Ruszył nowy program dotacji na zakup maszyn i ulepszenie produktów!

24 listopada uruchomiony został nowy atrakcyjny program dotacji – idealny dla producentów związanych z branżą meblarską. Dzięki niemu przedsiębiorstwa sfinansują opracowanie nowego produktu lub ulepszenie istniejącej oferty, a także otrzymają środki na zakup maszyn potrzebnych do ich produkcji.

Wielkimi krokami zbliża się koniec unijnej perspektywy budżetowej na lata 2014 -2020. Dostępne są jeszcze środki w pojedynczych konkursach, jednak ich pula szybko się wyczerpuje. Dlatego ogłoszenie nowego konkursu w dobie pandemii i zawirowań na rynkach gospodarczych, to duża szansa dla producentów mebli na wzmocnienie potencjału oraz budowę przewagi konkurencyjnej w niedalekiej przyszłości. „ Warto zauważyć, że ze względu na czas konieczny do przygotowania, złożenia oraz rozpatrzenia wniosku, uczestnicy dzisiejszych konkursów unijnych, to beneficjenci środków w III kwartale 2021 roku. Nawet jeżeli w chwili obecnej producenci nie myślą o zakupie maszyn lub wdrażaniu nowych produktów, to doradzamy zaplanowanie przyszłych inwestycji już teraz. Pula środków będzie się wyczerpywała z czasem i może się wydarzyć, że w połowie przyszłego roku, fundusze nie będą już dostępne” – komentuje mówi Mateusz Rogalski, ekspert z dwudziestoletnim doświadczeniem w funduszach unijnych, Key Account Manager, Infinity Doradztwo Inwestycyjne.

 

Jakie są warunki nowego konkursu? Najważniejszy z nich to warunek lokalizacyjny. Na środki mogą liczyć producenci z całej Polski z wykluczeniem 5 województw wschodnich (lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego). Kolejnym z warunków jest chęć wprowadzenia nowego produktu lub ulepszenia już istniejącego w ofercie, pod kątem osób z ograniczeniami funkcjonalnymi.  Z tego powodu, chociaż konkurs skierowany jest do wszystkich branż, to producenci mebli mogą na nim najbardziej skorzystać. Oparcie fotela dostosowane do osób z problemami z kręgosłupem, regulowany stół pozwalający na wygodne korzystanie przez osoby niskie, biurko o ergonomicznej formie a może specjalnie wyprofilowane półki? Nowy program dotacji pozwoli producentom mebli zrealizować wiele ciekawych pomysłów! Środki pozyskane na opracowanie lub ulepszenie produktów oraz na zakup maszyn potrzebnych do ich wytworzenia to szansa na rozwój przedsiębiorstw oraz wzmocnienie ich pozycji rynkowej.

Zapraszamy do kontaktu z nami! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i sprawdzimy na jakie dotacje może liczyć Państwa firma.

Kontakt:
Tel. + 48 531 713 110
E-mail: kontakt@funduszeunijne.waw.pl
www.funduszeunijne.waw.pl

O Infinity

Firma Infinity od 11 lat skutecznie wspiera klientów z branży produkcyjnej, w tym sektora meblarskiego, w pozyskiwaniu dotacji – ma na swoim koncie ponad 170 zadowolonych klientów i ponad 300 000 000 PLN pozyskanych środków. Ponad to, eksperci Infinity specjalizują się w wyborze programów dopasowanych do realnych potrzeb przedsiębiorstw.