Festool stawia na FSC™

Jako jeden z pierwszych producentów elektronarzędzi Festool zaangażował się w ochronę lasów i pozyskiwanych z nich surowców. To istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, w którym wybrane produkty tej marki z powodzeniem uzyskały certyfikację FSC.

Dzięki uzyskaniu certyfikatu FSC, Festool został jednym z pierwszych producentów elektronarzędzi posiadających ten certyfikat.

Bierzemy odpowiedzialność za to, co zostawimy przyszłym pokoleniom

Festool jako firma, której narzędzia są wybierane przez fachowców niemal na całym świecie, jest w pełni świadoma swojego wpływu na środowisko. Wysokie standardy w Festool odnoszą się do wszystkich oferowanych usług, z perfekcją w każdym szczególe. W odpowiedzi na aktualną sytuację klimatyczną, firma przejmuje odpowiedzialność za efektywne wykorzystywanie zasobów naturalnych i energii. Temat zrównoważonego rozwoju obejmuje wiele obszarów, jak na przykład emisje gazów, zużycie energii, wykorzystanie zasobów naturalnych i aspekty społeczne. Od wielu lat Festool świadomie obiera za cel kwestię zrównoważonego rozwoju i jakości, ponieważ im większa jest trwałość produktu, tym pozytywniej wypada jego ogólny bilans ekologiczny. Dzięki kompleksowej naprawie produktów i dziesięcioletniej gwarancji na części zamienne, którą Festool zapewnia wszystkim narzędziom, czas ich życia znacznie się wydłuża. Festool idzie o krok dalej i jako jasno określony cel firmy stawia sobie korzystanie z surowców pozyskiwanych z odpowiedzialnej gospodarki leśnej, według wysokich standardów ekologicznych i społecznych.

 

Stosowany przez Festool certyfikat łańcucha produktów (certyfikat „Chain of Custody“) jest przeznaczony dla produktów z drewna i papieru, w przypadku których wszystkie ogniwa łańcucha dostaw posiadają certyfikat FSC. Dzięki temu możliwe jest śledzenie całego łańcucha dostaw począwszy od właściciela lasu.

Certyfikat FSC (FSC-C164884) dotyczy następujących grup produktów: drewnianych łączników DOMINO, worków filtrujących, filtrów powietrza, papierów ściernych i stołów wielofunkcyjnych. Drewniane są, jak wiadomo, sprawdzone łączniki DOMINO. Pochodzą one z odpowiedzialnej gospodarki leśnej i innych kontrolowanych źródeł.

System certyfikacji FSC jako kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju

FSC to skrót od Forest Stewardship Council, FSC jest międzynarodową organizacją non-profit, która zaangażowana jest w dopasowaną ekologicznie, wspierającą lokalne społeczności i rentowną gospodarkę leśną. Swój certyfikat przyznaje tylko produktom, które rzeczywiście wyprodukowano z odpowiednich surowców. Festool podchodzi do tej zmiany całościowo: zatem w przypadku produktów z certyfikatem FSC nie tylko surowce do wytworzenia samego produktu, lecz także opakowanie powinny pochodzić ze źródeł odpowiedzialnych ekologicznie. Festool chce, aby do 2023 przynajmniej 80 procent zawartości celulozy w produktach i opakowaniach pochodziło ze źródeł z certyfikatem FSC. Jest to około 3400 ton celulozy rocznie. Stosowany przez Festool certyfikat łańcucha produktów (certyfikat „Chain of Custody“) jest przeznaczony dla produktów z drewna i papieru, w przypadku których wszystkie ogniwa łańcucha dostaw posiadają certyfikat FSC. Dzięki temu możliwe jest prześledzenie całego łańcucha dostaw i produktów, aż do samego właściciela lasu.

Na dobrej drodze ku przyszłości: Festool otrzymuje certyfikat FSC™ dla papieru, kartonu i drewna

Jako marka premium Festool robi kolejny ważny krok w kierunku równowagi ekologicznej i z powodzeniem przechodzi procedurę ubiegania się o certyfikat FSC™.

Festool jest świadomy swojego wpływu na środowisko, dlatego bierze na siebie odpowiedzialność i planuje do 2023, aby 80 procent zawartości celulozy w produktach i opakowaniach pochodziło ze źródeł z certyfikatem FSC

Produkty Festool z certyfikatem FSC

Certyfikat FSC (FSC-C164884) na chwilę obecną obejmuje następujące grupy produktów:

  • łączniki do drewna DOMINO
  • worki filtrujące
  • filtry powietrza
  • papiery ścierne i stoły wielofunkcyjne.

Łączniki DOMINO pochodzą z odpowiedzialnej gospodarki leśnej i innych kontrolowanych źródeł. Worki filtrujące, filtry powietrza, papiery ścierne i stoły wielofunkcyjne są sukcesywnie dostosowywane do warunków produkcji. Produkty posiadające certyfikat FSC są następnie odpowiednio oznaczone, zarówno w katalogu, jak i na stronie internetowej Festool. Oprócz tego zmienione zostaje także opakowanie wraz z instrukcją, aby zagwarantować całościowe przeprowadzenie tej procedury.

Obecnie również zdrowa praca staje się zrównoważona. Worki filtrujące Festool są produkowane wyłącznie z materiałów pochodzących ze źródeł posiadających certyfikat FSC ™.

Festool został jednym z pierwszych producentów elektronarzędzi posiadających certyfikat FSC.

Źródło zdjęć: Festool GmbH

Więcej informacji znajduje się także na stronie

https://www.festool.pl/o-nas/typowe-dla-festool/środowisko