Zolano pokonuje wyzwania związane z produkcją mebli podczas kryzysu Covid-19, zwiększając wydajność cięcia i oszczędzając materiały

Dowiedz się, jak Versalis umożliwia temu wiodącemu producentowi mebli skórzanych cięcie większej liczby skór na godzinę z większą dokładnością i minimalizacją odpadów.

Koncentracja na jakości przy jednoczesnej minimalizacji odpadów skórzanych

Dzięki zautomatyzowanemu oprogramowaniu do zagnieżdżania Versalis, Zolano może teraz analizować zużycie skóry, opracowywać strategie rozmieszczania i cięcia w oparciu o specyfikacje skóry oraz ustalać priorytety ich ciętych części. Pozwala to firmie zwiększyć zarówno wydajność, jak i produktywność skór.

„Dzięki Versalis zwiększyliśmy oszczędności materiałowe o 1,1%. Możemy teraz ciąć do 13 skór na godzinę, co jest nie lada wyczynem, ponieważ oznacza to dla nas wzrost przepustowości o 25%” – potwierdza Yap Hoo, założyciel i dyrektor zarządzający Zolano.

Nowy Versalis z wbudowanym skanerem, który może rozpoznać do pięciu stopni kwalifikacji defektów, jest w stanie analizować skóry wszystkich typów, rozmiarów i kolorów w jednym przejściu. Dzięki temu operatorzy krojowni Zelano mogą szybciej eliminować defekty i nie tracić czasu na dostosowywanie i czyszczenie skanera, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego sprzętu do cięcia.

Wytnij więcej skóry i stwórz szerszą gamę produktów

Zolano, chcąc zaoferować konsumentom szerszy wybór rodzajów skóry, wzorów i kolorów do personalizacji, wybrał Versalis, ponieważ może skanować nieograniczoną gamę rodzajów skóry i szybciej wycinać większe ilości skór dzięki szerokiej gamie ostrzy, wierteł i igieł do grubej skóry, miękkiej skóry i skomplikowanych kształtów.

Opracowana zgodnie z zasadami Przemysłu 4.0, najnowsza wersja cyfrowego rozwiązania do cięcia skóry Lectra Versalis ma wszechstronną linię cięcia, począwszy od cyfryzacji skóry po rozładunek. Dzięki jednogłowicowemu obcinaczowi technologia ta umożliwia Zolano cięcie o 25% więcej skór na godzinę niż wcześniej.

Dzięki Versalis Zolano może teraz skanować nieograniczoną gamę rodzajów skóry, w tym skóry o jasnych kolorach o rzadszych fakturach, oraz wykrywać i eliminować ich niedoskonałości. W rezultacie mogą ciąć więcej skóry i tworzyć szerszą gamę produktów dla swoich klientów bez poświęcania rentowności i jakości.

Views: 86