami, 5 szybkozłączek, drewniana skrzynia zabezpieczająca maszynę w transporcie.

Wybór wiertarki wielowrzecionowej firmy Maggi zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj prac, które planujesz wykonywać, dostępny budżet, oczekiwana wydajność i jakość wierceń oraz dodatkowe funkcje, których potrzebujesz. Najlepiej porozmawiaj z naszymi ekspertami w tej dziedzinie. Jako dystrybutor tych maszyn oferujemy odpowiednie wsparcie techniczne oraz dostępność części zamiennych, co jest istotne w razie ewentualnych problemów.

Źródło: https://maszynystolarskie.net/